Skocz do zawartości

obowiązek przerejestrowania pojazdu i konsekwencje


konrad1f
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może komuś się przyda ta informacja

jakiś czas temu kumpel miał zwykłą kontrolę drogową a smutni panowie podobno chcieli mu wlepić 500zł

nie wierzyłem więc dzwonię sobie tu i tam i parę osób utwierdziło mnie w dotychczasowym przekonaniu, że owszem obowiązek jest ale nie grożą z tego tytułu żadne konsekwencje

niestety tak nie jest

nie chce mi się szukać kiedy nastąpiła nowelizacja kodeksu wykroczeń ale w akcie jednolitym KW stoi:

"Art. 95a

Kto posługuje się dowodem rejestracyjnym zawierającym dane o spełnieniu przez pojazd wymagań technicznych określonych w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535, z późn. zm.1)) nie-zgodne ze stanem faktycznym, podlega karze grzywny do 500 zł."

furtką jest nie posługiwanie się dowodem :biggrin: - wtedy grożą nam konsekwencje z Art. 95:

"Kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd, nie mając przy sobie wymaganych dokumentów,

podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany."

 

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane właściciela nie są danymi technicznymi. smutni panowie naciągają prawo, jeśli z tego korzystają. co w tym kraju jest typowe

sprawdziłem: cytowana ustawa to po prostu ustawa o vat, a jedyne zapisy dot. warunków technicznych pojazdów, to te określające tzw. "kratki", co jest z resztą zgodne co do zasady z jej treścią. ergo nie mają związku z danymi właściciela pojazdu, chyba że ten jest przedsiębiorcą i chciałby korzystać z odpisów vat niezgodnie z treścią dokumentów pojazdu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 50 zł za brak każdego z dokumentów.Jeżeli posiadasz takowe tyle że nie na miejscu.To że nie przerejestrowałeś to podpada tylko pod skarbowy.Kto wyciąga poza dowodem rejestracyjnym dodatkowo np umowę kupna i do tego leciwą ? Ja dalej mam motocykl zarejestrowany na kumpla a czy go kupiłem czy nie to już sprawa moja i jego.Chyba że nie przeczytałem ze zrozumieniem o co tu chodzi.Ja przynajmniej miałem taką propozycje gdy zostawiłem portfel w innych łachach i trafiła się kontrola.

 

PS dupa blada jeżli nie maja jak sprawdzić czy jest OC bo wtedy może byc laweta.Pewnie jakiś policmajster tutaj jest to się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua - trochę mnie uspokoiłeś ;)

Pancur - skarbowego się nie boję, kupuję tylko do 1000zł ;)

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 50 zł za brak każdego z dokumentów.Jeżeli posiadasz takowe tyle że nie na miejscu.To że nie przerejestrowałeś to podpada tylko pod skarbowy.Kto wyciąga poza dowodem rejestracyjnym dodatkowo np umowę kupna i do tego leciwą ? Ja dalej mam motocykl zarejestrowany na kumpla a czy go kupiłem czy nie to już sprawa moja i jego.Chyba że nie przeczytałem ze zrozumieniem o co tu chodzi.Ja przynajmniej miałem taką propozycje gdy zostawiłem portfel w innych łachach i trafiła się kontrola.

 

PS dupa blada jeżli nie maja jak sprawdzić czy jest OC bo wtedy może byc laweta.Pewnie jakiś policmajster tutaj jest to się wypowie.

Policja już nie sprawdza OC. Wisi im to i nie jest to w ich kompetencjach. Minęły te czasy.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua - trochę mnie uspokoiłeś ;)

 

szkoda, że tylko trochę. ale żyjemy w kraju, w którym niestety "stróże prawa" wykorzystują swój autorytet i nieznajomość prawa obywateli do naciągania ich na kary, które nie powinny w ogóle być nałożone. ale czegóż można wymagać, kiedy kategoria budżetu państwa z roku na rok z tytułu mandatów potrafi notować planowany wzrost wpływów o kilkaset procent!

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może komuś się przyda ta informacja

jakiś czas temu kumpel miał zwykłą kontrolę drogową a smutni panowie podobno chcieli mu wlepić 500zł

nie wierzyłem więc dzwonię sobie tu i tam i parę osób utwierdziło mnie w dotychczasowym przekonaniu, że owszem obowiązek jest ale nie grożą z tego tytułu żadne konsekwencje

niestety tak nie jest

nie chce mi się szukać kiedy nastąpiła nowelizacja kodeksu wykroczeń ale w akcie jednolitym KW stoi:

"Art. 95a

Kto posługuje się dowodem rejestracyjnym zawierającym dane o spełnieniu przez pojazd wymagań technicznych określonych w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535, z późn. zm.1)) nie-zgodne ze stanem faktycznym, podlega karze grzywny do 500 zł."

furtką jest nie posługiwanie się dowodem :biggrin: - wtedy grożą nam konsekwencje z Art. 95:

"Kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd, nie mając przy sobie wymaganych dokumentów,

podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany."

 

 

To raczej o jazde klatkowozem bez klatki chodziło ;)

 

 

szkoda, że tylko trochę. ale żyjemy w kraju, w którym niestety "stróże prawa" wykorzystują swój autorytet i nieznajomość prawa obywateli do naciągania ich na kary, które nie powinny w ogóle być nałożone. ale czegóż można wymagać, kiedy kategoria budżetu państwa z roku na rok z tytułu mandatów potrafi notować planowany wzrost wpływów o kilkaset procent!

jsz

No a to prawo przejrzyste jak sopel na szambiarce ;]

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lat wiekszosci sprzetow nie przerejestrowywuje :D za duza rotacja :D i luzik, nigdy nie mialem z tego powodu problemow , US oplacam naturalnie bo tu moga sie przyjebac :P

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo za brak każdego papiera jest mandat 50 zł.A to czy ubezpieczanie jest aktualne to inna sprawa.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem ostatnio 50 zł za brak papierka OC. Nawet z gościem wdałem się w dyskusję w wyniku czego pokazał mi kodeks dla debili, czyt. ilustrowany, gdzie wyraźnie było napisane, że obok prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego, kierujący ma nakaz noszenia aktualnej polisy OC. Po kiego grzyba im te bazy danych skoro nadal wołają OC na papierze? Inna sprawa, że gość był po prostu burak i w ramach "łagodnego" potraktowania, z uśmiechem na ustach, dał mi 50 zł mandatu, czyli tyle ile mógł. -.-

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę jak odpalą porządnie CEPiK i doposażą radiowozy będą mieć na bierząco komunikat nawet czy masz ważny przegląd.Kamerka zczyta tablicę.CEPiK niby działa od 2010 ale..tak po polsku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam pokrewny temat : brak miejsca w dowodzie na pieczątkę z przeglądem, nie znalazłem nigdzie info czy jest na to jakiś paragraf - może ktoś ma szerszą wiedzę?

Przegląd oczywiście zrobiony i zaświadczenie mam ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...