Skocz do zawartości

Regeneracja skrzyni biegów ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie albo przyzwoita używka, ale do FZR 600 będzie ciężko znaleźć (co nie jest nei możliwe) - do tego komplet uszczelek i w drogę, albo nowe koła które tanie nie są - ostatnio zamawiałem do Bandita 1200 nowe koła 2-go i 5-go biegu + sprzęgiełka + 2 wodziki i suma wyszła coś koło 2200zł + uszczelki.

 

Znajomemu też poszła 2-jka w FZR 600 94r. Sprzedał cały moto, gra okazała się nie warta świeczki w jego przypadku. Skrzynia używka (allegro) ~700zł za robote mechanik chciał 1000zł

Edytowane przez hashman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znać kąt sprzęgła kłowego, naprawa stara jak świat. Poprawiasz tylko wypustki na kole otwory zostawiasz w spokoju.

 

WSK-a,wydaje mi się,że otwory taż są ważne.Bo jeśli wypustki się wytarły, to otwory też dostały (chodzi o ranty) po d...e

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitomen nie wypustki to są sprzęgła kłowe. koło nr 1_ //_koło nr 2 tak to w uproszczeniu wygląda. Z otworem jest różnie bywa że po prostu opiera się to na dość głębokim zazębieniu. Wypustki się nie wycierają tylko ubijają i potem sprzęgło wygląda mniej więcej tak: koło nr1_|/_koło nr 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Tech Bike Radomsko. Gość robił dziesiątki takich skrzyń-nie słyszałem o jakichkolwiek reklamacjach. Nie musisz jechać na miejsce-załatwia to wysyłkowo.

 

a adres jego strony www ?

Jak czegoś nie ma w internecie to nie istnieje :biggrin: podobno :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie,poprosiłbym o dane tego czlowieka ;) Wydatek rzędu 2000zł nie wchodzi w grę bo ten motocykl jest wart góra 3 tys,zbyt wiele wsadziłem pieniądzy żeby do sprzedać za bezcen teraz. Mówicie kąt kła ? myślałem że każde sprzęgło kłowe ma wszędzie kąty proste ? ale mało miałem o tym w szkole ;)

co do wodzika i pamiętnika to jak mogę spradzić czy są dobre ? jeśli byłyby felerne reszta biegów działała by źle ?

no i co z tym dystansowaniem ?

Obróbkę kłów już dogadałem i nie stanowi to problemu,gorzej z drugim kołem które zamias owalnych otworów ma sześciokąty ,nie wiam jak to ugryść ;/

Edytowane przez Jasiooooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak inne zebatki , wyrownac na owal jakims frezem na tokarce - mam tylko nadzieje ze TO nie trafi na allegro z dopiskiem IGLA...

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak na szybko bo nie mogę znaleźć na forum. W pewnym mi znajomym GSX-r biegi w górę nie wchodzą bez sprzęgła i chyba tak było cały czas? Nie wiem, bo ja to tylko od czasami biorę tą wściekliznę. Redukuja się bez sprzęgła tak jak być powinno ale wydaje mi się że w górę również powinny wchodzić bez wysprzęglania.

O co chodzi?

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej mozliwosci, skrzynia Suzuki w gore idzie lepiej niz w dol :).

Podstawowa sprawa to synchronizacja prawej dloni z lewa stopa - odjecie gazu i wepchniecie dzwigni ma isc jednoczesnie na jedno tempo:

"raz" i zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...