Skocz do zawartości

Wykręcone świece


Tamka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Honda NTV 600 Revere.

Poprzednio dowiedziałam się że Honda to Honda, czyli lejesz-guzik-pali :)

Tyle że okazało się że świece z jednej strony były wykręcone w cylindrach, a moto stało jednak bardzo długo.

Czy próbować metody odmoczenia naftą? Czy decydować się na demontaż silnika?

Pytanie nr 2: Gdzie można dostać serwisówkę to NTV 600?

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąć głowicę i zobaczyć co i jak to nie jest jakiś wielki problem, ani wydatek finansowy - uszczelki 2 i cały bal. Ale z drugiej strony, to jak cylinder będzie zżarty przez rudego to bardziej opłacałoby się nowy silnik kupować, więc może lepiej przepłukać naftą, potem olejem rozruszać i palić, a co będzie to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to racja, najpierw z naftą a co będzie to będzie. Dodam tylko że nie zamierzam drugiego silnika kupować (bo ma być max bezinwestycyjnie).

 

Kogoś z endoskopem? Wueska, tutejsi mechanicy nie wszystcy wiedzą że do przewodów hamulcowych nie powinno się zakładać stalowych podkładek, ani że są śrubki M10/0.75 . Ja to już zboczyłam się do tego stopnia że najpierw kilka minut sprzeczam się z takim baranem jednym z drugim że jak mówię że chce śrubkę np M10 to nie chodzi mi o rozmiar klucza. A taki osioł jeden z drugim patrzy na mnie jak na kompletna idiotkę

Jeżeli zapytam o endoskop to w ogóle nie załapią o co chodzi, chyba że trafię na lekarza który dorabia po godzinach.

Swoją drogą to może się przyda?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/7MM-USB-Microscope-Endoscope-Borescope-Inspection-Video-Camera-Loupe-Waterproof-/261158772054?pt=UK_BOI_Medical_Lab_Equipment_Medical_Equipment_Instruments_ET&var=&hash=item3cce469d56

 

wystarczy do motocykla?

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda NTV 600 Revere.

Poprzednio dowiedziałam się że Honda to Honda, czyli lejesz-guzik-pali :)

Tyle że okazało się że świece z jednej strony były wykręcone w cylindrach, a moto stało jednak bardzo długo.

Czy próbować metody odmoczenia naftą? Czy decydować się na demontaż silnika?

Pytanie nr 2: Gdzie można dostać serwisówkę to NTV 600?

endoskopem sama nie ocenisz, nalot na gładzi cylindra jest na pewno oby tylko nie było wżerów, spróbować naftą możesz (zalej i czekaj) ale licz się ze zwaleniem i honowaniem cylindra. Jak zawieziesz do zakładu to Ci powiedzą czy nadają się do honowania mogą być głębokie wżery ale liczmy że będzie dobrze i obejdzie się bez tego.

 

"Delikatnym" nalotem się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ew. można zastosować jakąś miksturę odrdzewiającą? W sensie krótkotrwałe działanie i zneutralizowanie (lubię chemię :laugh: ) czy też sama nafta odmoczy korozję na tyle że odleci? Nie zostanie w porach żeliwa, bo to ważne przecież dla silnika.

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrdzewiacze są na bazie nafty więc jeden pies, efekt ten sam. Słabe kwasy (pH podobne do cocacoli) reagują z tlenkami, bo jeśli dobrze pamiętam mają odczyn zasadowy ale i tak zostań przy nafcie, bo przy próbie odpalenia łatwiej będzie się jej pozbyć niż czegoś nie palnego. Rdza zetrze się przy ruchu tłoka, rzecz w tym żeby to nie był ruch na sucho i żeby rdza była "rozmoczona".

BTW Odrdzewiacze mimo swojej nazwy nie usuwają rdzy tylko wspomagają pozbycie się jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...