Skocz do zawartości

Pierwsze auto do 20 tyś zł


samonek4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co do tej Hondy civic, to na prawde jestem zaskoczony jak dobrze to auto się prowadzi. Żadnej podsterowności, nadsterowności, jest fajnie wyważone i trzyma się drogi.

 

huehuehu

wiekszosc aut tak sie prowadzi gdy maja sprawne zawieszenie i układ kierowniczy,

Czy sprawdziłeś to podczas jazdy przy 50 km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Nie wiem z czego się śmiejesz. Ja jeździłem wcześniej tylko nowymi autami i w porównaniu z nimi 17letni civic wypada nieźle. A przecież to małe miejskie auto i przepaść technologiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tej Hondy civic, to na prawde jestem zaskoczony jak dobrze to auto się prowadzi. Żadnej podsterowności, nadsterowności, jest fajnie wyważone i trzyma się drogi.

Kupiłem wersję dwudrzwiową, ostatnią wersję produkowaną w japonii. Za te kilka tysięcy masz zajebiste, dobrze wyposażone auto. Jedyne co, to szkoda że to nie diesel, lubię charakterystykę zbliżoną do Vki

 

Zgadzam się, civic na winkle wyśmienity. Jak bym miał 20 kafli to kupił bym VI gena 1.4. Za dyche wyrwie bezproblemu zdrowy okaz i zostaje dycha na usterki i mody :D 90 koni może nie porywa zwłaszcza z tak długą skrzynią (200 na IV biegu) ale pałowany do cięcia coś tam jedzie i zupełnie ci wystarczy na pierwsze auto niema co porywać się na 1.6 to już coś zaczyna jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn wlasnie wklada silnik 1.8 DOHC 180 KM do amerykanskiej wersji Civica 1.5 SOHC 105 KM, ciekawe co sie bedzie dzialo ?

Slimaczy mu sie to straszliwie bo mrozy i rozne dodatkowe przerobki sa niezbedne ( np sprzeglo hydrauliczne zamiast mechanicznego ),

ale mam nadzieje ze na wiosne bedzie gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn wlasnie wklada silnik 1.8 DOHC 180 KM do amerykanskiej wersji Civica 1.5 SOHC 105 KM, ciekawe co sie bedzie dzialo ?

Slimaczy mu sie to straszliwie bo mrozy i rozne dodatkowe przerobki sa niezbedne ( np sprzeglo hydrauliczne zamiast mechanicznego ),

ale mam nadzieje ze na wiosne bedzie gotowy.

 

Powinno objechać Cb500 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huehuehu

wiekszosc aut tak sie prowadzi gdy maja sprawne zawieszenie i układ kierowniczy,

Czy sprawdziłeś to podczas jazdy przy 50 km/h?

Nie zgodzę się, raczej większość aut się tak nie prowadzi, gdy mają sprawne zawieszenie i układ kierowniczy.

50 km/h to o rondo Ci chodziło ? ;)

 

Miałem 3 coupe VI gen, teraz mam coupe VII. Różnice, EM2 jest bardziej komfortowa niż VI generacja, ale można to zmienić w prosty sposób. Tylko trzeba pamiętać, że wszelkie zabawy z zawieszeniem trzeba robić rozważne. Np. tak "modne" obniżanie auta może skończyć się wyrzuceniem do kosza kompletu opon z tyłu, jeśli nie zrobimy tego w odpowiedni sposób.

Mam w domu 3 hondy (2+1 ) i generalnie można zapomnieć o wizytach u mechaników. Jeśli robi się niewielkie przebiegi roczne, to chyba nie opłaca się inwestować w gaz.

 

W VII genie do najsłabszych punktów auta należą: maglownica i łożyska skrzyni biegów. Wszystkie rzeczy są do ogarnięcia oczywiście.

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

 

Marka nie ma tu większego znaczenia. Skoro samochód głównie do jazdy po mieście i jesteś początkującym kierową to szukaj czegoś małego z benzynowym silnikiem. Żeby polecić dokładniej musiałby być znany budżet.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie osobiście nie wyobrażam by swój wybór samochodu opierać na opiniach innych ludzi. Bo te opinie są subiektywne i każdy będzie chwalił to czym mu się dobrze jeździ i z reguły to co miał lub ma.. Na dobrą sprawę jak się nad tym zastanowić to wszystkie te puszki niewiele się różnią i każdy ma jakieś wady (w jednym padają piezoelektryczne wtryski, w drugim pompa, w trzecim maglownica, a w czwartym skrzynie, itd.).. Więc wybór według mnie nie jest zbyt trudny. Znając swoje możliwości finansowe, preferencje co do wieku pojazdu i rodzaju zasilania wybieramy kilka, które nam się podoba i zabieramy się do ich oglądania najlepiej w ASO by nie natknąć się na minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być wozidło do miasta, a Twoje doświadczenie jest znikome polecam Fabię 1.4 benz.

Np. coś takiego (przykładowa aukcja):

 

http://otomoto.pl/skoda-fabia-1-4-16v-sport-line-salon-pl-C28501825.html

 

Samochód tani, prosty, wyposażony we wszystko co niezbędne, dobrze współpracuje z gazem... No i nie niszczy kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być wozidło do miasta, a Twoje doświadczenie jest znikome polecam Fabię 1.4 benz.

Np. coś takiego (przykładowa aukcja):

 

http://otomoto.pl/skoda-fabia-1-4-16v-sport-line-salon-pl-C28501825.html

 

Samochód tani, prosty, wyposażony we wszystko co niezbędne, dobrze współpracuje z gazem... No i nie niszczy kieszeni...

 

I z tym bym się zgodził. Tak jak Tadeo napisał dobrze znosi gaz w przeciwieństwie do forda

Innym rozwiązaniem może być np. corsa

 

 

Pozdr.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...