Skocz do zawartości

Auto 4x4


HARPAGAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a to ty jesteś ta cholera co mi z pustyń i fajnych podjazdów robi lasy choinkowe :( nieładnie ....

 

to jak nie hcesz jebliwej gnijącej niwy to bierz coś starszego co trafisz w lepszym stanie -jimmy , vitara , stare pajero , bez ciśnienia na model ani rocznik tylko stan

i omija stare diesle tylko gaz +benzyna

 

najtańsza byłaby frota sport i da radę , nie jest szczególnie jebliwa jak kupisz ze zdrową ramą to posłuży

 

np ( ta akurat dosyć droga ale )

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-frontera-frontera-sport-2-0i-c20ne-org-bez-rdzy-hardtop-ID6ySfK5.html#xtor=SEC-8

 

 

2.0 8v opla to silnik do którego nasrasz i będzie jechał , może nie jest jakiś szczególnie mocny czy dziki , ale trwały a jak coś się sypnie to części w spożywczym kupisz za grosze.....

 

w frocie słabe były mosty , osłuchać obejrzeć , jak napęd nie działa to znaczy że trzeba się szykować na koszta...

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szanuje cię zółf zajebiście i lubię ale z takim podejściem do offu to wszystko zakopiesz :D

po pierwsze zapina się przed przeszkodą a nie jak już zaczną koła buksować, albo w trakcie pokonywania :D ...

 

po drugie starasz się nie zatrzymywać :D

 

 

no ja nie mogę pojąć jak np grand cherokee się parkuje łatwiej niż yarisa czy tam cienkałczento :D chyba że mówimy o wpychaniu się w miejsca niedozwolone np przez pół metrowy krawężnik na trawnik to fakt masz rację , bo takto nawet w takim zadupiu jak zduńska wola pod moim blokiem parking jest wyłożony płytami betonowymi i nie trzeba pół metra prześwitu i napędu żeby na nim zaparkować :D ogólnie mało jest już chyba parkingów gruntowych , owszem kilka lat temu tico mi poległo na prowizorycznym parkingu z kawałka pola , 1 listopada pod cmentarzem -stanąłem przodem w dół w błotośniegu i bez pomocy drugiej osoby bym tam został :D

 

więc nie wiem na czym polega łatwość parkowania , mnie już frota long kładzie przy parkowaniu równoległym a o większym się boję pomyśleć :D

 

 

to fakt

Zobacz jak parkowane są te Twoje jarisy, cienka i żelazka. :)

Albo po skosie zajmując 2 miejsca albo z takimi odstępami jakby drzwi sie otwierały jak w fjordzie gt40. :cool:

Co świadczy zapewne o trudności parkowania i ogarnięciu skorupy tej wielkości.

:icon_mrgreen:

Taka sytuacja ostatnio:

Babka cofając toytoyem aigo pod kaufhalą, strzeliła z rozmachem w mój tylny lewy zderzak. Akurat z zakupami wyszedłem. Wyskoczyła blada i pyta: co teraz robimy? Patrząc na szkody, mówię: Pani sprząta szkło, a ja spakuję zakupy :cool:.

Mam stalowego ARBa, na którym został jedynie odbity lakier z jej samochodu. :)

U niej tylna szyba stłuczona, słupek i klapa wgięte, światło potrzaskane.

Zanim się spakowałem, wróciła z Jamesonem.

:lalag:

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak ze wszystkiego trzeba się tłumaczyć. Potrzebuję wyższe auto z 4x4, mam 3 żwirownie i dojechać do nich osobówką jest często niemożliwe. Robię ich rekultywację, drogi rozjeżdżone przez 4-ośki i weź dojedź płaskim. Nie będę dreptał po piachu czy błocie kilometr, żeby sprawdzić jak idą prace. Nie szukam auto do miasta. To ma być samochód do lasu, na żwirownię, dojazd na pole w poszukiwaniu złoża itd...

Do lansu to Panamera jest,a nie stary Forester.

No to bierz forka bo to idealne auto do tego. Jeżeli nie chcesz dzikować po asfalcie to 2.0 wystarczy, aby w manualu, bo automaty to straszne muły i bez reduktora.

 

Co do porad do jazdy w offie, to nie o tym pisałem. Forek nie nadaje się do upalania po bezdrożach, ale uwierzcie mi, że jak jedzie się do łowiska to nikt nie zapina napędów, bo po co w większości przypadków dojedzie się osobówką po leśnych drogach, tylko czasami pojawi się jakaś niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego chyba pojadę obejrzeć

 

 

 

Subaru jest opisane na forum subaru. Chyba trzeba go odpuścić po tym co przeczytałem.

Nie wydaje Ci się, że cena z dupy? W tej cenie to się kupuje paździerza 3.2.

Ale jak się już wybierasz to sprawdź ramę.

W tylnej części przy kołach, a zwłaszcza w okolicy tłumika. Mocowanie gniazd sprężyn. Tylna belka przy baku. Nie tylko optycznie ale jakimś młotkiem po uprzednim zapytaniu właściciela :) . Działanie napędów również.

Tego mógłbym Ci polecić, o ile budżet pozwala:

https://www.otomoto.pl/oferta/mitsubishi-pajero-3-2-did-manual-4x4-lift-snorkel-wyciagarka-po-renowacji-ID6yNFnr.html

Edytowane przez lysy76

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wysoka, ale może jest to czymś spowodowane. W planie mam jednak podjechać i zerknąć na tego forestera, jeśli przypał tak jak pisał gość na forum, to pojadę za tym Pajero. Ten z linka co podesłałeś to już dla mnie za dużo, no i ten kolor ;)

P.S. Ramę obstukam o ile się zgodzi właściciel ;)

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że jak Forester to bez turbo, bo nie chodzi o koszty benzyny. Tylko w przypadku 2,0 o skrzynię i panewki. W przypadku 2,5 uszczelka pod głowicą i shortblock.

Yuby czemu nie kupiłeś 318? :)

Edytowane przez Tommo

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że jak Forester to bez turbo, bo nie chodzi o koszty benzyny. Tylko w przypadku 2,0 o skrzynię i panewki. W przypadku 2,5 uszczelka pod głowicą i shortblock.

 

Bez turbo, to on nie jedzie :(

Byłem i oglądałem tego Forestera w Wawie. O ja pierdziele, to co zobaczyłem to armagedon. Blacharka i wnętrze tragedia, a silnik to szrot.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...