Skocz do zawartości

Padł akumulator - za mało jeżdżę?


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ok. 5.30 nad ranem spotkała mnie przykra niespodzianka - po raz pierwszy skuter (Yamaha X-Max 250) nie zapalił. Na szczęście z pomocą przyszedł taksówkarz, który sam zaproponował, że mi odpali od swojego akumulatora (nic nie chciał za tę przysługę!), dzięki czemu obeszło się bez wzywania lawety/wożenia akumulatora taryfą.

 

Ostatnio ciut ciężej zapalał niż zawsze, tzn. za pierwszym razem, ale trzeba było chwilę pokręcić (wcześniej wystarczyło musnąć starter). Być może wynika to z tego, że ostatnio więcej pracuję w domu = mniej jeżdżę skuterem po mieście (czasem nie zrobię nawet 50 km, a z tego, co pamiętam, trzeba przejechać ok. 100 km tygodniowo, żeby było wystarczające ładowanie). A może akumulator używany od ponad 3 lat wymaga wymiany na nowy. Podładuję prostownikiem i wieczorem zobaczę, jak kręci.

 

Chyba zacznę ze sobą wozić kable rozruchowe.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój akus ma 4 lata od daty produkcji moto i jeszcze sobie radzi ale to wyraźnie nie jest takie samo uruchamianie kotłowni jak wcześniej. Czasami (wybiórczo) musi kilka razy obrócić wał żeby zaskoczył i to też niechętnie. Innym razem pali tak po prostu od razu. Jeśli jeden przejazd powiedzmy 15km nic nie zmieni w stanie naładowania akusa to raczej jest na wylocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeden przejazd powiedzmy 15km nic nie zmieni w stanie naładowania akusa to raczej jest na wylocie.

Po odpaleniu od taksówki i dojechaniu pod dom (dystans ok. 10 km) zgasiłem i włączyłem rozrusznik na próbę - zapalił od razu. Może jeszcze trochę pociągnie.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Staszek napisał, szkoda ryzykować następnej, niemiłej sytuacji. Pojemność tego aku jest już cieniutka i takie sytuacje bedą się powtarzać. Kup nowy i po problemie.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało uzywany aku szybko umiera. Częste spadki i wzrosty napięcia wykańczają baterię. Jeśli bardzo chcesz to mogę Ci nagrać fajne aku w git cenie. Niewiele droższe niż "budżetówki" a niewiele gorsze niż Yuasa. Taki kompromis.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(a zwłaszcza jeśli posiada się alarm)

Tak się właśnie zastanawiam, jak duży pobór prądu generuje uzbrojony alarm i czy przy niepewnym akumulatorze nie lepiej go nie włączać.

 

Skuter po doładowaniu odpala bez problemów, zrobiłem przez weekend niecałe 300 km, odstawiłem (z włączonym alarmem) i zobaczymy, co będzie dalej.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam, jak duży pobór prądu generuje uzbrojony alarm

 

zmierz albo znajdź kogoś kto umie się amperomierzem posługiwac i sprawdź

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wiem, że będzie stał dłużej niż tydzień to odłączam alarm (stoi na parkingu strzeżonym) - szkoda aku.

 

Nic mu to nie szkodzi, a nawet służy. A wyłączanie alarmu gdy się tydzień do moto nie zagląda to moim zdaniem głupota.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...