Skocz do zawartości

Wakuometr no name -- czy warto


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem ostatnio bardzo ciekawą ofertę

http://allegro.pl/wakuometry-1-0-bar-wakuometr-synchronizacja-i2591118122.html

 

Za 80zł wakuometr dwu zegarowy

Chciałbym się poradzić, czy warto?

Motocykl w którym chciałbym go użyć to gpz 500

W przyszłości jeśli zmieniłbym na coś z 4garami- mógłbym dokupić drugi taki za 80zł i to powinno działać.

 

Czy lepiej dać sobie spokój akurat z tym wakuometrem?

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawasaki zaleca różnicę podciśnienia bodajże <20 mmHg. Przelicz to sobie na bary i pomyśl czy będziesz w stanie na tych wakuometrach ustawić taką różnicę. Czy to sprzęt na tyle dokładny? I czy prawidłowo porównasz wychylenie wskazówek?(brak dokładnej podziałki).

Edytowane przez piotrek1281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że taki wakuometr domowej roboty byłby dobry ?

http://www.youtube.com/watch?v=cpThGjODwMQ

 

W opisie jest napisane jak to działa.

 

 

Czy coś takiego jest wystarczające ?

http://allegro.pl/wakuometry-wakuometr-do-synchronizacji-gaznikow-i2549306530.html

 

Tylko co do tych powyżej zastanawia mnie dlaczego nie są na takim bloczku jak poprzednie.

Może tak być? nie ma to wpływu na pomiary?

Edytowane przez losiak59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupkowe z płynem mają jedna duzą zaletę - bezwładność , no i wężyk z cieczą wystarczy spokojnie do dwugarowca

Na wskazówkowych trza sie troche nagimanstykować z tłumikiem oscylacji ciśnienia ale zaletą jest mozliwość odczytu i ustawienia podciśnienia (choć to rzadko się przydawało ).

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy wakuometre powstal z dwoch strzykawek, rekawiczki lateksowej i dlawikow :D Bardzo dobrze regulowalo mi sie na tym. Nawet Krzywerowy GPZ na tym doskonale sie wyregulowal, czego do dzisiaj Krzywer nie wie :D

Teraz mam profesjonalny sprzet do wszystkiego i zdanie, ze jesli chce sie oszczedzac to nie warto kupowac najtanszych narzedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jeśli ktoś robi synchro raz na rok w dodatku tylko w swoim sprzęcie to jak jest sens kupować coś za 300 zł

To jaki sens w ogole cos kupowac do synchro? Lepiej raz w roku dac zarobic komus kto ma sprzet i praktyke zamiast kupic tani niedokladny szajs ktorym i tak nie wyregulujesz prawidlowo

Edytowane przez cyborg78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...