Skocz do zawartości

Wskazówki torowo-wyścigowe


Sikor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z Kartingu z Bydgoszczy, ktoś pamiętam kiedyś pisał że karting nie jest dobrym treningiem do szybkiej jazdy na dużym obiekcie. Po drugim wyjeździe stwierdzam że taki obiekt jest idealną formą przygotowania. Kondycja, siła, zwinność, szybkość, technika te wszystkie cechy można przygotować jadąc po takim kartingu w jednym treningu. W mojej technice jest jeszcze sporo do poprawienia, moje problemy wynikają tak jak Kamel pisze że jadę spięty i większość ruchach za bardzo obciążam ręce ale pomimo tego jestem szybki, brakuje mi około 2,5s do rekordu. Dla tego pomimo niedoskonałej techniki z wyniku jestem bardzo zadowolony. :) Wiem trochę przeżywam to wszystko, wybaczcie mi ale przeżywam w wieku 37 lat drugą młodość hehe :)

Także moje wskazówki torowo-wyścigowe Karting to idealne miejsce na przygotowania swojego ciała do szybkiego ścigania na dużym obiekcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limo napiszę Ci ciekawostkę co dzisiaj zauważyłem. :) np. kładę się w lewy winkiel, prawym kolanem nauczyłem się przyciskać do zbiornika tak żeby te moto położyło się na lewą stronę, a lewa ręka max ściśnięta na kierownicy i robi taki ruch żeby wyprostować moto bo głowa myśli że się zaraz wywrócę :) dobre co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe :).

 

A spróbuj pokręcić się na jakimś placu w kółko tylko lewą rękę zdejmij z kierownicy. Zacznij od małego złożenia, a z czasem spróbuj dotknąć ręką asfaltu. Kurczowe trzymanie kierownicy powoduje tylko niestabilność.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie byłoby to bardzo fajne ćwiczenie tylko ja na tej wiosce nie mam takich placów do trenowania :) ani marketów :) niczego tu nie ma a moto nie nadaje się do jazdy po drogach więc zawsze potrzebna przyczepka której też nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na drugim wyjeździe na tym torze 54,7s rekord chyba niskie 52,3. Wczoraj nie było szybszego za którym mógłbym się podczepić i poobserwować, wydaje mi się że nadal nie jadę optymalną nitką i robię trochę błędów. Dodatkowo nie redukuję do 1 a chyba w tej wolnej powinno się redukować ? Szybki jestem w tej ostatniej krętej sekcji i na tym długim wyjściu. Najwolniejszy chyba w tej środkowej części toru zwłaszcza na tym bardzo wolnym nawrocie. Zauważyłem też że lewe winkle lepiej pokonuje, prawe gorzej mi idą, nie wiem dla czego tak jest. heniek jak będziesz to daj wcześniej znać to może się poznamy bo Ty do Poznania raczej nie uderzasz.

Ra ja 10 sierpnia mam wypłatę więc termin sierpniowy raczej w drugiej połowie teraz wystrzelam się do zera w kasie. Szkoda że Cie nie ma 27-28 ale pamiętam że wspominałeś że masz zajęty termin na Brno i coś jeszcze napisz jak wrócisz jak wrażenia z jazdy.



Tutaj chłopaki jadą chyba 52 coś

a w Poznaniu ten sam 1,43

https://www.youtube.com/watch?v=bCjfv0OjTHU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trening na torze kartingowym to bardzo dobra sprawa sam osobiscie znam dwoch chlopakow ktorzy latali tylko po kartingu a jak przyjechali na poznan to po chwili jezdzili tak szybko jak niektorzy po kilku sezonach uczenia sie od razu na duzym torze typu Poznan.

 

Odnosnie zmeczenia to fakt ze trening fizyczny taki czy inny napewno sie przydaje ale zmeczenie raczej wynika ze sciskania kierownicy i ogolnego spiecia ,trzeba porpstu troche pojezdzic i skupic sie np. nie na optymalnej lini przejazdu czy odpowiednich punktach przyszpieszen czy hamowan ale wlasnie pozycji czy to w samym zakrecie czy na wyjsciu ,nie sciskaniu kierownicy itp. rzeczach .

Jak chce sie ogarnac od razu wszystko z zasady dluzej to schodzi bo nie da sie myslec o wszystkim na raz.

To tak z wlasengo doswiadzenia :)

Sam w wyscigu na rundzie pojechalem najszybsze okrazenie jak juz bylem tak zmeczony ze myslalem ze jade w kranicach 1:43 ,jechalem bez spinki ,bez napinki poprostu instynktownie i plynnie czas ...1:40,2 w dwoch okrazeniach pod rzad . Sam bylem w szoku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Bydgoszczy :) poznałem dzisiaj rekordzistę tego obiektu, to właśnie Mynia nim jest 52,5s. Dopiero dzisiaj na koniec się o tym dowiedziałem :) po ścigaliśmy się trochę ;). heniek muszę Cię zmartwić trochę podkręciłem tempo :) dzisiaj 53,2 :) W sierpniu atakuję rekord ;)

Jestem mega zadowolony z tych trzech dni, zakończyłem przygotowania kartingo przed Poznaniem :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa wyjazdy naprawdę takie były, najważniejsze wiedzieć gdzie robi się błędy, nie można jeździć bez głowy. Ja za każdym wyjazdem starałem się coś poprawić i myśleć podczas jazdy co robię nie tak. Trzeci wyjazd był już na większym luzie ale jeszcze nie na 100% nadal w pewnych momentach spinam się.

W ostatnim wyjeździe wyjechałem z tym chłopakiem najpierw jechałem pierwszy a ona tuż za mną czasy niskie 54 i trzy kółka 53,5 do 53,7 potem 4 laps ja zanim go goniłem i robiliśmy niskie 53. Na tych dwóch dohamowaniach na tym torze wciska się tak hebel że tył tańcuje od lewej do prawej to jest naprawdę piękne. :) On natomiast wciska jeszcze tył i wchodzi bokiem w te winkle, fajnie to wygląda. Jest tam jeszcze takich dwóch mocnych gości już teraz umówiliśmy się na jakiś filmik Jazda na krawędzi na torze kartingowym w Bydgoszczy, :) tylko jest potrzebny niwy jako reżyser :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...