Skocz do zawartości

benzyna w oleju, Yamaha xj 550, 1983r


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zauwazylem ostatnio ze z oleju czuc benzyne i po postoju ubywa benzyny - jak tylko wlaczylem zaplon to wskaznik poziomu paliwa sie obnizyl znaczaco. Jak odstawie moto to z kranika malymi kroplami cieknie benzyna. nie tak ze widac to golym okiem, ale ostatnio odlaczylem przewod od gaznikow i polozylem szmate pod kranik i po jakims czasie byla cala nasaczona benzyna. Wychodzi na to ze poprzednio jak przewod do gaznikow byl podlaczony to benzyna przez gazniki dostala sie do oleju. pytanie brzmi co w takim razie mam jescze oprocz kranika uszkodzone. Czy moze to normalne ze benzyna sie przelewa do silnika w momencie gdy kranik jest walniety. Nie wiem czy to powinno tak sie dziac czy nie, czy gazniki lub pierscienie czy cos jeszcze innego moze byc jeszcze uszkodzone? nie mam zadnych problemow z rozruchem ani praca silnika... Z gory dzieki za odpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kramik zrobiony, olej wymieniony. Dzisiaj byla jazda probna i niestety nie jezdzi tak jak powinna. Zuzywa zbyt duzo paliwa, nie wchodzi na obroty, przy dodawaniu gazu puszcza czarny dymek z rury wydechowej. Na wolnych obrotach chodzi rowno i nie dymi - dopiero jak dodaje gazu. Probowalem wkrecic sruby od regulacji skladu mieszanki i niestety i o dziwo nie ma zadnego efektu. Jedynie schodzi wolniej z obrotow. Gazniki byly przed dwoma miesiacami serwisowane i ustawiane. Czy opisane przezemnie zachowanie moze byc spowodowane czyms innym jak gazniki? Jesli nie pomaga regulacja mieszanki to chodzi o to ze dysze w gaznikach sa zbyt duze, czy moze chodzi o cos innego? z gory dzieki za pomoc i sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam zajrzec i sprawdzic jak wygladaja (mokre czy okopcone itp), czy mam sprawdzic bo myslisz ze moze sa do wymiany? razem z serwisem gaznikow swiece wymienilem na nowe...

 

co do srub skladu mieszanki to w mojej instrukcji nie ma informacji na ile obrotow powinny byc wykrecone... moze ktos napisac ile to powinno byc dla tego modelu: Yamaha XJ 550 Seca 1983 rok

 

jak odebralem moto po serwisie gaznikow to na kazdym cylindrze byly te sruby wykrecone roznie - na jednym nawet pol obrotu bylo! Z tego co wiem to chyba za malo... Chcialbym dojsc z tym do ladu jakos ale nie wiem czy musze teraz ustawic te sruby (jesli tak to na ile wykrecic), czy to cos innego. Bo w instrukcji tez pisza ze te sruby sa tylko dla skladu mieszanki na jalowych obrotach, a na niskich, srednich i wysokich sa odpowiednie dysze... Wiec pewnie dysze sa nie halo...

Edytowane przez sebekization
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawilem 1 3/4 obrotu i wykonalem jazde probna. Wkreca sie lepiej na obroty, ale nadal dostaje chyba zbyt duzo paliwa, dymi na czarno jak odkrecam manetke i szarpie podczas przyspieszania. Najgorzej jest w srednim zakresie obrotow. Odkrecam manetke to sie dlawi, szarpie i dopiero po jakims czasie przyspiesza. Najgorzej jest jak mam ruszyc spod swiatel - odkrecam gaz a silnik sie dusi. Jak wejde juz na wysokie obroty na trasie i wtedy odkrecam bardziej to juz tak nie ma, przynajmniej nie zawsze, albo bardzo niezauwazalnie. Jak sie zatrzymuje na swiatlach to pracuje rowno, nie strzela w wydech, nic sie nie dzieje... Ogolnie to paliwa w baku ubywa bardzo bardzo szybko...

Po jezdzie zerknalem najpierw na filtr - suchy, troche czuc paliwo z komory jak mocniej wachnac ale wszystko suche, filt byl wymieniony dwa miesiace temu. Potem obejrzalem swiece - ogolnie czarne, sadza na elektrodach i obwodce(gwincie). Tylko jeden cylinder mial brazowa elektrode i czarny gwint przy elektrodzie...

Co moze byc nie tak z tymi gaznikami? Dysze, zaworki? Bo chyba wszystko wskazuje na gazniki, a nie na zaplon?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...