Skocz do zawartości

Co na pierwszy motor.Mam zamiar kupić 600 co o tym myślicie


Gość Magic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

r1 panie na pierwsze moto najlepiej, tylko r1 !! :mrgreen:

oczywiscie zartuje zeby nie bylo ze ktos sobie cos takiego sprawil za moja namowa :crossy:

a wracajac do tematu tez bym proponowal cos mniejszego, ja teraz jezdze 125tka wczesniej juz troche latalem, a i tak caly czas ucze sie czegos nowego i udosoknalam technike jazdy. wiec ostroznie z tymi 600tkami :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Temat zablokowany.

Bluzgi osób w temacie - usunięte.

Posty osób, które najmormalniej w świecie chatowały - usunięte.

Osoby, które bluzgały i chatowały ostrzegam - następnym razem pójdą ostrzeżenia.

Artur - jesteś na wylocie z forum.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam

Mam takie pytanko

Powiedzmy że zaczynam przygode z motocyklami

bo simsonków , jakis tam 80 i 125 co miałem nie licze..

i chciałem odrazu kupić suzuki gsx-r 600 ale teraz pytanie...

 

Czy jestem w stanie opanować ten motor??

wiek 20 lat (za dużo tu nie ma znaczenia raczej)

waga 65 kg :/ (geny :D )

jazda motorami od 14-15 roku życia...

80cm i 125cm w posiadaniu jeden rok... przejechane ok 3-4 tys..

odrazu mówie że motor ma nie być do jakiś szaleństw tylko

do mniej więcej normalnej jazdy aby się przyzwyczaić do moto przez ten sezon...

prosze o pomoc a raczej doradzenie...

a kupno np jakiejś 250 czy 400 nie interesuje mnie ponieważ uzbierałem niecałe 10 tys i chce kupić za tą kase motor

a nie będe za rok kupował innego i tracił niepotrzebnie siana..

chciałbym poprostu mieć ten motor dobrych kilka lat

prawko posiadam rok i chciałbym wreszcie zacząć realizować marzenia...

kiedyś myślałem o gsx-f ale "jajo" jakoś przestało mi się widzieć....

 

więc prosze was jako doświadczonych motocyklistów o doradzenie...

bo z jednej strony mam wielką chęć kupienia właśnie Suzi a z drugiej wiadomo jest mały strach czy sobie spokojnie z nim poradze...

 

i jeszcze jedno pytanko...

jak jest z "wadliwością" przy nich..bo raczej słyszałem od znajomych i czytając na forach pozytywne opinie .. (roczniki 1998- w góre)

pozdrawiam

Edytowane przez Bozkov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gixer to dobry wybór, ale nie radzę napalać się na najtańsze sztuki bo możesz trafić na złom. Motocykle sportowe które mają 10 lat wzwyż na 90% miały jakieś przygody więc trzeba uważać. Z tym czy sobie poradzisz to pytanie które sam sobie musisz zadać i odpowiedzieć, jechać prosto każdy średnio rozgarnięty chłopak potrafi, jazda zaczyna się na zakrętach i tu życie weryfikuje umiejętności.

 

Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600 może być, tym bardziej że w dolnych obrotach wybaczy potknięcia.

Jedynie co może stanowić problem to pozycja, która zmusza do silnego pochylenia i nie jest zbyt komfortowa, co za tym idzie zamiast skupić się na jeździe i nauce opanowania maszyny.

Dla porównania przymierz się do czegoś co ma bardziej odprężoną pozycję, tam np: GSR600 panujesz dużo lepiej nad gabarytami i wagą motocykla i szybciej wyczuwasz motocykl i jego zachowanie.

 

Ale oczywiście dla chcącego nic trudnego i sam zdecydujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie będe za rok kupował innego i tracił niepotrzebnie siana..

chciałbym poprostu mieć ten motor dobrych kilka lat

prawko posiadam rok i chciałbym wreszcie zacząć realizować marzenia...

 

kolumb numer dwanaście. nikt nie wpadł na ten pomysł przed Tobą: a może jednak?

 

połączenie tematu z zamkniętym jest celowe: nie ma żadnego sensu dyskutowanie n-ty raz o tym samym z następnym gościem, który i tak decyzję podjął (vide cytat), a argumentów nie zamierza słuchać

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam, proszę o poradę w wyborze pierwszego motocykla. Jedyne na czym na razie jeździłem to motocykla do nauki jazdy-Suzuki SFV650 Gladius. Interesują mnie maszyny 600 setki, która będzie lepsza na pierwszy motocykl i  dlaczego? Wybierałbym pomiędzy:

YAMAHA R6

SUZUKI GSX-R 600

Honda CBR 600F

Kawasaki ZX-6R Ninja

Chciałbym  poznać opinie osób które jeździły na danych maszynach. Na zakup planuje przeznaczyć do 15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jeszua odblokował(a) ten temat
6 godzin temu, PrzemekBytom napisał:

Witam, proszę o poradę w wyborze pierwszego motocykla. Jedyne na czym na razie jeździłem to motocykla do nauki jazdy-Suzuki SFV650 Gladius. Interesują mnie maszyny 600 setki, która będzie lepsza na pierwszy motocykl i  dlaczego? Wybierałbym pomiędzy:

 

YAMAHA R6

 

SUZUKI GSX-R 600

 

Honda CBR 600F

 

Kawasaki ZX-6R Ninja

 

Chciałbym  poznać opinie osób które jeździły na danych maszynach. Na zakup planuje przeznaczyć do 15 tys.

 

 

Zadna z wymienionych !  

Dlaczego ? Zadaj sobie pytanie dlacezgo po zdaniu egzaminu na kategorie " B " nie kupuje sie Porsche 911 czy 

jakiegos innego Muscle car'a z silnikiem V8 czy 450 KM +

 

🙂

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ks-rider napisał:

Zadna z wymienionych !  

Dlaczego ? Zadaj sobie pytanie dlacezgo po zdaniu egzaminu na kategorie " B " nie kupuje sie Porsche 911 czy 

jakiegos innego Muscle car'a z silnikiem V8 czy 450 KM +

Hehe, nie ma to jak zobaczyć połączenie wyrazów "pierwsze moto" i "R6".

Pasują do siebie jak bieguny... 😄

Choć, aby nie narzekać, to jednak trzeba pochwalic kolegę, że nie probuje zacząć od litra. 😄

Ale ostatecznie to i tak coś w stylu wyboru - chcesz sobie zrobic kuku szybko czy szybciej? 😄

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na jego miejscu zaczol od razu od Hayabusa'y, tyle, ze tych z pierwszego wypustu niewiele zostalo, bo mimo jakiejs pryktyki  chlopaki nie ogarneli !  

 

🙂

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ER6F z ABS. Bardzo fajny motocykl na początek. Wiele wybacza i dobrze, że nie ma dużej mocy bo odpukać pewnie już bym leżał na ziemi a tak gdy uśliznęło się w zakręcie kilka razy tylne koło to jakoś udało mi się to opanować. ABS też raz się przydał. Moim zdaniem bardzo dobry motocykl na pierwszy wybór (szczególnie wersja z ABS).

Jeszcze co do mocy... na początku i tak będzie dużo, ale człowiek nie jest przerażony i może skupić się na nauce. Moim zdaniem lepiej uczyć się na mniejszej mocy i objeżdżać sportowe 600sety na winklach niż mieć 600setę, dać się objechać słabszemu moto i wolniej się uczyć (no np. po glebie człowiek się wolniej uczy bo moto w naprawie a czasami w naprawie noga, ręka itd. hehe).

Z mojego doświadczenia jak ktoś ma np. 15tyś na motocykl i strój. To dobrze jest dać minimum 5tyś na strój, reszta na moto o mocy około 60-80 kucy, najlepiej z ABS i w miarę dobrymi hamulcami. Jeśli opony są dojechane lub słabej firmy - od razu polecałbym zmienić na coś dobrego. Moim zdaniem odpowiedni strój i dobre opony to podstawa.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Damian85 napisał:

O, toto dobra uwaga. : )

Bylismy kiedys w Harz'u 

 

Kolega na pierwsze moto zafundowal zonie CBR 600 RR no i nas 125 - ka objechala, bo oczywiscie ona z przodu nadawala tempo ! 

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ks-rider napisał:

Kolega na pierwsze moto zafundowal zonie CBR 600 RR no i nas 125 - ka objechala, bo oczywiscie ona z przodu nadawala tempo ! 

Przynajmniej daliscie się wyprzedzić.

Raz jechalem za motÓrzyatą na jakimś starym chopperze - sprzęt szeroki, droga waska i kręta, z przeciwka sznur aut, brak możliwosci wyprzedzenia,  a gościu perfidnie pyrkal środkiem pasa, nie dawał się wyprzedzić, zjechać nie chciał - chyba ze 3 kilometry się za nim wlekłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...