Skocz do zawartości

(?) Przepisy obowiązujące motocyklistów.


vrx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję jakiegoś skróconego/podręcznego kodeksu drogowego obowiązującego motocyklistów, być może ktoś z was ma w czeluściach przeglądarki jakiegoś linka albo PDFa na dysku?

 

Okazuje się, że OSK, który wybrałem jest trochę niepoważny, ponieważ na kursie teoretycznym spośród +/- 8 osób są dwie dziewczyny na kat. B, kilku gości na kat. C i tylko ja na A... ale wszyscy przechodzimy kurs typowo dla kat. B (którą wszyscy oprócz pań już mają) :/

Nie liczę na to, że instruktor na jazdach będzie mnie raczył przepisami.

 

Problem sprowadza się do takich pierdółek jak wymogi przy holowaniu, wożenie pasażera (ograniczenia zależnie od wieku pasażera), pozycja na motocyklu (pochylenie w zakręcie). Nie chce kuć na blachę obrazków z testów tylko zdać to ze zrozumieniem, dlatego poszukuję zbioru przepisów dla motocyklistów. Szukam pomocy u Was, bo drugi dzień kopię w necie i nie znalazłem wartościowych informacji popartych K.R.D.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez vrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wożenie pasażera - jak jedziesz z dzieckiem, nie pamiętam już do którego roku życia, chyba do 7, to max. 40 km/h. Pasażer motocykla nie może być po spożyciu alkoholu. Obowiązkowy kask dla kierującego i pasażera (co ciekawe, w USA od 18 roku życia można jeździć bez). Obowiązkowo światło mijania 24h/dobę.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu czegoś nie rozumie.

 

Generalnie wszyscy lecicie tą samą teorię, bo na 24 pytania z egzaminu teoretycznego 18 sztuk pochodzi z działu ogólnego (pojawiają się w każdej kategorii PJ), a tylko 6 jest pytań stricte z kat. A. Myślę, że dostaniesz ze szkoły jakieś materiały dotyczące "działu motocyklowego", a jak nie, to ściągnij sobie testy na komputer, obleć wszystkie pytania, a o niejasności popytaj wujka Google, który z pewnością odpowie wyczerpująco. Albo zmień szkołę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu czegoś nie rozumie.

 

Generalnie wszyscy lecicie tą samą teorię, bo na 24 pytania z egzaminu teoretycznego 18 sztuk pochodzi z działu ogólnego (pojawiają się w każdej kategorii PJ), a tylko 6 jest pytań stricte z kat. A. Myślę, że dostaniesz ze szkoły jakieś materiały dotyczące "działu motocyklowego", a jak nie, to ściągnij sobie testy na komputer, obleć wszystkie pytania, a o niejasności popytaj wujka Google, który z pewnością odpowie wyczerpująco. Albo zmień szkołę...

 

W tym przypadku trudno się z Adamem nie zgodzić. Na kursie będziesz miał ten sam tok zajęć co na kat. B, ewentualnie instruktor może wyszczególnić, że taka, a taka sytuacja/przepis dotyczy tylko motocykli (np. przewożenie nietrzeźwego pasażera; Nie wolno przewozić go na motocyklu, natomiast w bocznym wózku jeśli jest w niego wyposażony- owszem).

Przećwicz zadania teoretyczne na kat. A ( http://www.word.waw.pl/index.php?id=126&lng=pl&s=126,43 ), a o resztę pytaj w ośrodku, instruktorów od jazd na moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jakiś problem zapoznać się z całym pord? obawiam się, że i tak będziesz się musiał stosować - nie ma osobnych znaków stop ani czerwonych świateł dla motocyklistów...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aśka kiedyś napisała na temat przepisów dotyczących motocyklistów.

-Czerwone.

-Stop

-droga z pierwszeństwem

-uwaga pociąg

-uwaga tramwaj

 

Podwójna ciągła, pas dla motocykli.

 

To chyba wszystkie przepisy obowiązujące motocyklistów.

 

Swoją drogą, gdzie jest Aśka ? brakuje mi jej poczucia humoru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uwaga !!! powyższy post niekoniecznie oddaje obowiązujący stan prawny. Nie biorę odpowiedzialności za skutki stosowania się do niego :icon_mrgreen:

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat nie wyłapuje moto i można kwitnąć na czerwonym do usr...ej śmierci.

 

papacz, a mnie łapie. nawet dziś rano, skuterem, co już mnie zdziwiło bo byłem przygotowany na długi postój. generalnie opcje są dwie: zaczekać na furmankę, albo jeśli przez dłuższy czas się nie zmieni - nawet przy bujaniu się po pętli indukcyjnej - ostrożnie przejechać

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Albo postaw skuter i zataczając coraz wieksze koła zawadż o słupek właściwy dla pieszych i pojedziesz. Ale mnie to nie bawi, chcę być pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Jak mandaty to takie same a jak trzeba jechać to taki c,,,,,j.

 

Jeżeli światła są sterowane pętlą indukcyjną, to wystarczy rozłożyć kosę i oprzeć o asfalt dokładnie na linii. Jeżeli fotokomórką, to może być lipa...

widziałeś kiedyś wzór pętli na asfalcie ? Ja jeszcze nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys widzialem jak montowali takie dziadostwo byl to rodzaj plastikowej siatki a wniej zatopiony przwod , ale podobno problem tkwi w tym jak gleboko to zamontuja i jaki rodzaj gestosci asfaltu jest zastosowany tak mi to tlumaczyl facet z firmy. Dlatego jednego petla wychwytuje a drugiego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...