Skocz do zawartości

Moto Gp - Sezon 2012


Romek.RR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie bez znaczenia jest fakt, że Stoner zdobywał tytuł na 800. Te problemy o których Rinas pisze to prawda i akurat mniejsza pojemność je redukuje.

Chociaż oczywiście najważniejszym powodem jest to, że Stoner jest zajebisty i on mógłby wygrać czymkolwiek w GP. Jak to mawiają dobry koń to i po błocie pójdzie ...

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzią czy Stoner jest taki dobry byłby test jak by teraz wsiadł na ten sprzęt co Rossi Heyden i pozamiatał ale nigdy się tego nie dowiemy. Tak jak pisałem wyzej nikt się nie dowie jakim tak naprawdę sprzętem w 2007 roku dysponował Stoner potem już było coraz gorzej nawet dla Stonera i tak jak pisałem nikt o tym nie mówi że Suppo spier.. duzo wczesniej żeby przygotować grunt Stonerowi w Hondzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz tego jak z czasem Ducati zaczęło odstawać od reszty motocykli dają wyniki Capirossiego, który był z Ducati od początku. W czasach gdy mistrzostwo zdobył Stoner, Capirossi potrafił otrzeć się o podium. Z czasem zarówno Stoner jak i Capirossi cofali się w stawce. Casey odszedł do Hondy a Lorisowi zostało klepanie końca stawki.

Edytowane przez Bimbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi sie wydaje że dla Stonera jechać w czołówce to lajcik.

 

"Przy kilku okrążeniach do końca i tak dużej przewadze obserwowałem kibiców skandujących gdy przejżdżałem. Byłem bardzo dumny, że jestem Australijczykiem." :)

 

A tak poważnie, to nie sądzę że lajcik.

 

Odpowiedzią czy Stoner jest taki dobry byłby test jak by teraz wsiadł na ten sprzęt co Rossi Heyden i pozamiatał ale nigdy się tego nie dowiemy. Tak jak pisałem wyzej nikt się nie dowie jakim tak naprawdę sprzętem w 2007 roku dysponował Stoner potem już było coraz gorzej nawet dla Stonera i tak jak pisałem nikt o tym nie mówi że Suppo spier.. duzo wczesniej żeby przygotować grunt Stonerowi w Hondzie.

 

Jak Stoner cieniował ze względu na kłopoty ze zdrowiem to nikt w Ducati nie krył przed nim, że się rozglądają za nowym zawodnikiem, a gdy Rossi był już dostępny, nikt nie zrobił nic żeby go zatrzymać. Więc nie dziwne, że i Stoner ze swoim menedżerem podeszli do tematu strategicznie i bez sentymentów przygotowali się na przejście do hondy. Potem już w Hondzie Stoner opowiadał o czekaniu w Ducati na części przez pół roku, więc Włosi spieprzyli nie tylko strategię kadrową ale i inżynierską. Obstawiam, że ktoś w Ducati tak się podjarał wizją włoskiej legendy Rossiego na włoskiej legendzie Ducati, że przyćmiło im to zdrowy rozum i dlatego są dziś w czarnej dupie. Może i Stoner wygrywa dziś dzięki hondzie, ale wcześniej wygrywał pomimo Ducati :)

 

Na to co mówią Rossi czy Burgess trzeba też brać poprawkę, że może nie chcą powiedzieć wszystkiego co wywnioskowali z danych Stonera na Ducati. Szydło z worka wyjdzie nie po testach, ale w pierwszych wyścigach w przyszłym sezonie. Ale wtedy znowu - pierwszym zawodnikiem zespołu będzie Lorenzo, więc Vale może nie mieć takiego wsparcia yamahy jak miał przed ducati.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossi w sumie nigdy powaznie sie nie wyglebil. W pewnym wieku gleba nie wywiera zadnego wplywu na styl jazdy i chec walki. Rok pozniej moze wygladac to juz nieco inaczej, to raz. Jezdzac w Honda Team byl zajebisty, dlaczego odszedl ogolnie wiadomo Hpnda zawdziecza mu wiecej niz wiele, on bdowal motocykle ktore wygrywaja do dzisiaj. Przezsedl do Yamaha Team i znowu zaczelo sie od podstaw. Dwa tytuly MS i dalej motongi byly przez niego dopracowywane z czego korzystal Lorenzo. Yamaha moim zdaniem zachowala sie w stosunku do niego podobnie jak Honda. Zostal co najwyzej Ducat. Suka i Kawa to druga liga i niema sie co oszukiwac.

 

Ducat -> Stoner mial szczescie, ze w jego erze pod niego wszystko gralo i mial sprzet optymalny jak na ten czas i to miejsce. Jest tylko w tym wszystkim jeden problem, zwykle konkurencja nie spi. Nie wazne jaki potencjal ma dana firma ( Ducat ma najmniejszy - przynajmniej ta sie mowi. Na kozysc Ducata wplywa fakt, ze siedza od lat w sporcie i maja doswiadczenie, nowa konstrukcja jednak to troche ina bajka i jak widac nie do konca te nowe rozwiazania chlopaki ogarniaja.

 

Zgadzam sie, ze bylo by fajnie zobaczyc Rossi'ego, Stoner'a, Lprenzo i Pedrosa'e oraz kilku innych na identycznym sprzecie, wtedy bylo b ywszystko jasne i walka wygladala by jak w MOto GP2 lub 3. Niestety tego nie zobaczymy i nigdy tego nie bedzie..

 

P.S. To, ez Stoner mowi my hmmmm

 

OK my teraz ´zamykamy komputer i idziemy wypic herbatea nastepnie dzwonimy do Monter'a

 

Pozdrawiamy Was :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będzie podobnie jak na początku z Lorkiem, przychodzi świetny młody kierowca ale z gorącą głową, sami pamiętamy jakie Lorek w pierwszym sezonie potężne dzwony zaliczał kostki łamał jak zapałki a teraz jest mega zawodnikiem Rossi Stoner Pedrosa nie potrafią mu dorównać, znaczy potrafią ale nie potrafią z nim wygrać w ogólnej :)

Ja już wiem że jak odejdzie Rossi z MOtogp to właśnie Marquezowi będę najbardziej kibicował bardzo mi się podoba ten zawodnik nie płacze przy ostrej walce itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy ale do pierwszych testów musimy poczekać jeszcze tydzień. On po testach (my również po czasach ) będzie wiedział czy da radę. Fantom pisał że wszystko się okaże na początku sezonu 2013 ale ja myślę że już tak jak pisałem po Walencji będzie wiadomo, nie wieżę że jak coś nie będzie ok to Yamaha będzie budowała przez zimę dla niego nowy pakiet to już nie te czasy motocykl jest i będzie rozwijany pod Lorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testów wnioski będą tylko ogólne czyli że albo jest kiła albo że są perspektywy. Słabo pamiętam, ale po testach zaraz po przesiadce na duca Vale chyba jakoś nie narzekał specjalnie. Poza tym cała reszta stawki też będzie testować i pracować więc dopiero pierwsze wyścigi pokażą kto jest gdzie.

 

Ten dokument o Stonerze świetny. Niesamowity facet, niesamowita rodzina.

Wielkie mi uczynił pustki w domu moim, tym odejściem swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...