Skocz do zawartości

Zagadka. Kto ma pierwszeństwo


Gość Zbycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Światłą są ważniejsze niż znaki, ale że obaj mają zielone więc nie gra ono tutaj żadnej roli. Pierszeństwo ma tej jadący główną drogą.

 

Taaa ma rację ale w nocy jak wszystkie na żółto mrugają :biggrin:

 

Gdzie Ty chłopie szkołę kończyłeś, że p prawo jazdy nie zapytam?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyobraźmy sobie sytuację, gdy ruch jest kierowany przez osobę do tego wyznaczoną. Jeżeli ta osoba puściła by samochody, tak jak sygnalizator to co wtedy? Musieli by zerknąć na światła, potem na znaki? Chyba nie. Tak samo tutaj, jeśli działa sygnalizator patrzymy tylko na niego, a znaki mamy w dupie, przynajmnie ja :) Więc Zbycho kończ tą zabawę bo się waśnie zaczną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedalekiej przyszłości.

Pamiętam jak dziś, jak instruktor wpajał nam takie skrzyżowania i mówił, że jak skręca w lewo, to ma wtedy ziomka po prawej i musi mu ustąpić pierwszeństwa.

 

I mi to samo wpajali. Problem w tym że ludzie jadąc tak jak pojazd D głupieja bo zachowują sie podobnie jak na strzałce warunkowego zatrzymania przepuszczając tych co skręcają w lewo z na przeciwka. Taka mentalność doprowadziła do tego że ich przepuszczają i tak jeżdżą całe "miasta" a doswiadczony kierowca potrafi przewidzieć taka sytuację i moze przejechać albo pierwszy tak jak powinien D albo ustąpić bo wie czego moze się spodziewac od matoła nie doprowadzając przy tym do kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro obaj mają zezwolenie na wjazd na skrzyżowanie, to skręcąjcy w lewo ustępują jadącemu z przeciwka.

Gdzie Wy tu widzicie zasadę prawej strony, to ja nie wiem, jeśli pojazdy nadjechały z przeciwka...

 

Bo to jest to samo zapisane innymi (dla niektórych) bardziej przystępnymi słowami.

 

Edit:

 

Aha, oczywiście "wg mnie" D ma pierwszeństwo.

 

Jako przykład, wypowiedź z milicyjnego ;) forum:

 

I teraz tak:

 

- to jak policjant nakaże tobie jechać w lewo -

np. z uwagi na roboty drogowe i powstał właśnie objazd poprzez tą "lewą"

-, a tam jest "zakaz wjazdu" to co

icon_question.gif

 

... olejesz policjanta, bo znak "mówi" inaczej

m_hmmm.gif

 

... Powodzenia.

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Sławek współpracuje ze mną...

 

Co do przykładu nad którym tu rozmawiamy, to jestem załamany poziomem znajomości przepisów ruchu drogowego u niektórych Kolegów i Koleżanek.

Po pierwsze, to pojazdy nadjechały z przeciwka, więc rozpatrywanie prawej strony świadczy o problemach z postrzeganiem otoczenia.

Po drugie, mamy w ustawie napisane jak byk, że skręcając w lewo ustępujemy jadącemu z przeciwka na wprost i skręcającemu w prawo.

Po trzecie, czy mając znak STOP i zielone światło, zatrzymujecie się przed wjechaniem na skrzyżowanie?

Zatem proszę głupot nie opowiadać, bo jeszcze jakiś młody się zabije, bo skręci w lewo na motocyklu i wjedzie pod pojazd z przeciwka.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to pojazdy nadjechały z przeciwka, więc rozpatrywanie prawej strony świadczy o problemach z postrzeganiem otoczenia.

 

Kiedy tak nawet na kursach uczą ;)

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy gadacie, kto wam prawko dał. :laugh:

 

Jak D może jechać pierwszy jak pojazd D jest na podporządkowanej ? :blink:

D zgonie ze znakiem ma ustąpić pierwszeństwa pojazdowi B który jest na drodze z pierwszeństwem przejazdu.

 

Strach się bać jak Wy jeździcie jak znaków nie znacie ;)

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D skręca w prawo nie przecinajac osi jezdni., ale jest na podporzadkowanej.

B na drodze z pierszeństwem ale skręca w lewo.

 

Wg mnie D ma pierwszeństwo, ale sadzę że w realu, na miejscu B, widzac oznakowanie sam bym sie pewnie wpakował na skrzyżowanie będąc pewnym swojego pierszeństwa.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakby nie było świateł to tak powinno być . Ale są .

 

Ludzie co wy gadacie, kto wam prawko dał. :laugh:

 

Jak D może jechać pierwszy jak pojazd D jest na podporządkowanej ? :blink:

D zgonie ze znakiem ma ustąpić pierwszeństwa pojazdowi B który jest na drodze z pierwszeństwem przejazdu.

 

Strach się bać jak Wy jeździcie jak znaków nie znacie ;)

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem załamany poziomem znajomości przepisów ruchu drogowego u niektórych Kolegów i Koleżanek

 

Nie tylko Ty, zastanawiam sie jak co niektorzy zdali ta teorie lub ile ich to kosztowalo :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...