Skocz do zawartości

Zagadka. Kto ma pierwszeństwo


Gość Zbycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie co wy gadacie, kto wam prawko dał. :laugh:

 

Jak D może jechać pierwszy jak pojazd D jest na podporządkowanej ? :blink:

D zgonie ze znakiem ma ustąpić pierwszeństwa pojazdowi B który jest na drodze z pierwszeństwem przejazdu.

 

Strach się bać jak Wy jeździcie jak znaków nie znacie ;)

 

 

Tam jest SYGNALIZACJA ŚWIETLNA - przeczytaj jeszcze raz

Edytowane przez tutek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy gadacie, kto wam prawko dał. :laugh:

 

Jak D może jechać pierwszy jak pojazd D jest na podporządkowanej ? :blink:

D zgonie ze znakiem ma ustąpić pierwszeństwa pojazdowi B który jest na drodze z pierwszeństwem przejazdu.

 

Strach się bać jak Wy jeździcie jak znaków nie znacie ;)

Stary , ale tam są światła jeszcze nie wiem czy dobrze spojrzałeś :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakby nie było świateł to tak powinno być . Ale są .

Światła są ale oba są zielone, zarówno dla pojazdu D i B , więc następnym w kolejności znakami do których należy się stosować są znaki pionowe. A te wyraźnie mówią że pojazd D jest na podporządkowanej więc ustępuje pierwszeństwa pojazdowi B.

 

Ten temat to taki żart prawda a Ci co mówią że D jedzie pierwszy jaja se pewnie robią :biggrin:

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze znalazłem to...ale to już się bardziej nie da się.

 

IS_17.jpg

 

"Na przedstawionym rysunku, pojazd skręcający w lewo ustępuje pierwszeństwa pojazdowi jadącemu na wprost, zgodnie z sygnalizacją świetlną, która wyświetla sygnał zielony dla tego kierunku. Niektórzy kierowcy błędnie interpretują taką sytuację, myśląc, że zielone światło upoważnia ich do jazdy zgodnie z tabliczką pokazującą pierwszeństwo przejazdu, czyli w kierunku łamanym (skręt w lewo). Tak jednak nie jest. Natomiast, gdyby na tym skrzyżowaniu sygnalizacja została wyłączona, lub gdyby było wyłącznie żółte, migające światło, to wówczas – zgodnie z hierarchią znaków i sygnałów, kierowanie ruchem przejmują znaki pionowe. Wtedy rzeczywiście pierwszeństwo miałby samochód skręcający w lewo."

 

Przyznaję, że sam zgłupiałem na trochę. Już mi przeszło. D. D. D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze znalazłem to...ale to już się bardziej nie da się.

 

IS_17.jpg

 

"Na przedstawionym rysunku, pojazd skręcający w lewo ustępuje pierwszeństwa pojazdowi jadącemu na wprost, zgodnie z sygnalizacją świetlną, która wyświetla sygnał zielony dla tego kierunku. Niektórzy kierowcy błędnie interpretują taką sytuację, myśląc, że zielone światło upoważnia ich do jazdy zgodnie z tabliczką pokazującą pierwszeństwo przejazdu, czyli w kierunku łamanym (skręt w lewo). Tak jednak nie jest. Natomiast, gdyby na tym skrzyżowaniu sygnalizacja została wyłączona, lub gdyby było wyłącznie żółte, migające światło, to wówczas – zgodnie z hierarchią znaków i sygnałów, kierowanie ruchem przejmują znaki pionowe. Wtedy rzeczywiście pierwszeństwo miałby samochód skręcający w lewo."

 

Przyznaję, że sam zgłupiałem na trochę. Już mi przeszło. D. D. D.

 

lepiej późno niż wcale,i lepiej że ŻYWY :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurna, mam wrażenie że dziś ocaliłem życie kilku motocyklistom :icon_mrgreen:

 

De, De, De ... Ale jako że połowa Forumowiczów wybrała opcję Beeee ... to bardzo ostrożnie ... rozglądając się na boki.

Pozy tym, jak ktoś ma blacharkę w aucie do naprawy niech pojeździ przez takie skrzyżowanie, sponsora znajdzie błyskawicznie.

Tylko Panie broń nie na motocyklu.

 

 

Czarna Owieczka, jestem pod wrażeniem. Twoja ( znaczy znaleziona przez Ciebie ) wizualizacja zrobiła wrażenie na niedowiarkach.

Masz swój udział w wyratowaniu paru rzyć ... Rzyć specjalnie przez rz. Od staropolskiego słowa rzyć czyli dupa.

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jak ktoś dużo jeździ przez takie skrzyżowanie na wprost, to może sie łątwo "nadziać" gdy kiedyś światła padną i nagle straci pierwszeństwo mimo że nadal na wprost jedzie.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak dla podtrzymania rozmowy podam link do dyskusji z forum instruktorów i egzaminatorów:

http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=10&t=26892

Miłej lektury :)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jak ktoś dużo jeździ przez takie skrzyżowanie na wprost, to może sie łątwo "nadziać" gdy kiedyś światła padną i nagle straci pierwszeństwo mimo że nadal na wprost jedzie.

Takie skrzyżowanie to taka praktyczna realizacja polskiego prawa :D . Może ktos kiedys klepnie ustawę na temat bo ten problem mozna by łatwo wyeliminować .W miescie zostawić światła , poza miastem (niezabudowany i wiochy) zostawić pierwszeństwo.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytaucja jest bzdurna! Nie ma takiej sytaucji w zyciu. Pojazd B nie widzi jakie światło ma pojazd D i jedzie zgodnie ze swoim światłem i pierwszeństwem. Bo je ma!!!Nikt o zdrowych zmysłach nie włączy zielonego światła obydu pojazdom, bo byłby dzwon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak dla podtrzymania rozmowy podam link do dyskusji z forum instruktorów i egzaminatorów:

http://www.forum.pra...hp?f=10&t=26892

Miłej lektury :)

Tomek ale to jest inna sytuacja.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja inna, ale jakże ciekawa!

Niech się pobiją :)

 

 

A Zakan pisze, że jest z Warszawy, ale skrzyżowania Broniewskiego i Reymonta przed przebudową to nie pamięta? Byla to taka sytuacja jak pokazał Zbycho na rysunku.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...