Skocz do zawartości

Prośba o ocenę stanu zębatek, napędu ogólnie


artur.h
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w trakcie przygotowywania moto do sezonu i doszedłem do kontroli zestawu napędowego. Chciałbym poznać waszą opinię na temat zębatek w moim moto, czy według Was kwalifikują się na wymianę?

post-18925-0-56866500-1332184841_thumb.jpg

post-18925-0-62927200-1332184863_thumb.jpg

 

No i jeszcze ciekawostka: dlaczego może nie być w moim obecnym łańcuchu żadnej zapinki? Czyżby był jeszcze fabryczny?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Berserkers

Zebatki wygladaja w miare ok,chociaż już pewnie swoje przeszly, a lancuch masz zakuty dlatego nie ma zapinki..

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Edytowane przez Berserkers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebatki wygladaja w miare ok,chociaż już pewnie swoje przeszly, a lancuch masz zakuty dlatego nie ma zapinki..

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Takie samo "w miarę" masz pojęcie o tym.

Już czas przetopić to na żyletki.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch dziwnie się zgina bo jest luźno zawieszony, tylne koło było zdjęte. Poza tym byłem w trakcie jego czyszczenia, ale był tak uwalony smarem że nie było widać nawet tych zakutych bolców. Dlatego po zdjęciu zębatki i oględzinach zacząłem się zastanawiać czy w ogóle bawić się w jego czyszczenie, czy nie pchać się w to. Sam łańcuch jest na 3/4 naciągu na osi.

 

Jeszcze takie pytanko: czym się różni łańcuch O-Ring od łańcucha z X-Ring?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nad czym tu się w ogóle zastanawiać?Cały komplet do wymiany! (zresztą powinno się zawsze wymieniać komplet).No chyba że wolisz poeksperymentować z własnym życiem , a w najlepszym wypadku czasem i dodatkowymi kosztami w razie zerwania napędu w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Ci powiem, że ciekawa sprawa. Bo wymieniałem już pare napędów w życiu i zwykle wychodziło tak, że na tyle zęby były wyjechane masakrycznie a na przedniej zębatce wyglądały jeszcze nie najgorzej w porówaniu do tylnej.

76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że tylna zębatka zawsze będzie bardziej zużyta niż przednia. :)

To tylko Twoje subtelne odczucie - bardziej czy nie bardziej tak jak napisał poprzednik - napęd jest kompletem czyli mała + duża + łańcuch

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...