Skocz do zawartości

"Wada ukryta" w mojej świeżo opchniętej SV'ce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W zeszłym tygodniu sprzedałem motocykl. Klient oglądał motocykl, przejechał się, ponegocjował cenę, suma sumarum- wziął.

 

Dziś otrzymałem telefon, że przy wymianie uszczelniaczy w zawieszeniu, okazało się że lagi są lekko krzywe. Ja tego nigdy nie sprawdzałem, bo lagi nie ciekły, moto jechało prosto, zawieszenie pracowało ok.

Moje pytanie- czy kupujący może się ode mnie teraz domagać jakichś pieniędzy, ewentualnie założyć mi sprawę w sądzie? W umowie jest zapis, że kupujący zapoznał się ze stanem technicznym, a sprzedający poinformował o wszystkich ZNANYCH MU wadach. No właśnie, ja nie wiedziałem że lagi są krzywe, dlatego nie poczuwam się do żadnego zadośćuczynienia. Kupujący twierdzi, że to 'wada ukryta'.

 

Miał ktoś taką sytuację?

Edytowane przez skubany92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję użyć szukajki lub gógla, było parę tematów o wadach ukrytych na forum. Pierwsze z brzegu:

 

http://forum.motocyk...prawo-rekojmia/

http://forum.motocyk...-peknieta-rama/

Edytowane przez _Ra_

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz jak kupujący ma udowodnić, że wada, którą wykrył była Tobie znana.

Jak rzeczywiście nie wiedziałeś to co się martwisz.

Nowe lagi to koszt pewnie kilkuset złotych a koszty sprawy sądowej dużo więcej.

Gdyby kupił z komisu to inna sprawa ale osoba fizyczna (sprzedający z umowy kupna sprzedaży) nie musi znać stanu technicznego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze a ja mam teraz sprawe gdzie bede pozywal serwis ze w naprawie gwarancyjnej wsadzili mi do laptopa uzywana uszkodzona plyte glowna. nawet nie wiecie ile mnie zdrowia kosztowalo zeby zebrac na to dokumenty. wartosc sporu raptem 2000 (tyle kosztuje plyta glowna) ale powiedzialem sobie ze nie dam z siebie zrobic durnia...

tak samo moglo byc tutaj. gosc podmienil lagi i mowi ze sa krzywe... ;)

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w umowie kupna sprzedaży miałeś zapis : Kupujący zapoznał sie ze stanem faktycznym pojazdu i nie wnosi zastrzeżeń.

Jeżeli Klient go parafował to nic Ci nie grozi.

 

Trzecia prawda ks.Tischnera czyli gówno prawda - taki zapis nie ma żadnej mocy prawnej :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tematu, ta sprawa śmierdzi.

Nowy właściciel może oszukiwać - albo po prostu glebnął (drogi jeszcze niezbyt dobre do bezpiecznej jazdy) albo mechanik ciota coś popsuł przy wymianie uszczelniaczy (mogły mu wypaść te lagi) albo jeszcze co innego.

Z kolei, jeśli faktycznie są krzywe, to nie mogłeś o tym nie wiedzieć. Wycieki może nie być (chyba?), ale można poznać po zużyciu opony i po prowadzeniu się (ściąga na którąś stronę).

Tak czy owak, któryś z Was wkręca wała :) .

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei, jeśli faktycznie są krzywe, to nie mogłeś o tym nie wiedzieć. Wycieki może nie być (chyba?), ale można poznać po zużyciu opony i po prowadzeniu się (ściąga na którąś stronę).

 

Ja kiedyś miałem konkretnie krzywe w pierdziku, nie ściągało a opona zużywała się normalnie tylko kierownicę trzeba było lekko krzywo trzymać. Więc jak laga jest krzywa dajmy na to 2mm to można tego nie zauważyć. Jak koleś glebnął to będzie widać po motocyklu a w winę mechanika średnio wierzę, taka rura raczej od byle upadku się nie skrzywi. Chyba że młotkiem w nią naparzał.

 

Zresztą jak lagi już ma w rękach to możesz dać mu 200zł za prostowanie i po problemie, tylko niech ci najpierw je pokaże.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...