Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od roku jeżdżę xj 600n, a kupiłem ją po dłuższej przerwie i powiem, że nie żałuję. Spisuje się super. Dość duży i wygodny turystyk. Demonem prędkości to nie jest napewno, ale puszki na starcie nie mają szans, na trasie trochę gorzej ale i tak źle nie jest. Bardzo polecam szczególnie na początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z moim egzemplarzem. Powiedzmy, że odpalam silnik, jest zimno, powiedzmy że na zerze. Silnik startuje, włączam światła mijania. Dodaje gazu i widzę różnicę w sile światła przed dodaniem gazu na luzie i po dodaniu. Czy jest to normalne? Akumulator jest dość leciwy i w sumie bezfirmowy ale czy to nie jest problem może jak znajomy mi podpowiedział z regulatorem napięcia?

Drugi problem jest taki, czym zakonserwować tylni amortyzator (centralny)? Jest mocno skorodowany, widać rdzę i wiadomo, że każdy wyjazd zakończony w deszczu czy jak ostatnio w śniegu, powoduje, iż rdza pomimo zdzierania pojawia się na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w swoim nowym nabytku - Yamaha XJ 600 Diversion 1995 rok, zauważyłem następującą rzecz. Na luzie po wsciśnięciu klamki sprzęgła coś zaczyna powiedzmy delikatnie trzeszczeć, po zapięciu jedynki odgłosy ustają. Mam pytanie czy jest to poważny problem czy możwe po prostu ten typ ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Też stałem się posiadaczem Xj'tki 600. Ale martwi mnie jedna rzecz, mianowicie akumulator. Niby ładowanie jest gdy dodam gazu światła się rozjaśniają, ale mierzyłem miernikiem napięcie i obojętnie, czy jest odpalony, czy zgaszony napięcie jest takie samo. A swoją drogą aku szybko pada, po dłuższej trasie odpali ale gdy włączę światła i chciałbym go ruszyć no to dupa... teraz nie wiem czy to wina baterii czy alternatora. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Też stałem się posiadaczem Xj'tki 600. Ale martwi mnie jedna rzecz, mianowicie akumulator. Niby ładowanie jest gdy dodam gazu światła się rozjaśniają, ale mierzyłem miernikiem napięcie i obojętnie, czy jest odpalony, czy zgaszony napięcie jest takie samo. A swoją drogą aku szybko pada, po dłuższej trasie odpali ale gdy włączę światła i chciałbym go ruszyć no to dupa... teraz nie wiem czy to wina baterii czy alternatora. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam!

 

to wina regulatora

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Piotr ma rację. U mnie też jak przegazuję to światła się rozjaśniają, ale to normalne bo w książce serwisowej jest podane, że "alternator C.A - 14V 20A ( 5000 obr./min )" przy 5000obr./min. Natomiast żadnych problemów z aku nie mam, a mam go 2 sezon, a nie raz zapomne wyłączyć światla do odpalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...