Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

No to że się rozjaśniają jest ok. wiadomo że ładuje, tylko przy wyższych obrotach + wibracje ładowanie zanikało i faktycznie wina regulatora. Po prostu kostka którą otacza radiator była luźna i przy wyższych obrotach gdy rama drżała nie było kontaktu, obkleiłem żywicą i jest ok ;) a w przyszłości kupi się nowy regulator i problem z głowy. No i aku bo i tak jak temp spadnie to jest dupa i za bardzo trzymać nie chce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak głośno może ( by być w "normie") hałasować kosz sprzęgłowy , oglądałem ostatnio http://allegro.pl/show_item.php?item=2215386162 , silnik był letni , na jałowym kosz walił prawie tak samo głośno (ledwo ledwo ciszej) jak odgłos silnika , przy czym właściciel twierdzi ze jest ok i na przeglądzie w serwisie yamahy na energetyków w dokumentach przeglądu ma opisane sprzęgło jako w stanie dobrym .

Ile może kosztować wymiana łożyska kierownicy ? nie czułem luzów na kierownicy a własciciel nie zgodził sie na jazdę próbną bez zabezpieczenia finansowego lecz na zdanie kolegi "no bo trzeba sprawdzić czy nie ściąga" odparł ze moze lekko sciagać bo łożysko wyrobione wiec przy małych prędkościach może wężykować , a łożyska nie robił bo 300zł przy czym za same opony na rachunkach jest tysiak wiec wg mnie to mógł wziąć ciut tańsze opony a łożysko zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że na wolnych obrotach światła przygasają to normalne, ten typ tak ma że alternator słabo ładuje jak silnik wolno kręci, a amortyzator wymontuj, wyczyść porządnie i pomaluj.

czym mogę to pomalować? lakierem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak głośno może ( by być w "normie") hałasować kosz sprzęgłowy , oglądałem ostatnio http://allegro.pl/sh...item=2215386162 , silnik był letni , na jałowym kosz walił prawie tak samo głośno (ledwo ledwo ciszej) jak odgłos silnika , przy czym właściciel twierdzi ze jest ok i na przeglądzie w serwisie yamahy na energetyków w dokumentach przeglądu ma opisane sprzęgło jako w stanie dobrym .

Ile może kosztować wymiana łożyska kierownicy ? nie czułem luzów na kierownicy a własciciel nie zgodził sie na jazdę próbną bez zabezpieczenia finansowego lecz na zdanie kolegi "no bo trzeba sprawdzić czy nie ściąga" odparł ze moze lekko sciagać bo łożysko wyrobione wiec przy małych prędkościach może wężykować , a łożyska nie robił bo 300zł przy czym za same opony na rachunkach jest tysiak wiec wg mnie to mógł wziąć ciut tańsze opony a łożysko zrobić

 

 

 

A skąd wiesz że to na pewno kosz? Posłuchaj jeszcze raz, bo może to walić łańcuszek co napędza alternator a wtedy to droga zabawa...

Moja xj jest z91r a kosza nie słychać nawet jak zimny jest. Ale tym się nie sugeruj ;) Po za tym, kosz się przy wyższych obrotach powinien wyciszyć, a przejechać się musisz i tak i tak, jeśli koleś nie chce dać to musi być coś nie tak.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie mocy. W dowodzie mam napisane i tu uwaga: 25kW (tabelka P2). Przeliczywszy na KM jest to 34 w zaokrągleniu. Co jest grane? Podniosło mi to ciśnienie. Żeczywiście od 120KM/h motocykl zaczyna na prawdę powoli przyśpieszać. Czy da się coś podskrobać do tych 45kW tj 61KM?

Oczywiście najlepiej aby można coś dokupić i zrobić to samemu z omienięciem warsztatów.

Edytowane przez BeGie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie mocy. W dowodzie mam napisane i tu uwaga: 25kW (tabelka P2). Przeliczywszy na KM jest to 34 w zaokrągleniu. Co jest grane? Podniosło mi to ciśnienie. Żeczywiście od 120KM/h motocykl zaczyna na prawdę powoli przyśpieszać. Czy da się coś podskrobać do tych 45kW tj 61KM?

Oczywiście najlepiej aby można coś dokupić i zrobić to samemu z omienięciem warsztatów.

 

W dowodach piszą różne rzeczy, mi napisali że Motocykl waży 120 kg ;). Z tego co się orientuje to możesz mieć zblokowany fabrycznie więc Ci tak napisali. Jedno z zabezpieczeń to jest iglica, dalej musisz pytać ;) Ale papierkom nie ufaj zbytnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli norma. To kosz sprzęgłowy, większość tak ma. Mają one swoje luzy tolerancyjne i tak sie dzieję. Za dużo CI nie pomogę bo musiał bym to słyszeć. Ale posłuchaj go lepiej jeszcze jak jest zimny, bo skoro kosz tak głośno chodzi to swoje może mieć przejechane. A gdy odpalisz rano i odezwie Ci się do tego łańcuch od alternatora to znaczy że swoją młodość ma już za sobą.

 

P.S. łancuch od alternatora ta dziwnie jakby gruchota, jest to bardzo nie przyjemny dzwięk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie XJ 900 DIVERSION.

Czy ma ktoś z forumowiczów manuala do niej? Najlepiej do łatwego ściągnięcia (niestety nie jestem zbyt biegły w te klocki ;) )

I jakie podaje producent ciśnienia w oponach? Na moto nie ma żadnej naklejki z tymi danymi.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce to najlepiej sprawdzić w jakim stanie jest łańcuch rozrządu. Wyjmij napinacz i sprawdź o ile ząbków się wysunie, jak zostały 3 - 4 to warto pomyśleć o wymianie. Zluzuj śruby mocujące napinacz do cylindrów, wykręć śrubę mocującą sprężynę, następnie wykręć śruby i delikatnie wyjmij napinacz. Wyciągaj łeb napinacza i licz ząbki ile jeszcze się wysunie. Nie obracaj silnikiem bez napinacza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym może byc spowodowane to, że moja xj rozpecza sie do 130km/h następnie jest wyraźny spadek mocy i dociaga tak do 140 i dalej nei idzie? od 0 do 120 rozpecza sie dynamicznie, nastepnie występuje ten problem. Kupiłem ją we wrześniu i to moja pierwsza jazda w tym sezonie. Trochę się zdziwiłem bo powinna mieć vmax około 180 km/h. Czy może być ona zdławiona lub poprostu tak zajeżdżona? W dowodzie mam wbite 61KM Proszę o odpowiedz doświadczonych motocyklistów, sam dopiero zaczynam jazdę. To moj pierwszy motocykl. Zalana jest olejem motul 10W40 przebieg na zegarach to około 38000 km rocznik 1995.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...