Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czytam ale nie mam zamiaru naciagać na siłę łańcuszka w mojej xj. Chociaz dyskusja jest ciekawa. Bekriss o co Ci kaman? Masz cos do mojej wrazliwości? :buttrock:

 

bekrisowi imo chodzi o ogolna kulture pracy silnika xj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dźwięki to Diversion raczej nie słynie z kultury w tym temacie :buttrock: Ale jak życie pokazało, nijak sie to ma do trwałosci jej silnika. Ten typ tak ma i nikt nic na to nie poradzi.

A że niektórzy są pedantami jeżeli chodzi o dźwięki....... o gustach sie nie dyskutuje. Muszą sobie sprawić jakiś motor z elektrycznym silnikiem...... skuter najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam do Was pytanie. Jaki olej nalać do lag? W serwisówce zalecają 10W, ale chciałbym, żeby było twardziej. Sądzicie, że 15W wystarczy, czy lepiej 20W?

I pytanie nr 2. Czy uszczelki trzeba wymieniać? Moto z 94r więc powinna być możliwość spuszczenia oleju zaworkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kupnie moto zmieniałem olej. W MCSie gość mi powiedział że nie przypomina sobie żeby lali 20W do któregoś sprzęta. Wlali mi więc 15W - jest lepiej niż 10W, ale przy hamowaniu czasem chciałbym żeby było jeszcze twardziej, ale nie odważyłbym się aż tak odbiec od zaleceń serwisówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

????

 

Wykopal mnie haryba za damski ch#j, a teraz jak dopominamy sie o usuniecie naszych postow i zdjec, ktore wg tamtego regulaminu stanowia nasza wlasnosc, to nikt nie raczy palcem kiwnac.

 

Nie polecam tego zbiorowiska, chyba ze ktos ma sentyment do czasow PRLu.

 

Prosze rowniez o usuniecie adresu tamtego forum spod tytulu tego topicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze rowniez o usuniecie adresu tamtego forum spod tytulu tego topicu.

 

hmm... fizycznie jest to wykonalne, tylko na jakiej podstawie? nie żebym się spieszył z kasowaniem, po prostu pytam: wątek nie ty zakładałeś, portal też nie twój, więc?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Xj niby jest z 1998 r, tak pisze w dowodzie, ale ma jedną tarczę z przodu. Od 1998 Xjoty mają dwie z przodu. Podejrzewam, że mam składaka czy jak :biggrin: Jak mam rozpoznać z którego roku tak naprawde mam tą Xjotke. Moto było z UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Xj niby jest z 1998 r, tak pisze w dowodzie, ale ma jedną tarczę z przodu. Od 1998 Xjoty mają dwie z przodu. Podejrzewam, że mam składaka czy jak :icon_mrgreen: Jak mam rozpoznać z którego roku tak naprawde mam tą Xjotke. Moto było z UK.

A jednak kupiles ;). W takim razie gratulacje!! Mozliwe ze moto jest z 97 roku tylko pierwsza rejestracja byla dopiero w 98. Na wyspach czesto podaja rok pierwszej rejestracji jako rok produkcji. Ewentualnie sprawdz date produkcji przedniej felgi (DOT). Powinna byc z tego samego roku, ewentualnie rok starsza. A najlepiej to skontaktuj sie z Yamaha Motor Polska i podaj im numer ramy to Ci wszystko powiedza. Pozdr

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak kupiles :banghead:. W takim razie gratulacje!! Mozliwe ze moto jest z 97 roku tylko pierwsza rejestracja byla dopiero w 98. Na wyspach czesto podaja rok pierwszej rejestracji jako rok produkcji. Ewentualnie sprawdz date produkcji przedniej felgi (DOT). Powinna byc z tego samego roku, ewentualnie rok starsza. A najlepiej to skontaktuj sie z Yamaha Motor Polska i podaj im numer ramy to Ci wszystko powiedza. Pozdr

 

Kupiłem :banghead: Gdyby nie fakt, że juz moja Xj była w rejonie Szczecina i mechanik po przeglądzie powiedziaŁ, że Xjotka jest prosta ma zdrowy silnik i poza paroma wymianami (filtr powietrza regulacja zawrorów i łożysko główki ramy i wymiana płynu hamulcowego) to kto wie czy nie kupiłbym Twojej :banghead:

 

Poprzedni właściciel odstawił mi ją pod dom (jestem w trakcie prawka) i dzisiaj jest już zarejestrowana na mnie :) Nie mam się czego czepić poza własnie tym, że 98' a ma jedną tarcze z przodu. To jest naprawde ok :)

 

Lime82 chce Ci publicznie podziekować za pomoc i w pewnym sensie bezinteresowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...