Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam!!

Niedawno nabylem XJ600 i mam pytanie nt. gaznikow i ich synchronizacji:

Czy model 51J mial system o ktorym piszecie i czy warto samemu brac sie za synchro ??

Dodam,ze jestem po przegladzie gaznikow i wsio z nimi OK...tj.czystosc,membrany,itp.

I jeszcze jedno pytanie z troche innej beczki:

Czy napiecie ladowania na poziomie 12,8V przy wlaczonych swiatlach to wynik do przyjecia,czy powinno byc wyzsze?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźniki w 51J nie mają żadnych YICSów. Reguluje się je normalnie.

 

Co do ładowania... W manualu mam podaną nominalną wartość (alternator powinien tyle dawać na wyjściu przy 5000 rpm) 14V. Ładowanie bez obciążenia w zakresie 14,2 - 14,8 Volt.

 

pees: Ja też jeżdżę 51J. Bardzo przyjemny konik nie sprawiający kłopotów. Gratuluję wyboru "najlepszej z XJ" :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ladowanie jest,jak pisalem-nie przekracza 14,ale z tego,co widze dla aku to wystarcza-byl w kiepskiej formie-pojezdzilem i go doladowal,wiec chyba nie ma powodow do zmartwien.

Moto OK. Nawijam pierwsze kilometry,ale mam wrazenie,ze ma jakby dola miedzy 4 a 7 tys.obr. Moze to zludzenie,bo powyzej 7 ozywa 50% wiecej koni;)

Na jakich oponach jezdzic-fabryka daje przod 90/90/18 i tyl 110/90/18-czy warto cos zmieniac?...glownie tyl na 120/90??

W sumie to chetnie dowie sie mozliwie duzo,bo sezon przed nami,a co czlowiek si dowie,ewentualnie zrobi odrazzu,t nie wyskoczy po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że mam z tyłu 120/90, ale nie jest to optimum. Importer Yamahy zaleca na przód założyć 110/80 a na tył 130/70. Oczywiście 18 cali. Jest to informacja dość świeża pochodząca, jak mówię, od importera, nie od byle kogo.

 

Opony na tył nie szukałem choć są, ale przodem interesowałem się od jakiegoś czasu. Tu są niestety schody. O używanych oponach każdy ma własne zdanie. Leżakowanych praktycznie nie spotkałem. Owszem były, ale niemal dziesięcioletnie. Nowe natomiast zaczynają się od około 400 złotych i kończą gdzieś w okolicach 600 złotych. Jak dla mnie sporo. Na razie zostaję przy swojej starej oponie czekając na okazję. W Heidenau'ach jest coś prawie tej wielkości za dużo niższą cenę. Chodzi o rozmiar 100/90. To już rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na koniec listopada kupiłem mój pierwszy moto xj600'92.

 

Na drugi dzień mój szagier zaliczył szlif, ale zafundował mi nowe tłumiki. Jeszcze w grudniu sam się wyrąbałem (kto normalny jeździ w grudniu :clap:). Właśnie oddałem tłumik do chromowania. Już się boję co to będzie.

 

Czy są jakieś osłony na tłumiki?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Coś w temacie ucichło-czyżby nie doszedł nikt nowy?

A jeśli już piszę...może ktoś z as ma w posiadaniu jakieś service manuale albo cokolwiek,co może być pomocne przy naprawie,a nawet zaznajamianiu się z XJ600? Podzielcie się,bo osobiście mam wielki problem,żeby coś zdobyć.

Model 51J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w temacie ucichło-czyżby nie doszedł nikt nowy?

A jeśli już piszę...może ktoś z as ma w posiadaniu jakieś service manuale albo cokolwiek,co może być pomocne przy naprawie,a nawet zaznajamianiu się z XJ600? Podzielcie się,bo osobiście mam wielki problem,żeby coś zdobyć.  

Model 51J.

 

Czesc

No ja nowy doszedlem.

Staram sie odszukac serwisowke do modelu chyba 92 ale nie moge znalesc. Kiedys byla na motocykle.org. Jak mi sie uda wyszperac to sie odezwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w temacie ucichło-czyżby nie doszedł nikt nowy?  

A jeśli już piszę...może ktoś z as ma w posiadaniu jakieś service manuale albo cokolwiek,co może być pomocne przy naprawie,a nawet zaznajamianiu się z XJ600? Podzielcie się,bo osobiście mam wielki problem,żeby coś zdobyć.  

Model 51J.

Czesc!

Przyznaje sie do XJty :-) Co wiecej - przyznaje

sie do posiadania manuala Haynesa w pdf (nawet oglaszalem to w 'Literaturze'). Obejmuje roczniki 92-98. Jesli taki potrzebujesz, to smialo na PW :D

Pozdr,

Cifer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Towarzystwo po długiej przerwie.

Moja XJ-ta jeszcze zyje, ale prawde mówiąc coraz marniej, olej chla - inaczej się tego nie da nazwać, prawdopodobnie przez uszczelniacze zaworowe - zobaczymy w przyszłym tygodniu. Kilometrów było dużo i to mozolnej miejskiej walki, prawdopodobnie przyjdzie czas na zmianę - coś większego i nowszego. Ogólnie rzecz biorąc moto jest super - tak na rozbieg po latach.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświerzam temat :P

 

W lipcu stałem sie posiadaczem XJ 600 Diversion '92. Przez wakacje zrobiłem nią 4k km i mam kilka pytań.

 

1. Jaki olej lejecie do silnika??

2. Czy zmiana oleju w przednim zawieszeniu na gęstszy daje zauważalną zmmiane?

3. Duzo daje założenie przewodu hamulcowego w oplocie?

4. Ile wam pala (moja od 3.8 do 5.5 jakoś nie udało mi sie więcej spalić ;) )

5. Macie jakiś patent żeby owiewka nie wpadała w taki rezonans pomiędzy 4k a 5k obrotów?

6. Jest jakieś opgorszenie prowadzenia po założeniu na tył opony 140 zamiast 130??

 

To chyba tyle, chyba że mi się cos jeszcze przypomnie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Motul 5100 10W40 lub 15W50 (na lato)

2. Nie lałem gęstszego więc nie będe gdybał

3. Przewody gumowe w zupełności wystarczą do sprawnego hamowania, chyba ze nadszedł kres ich zywota wówczas lepiej załozyc od razu oplot

4. Mnie nie udało sie zejść poniżej 4 litrów, max to 6

5. Jedyny patent to unikac tych obrotów, mozna nieco mocniej skręcić owiekwę ale na dłuższą metę nic nie daje

6. Niegdy nie zakładałem innej (rozmiarowo) opony, ściga z tego motocykla nie zrobisz, na dodatek nowe opony nie powalają cena na kolana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...