Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego poważnie wynika, że podróżować powinniśmy z V=150 km/h a w mieście 90 chyba ;)

 

Znacie jakieś strony n.t. naszej XJ? Mam na myśli jakąś pożądną stronę z ciekawymi tekstami, opisami przeróbek itd. Zastanawiałem się, czy dałoby się założyć większe króćce? Dać, to pewnie by się dało, ale czy efekty byłyby pozytywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy istniałaby szansa abyś dał mi namiar na gościa, który załatwi nowe króćce za 300 złotych? W-wa cena to 540, a chętnie oszczędziłbym te 2,4 stówki.

Różnica jest jak mówisz...ale spora, czy tylko ledwo ledwo...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze jest różnica ale dopiero powyzej 5tys.

I np.jak była zdławiona ledwo ja rozpedziłem do 160 na 4

A obecnie spokojnie 180km/h i wcale jej nie rozkręcałem mocno na 3 , poprzednio inaczej sie nie dało zeby cos osiagnac to tylko 3 i wtedy przekraczała 120.

Przy spokojnej jezdzie nie widac różnicy( czyli tak nie przekraczajac 100),i rozpedzajac sie spokojnie.

A co do tego goscia .Raczej sie nie zgodzi zamówic je bez zaliczki i napewno nie wysle ci ich.W poniedziałem moze bede u niego to dokładnie sprawdze jaki to był katalog.Bo w innym sprawdzał cena była 540:(

i przy okazji sprawdziłem sobei cisnienie na cylindrach.Na wszystkich było jednakowe czyli troszke ponad 11 i ponoc jest to bdb.

 

A moze ktos wie jakie piwinno byc?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze jest różnica ale dopiero powyzej 5tys.

I np.jak była zdławiona ledwo ja rozpedziłem do 160 na 4

A obecnie spokojnie 180km/h i wcale jej nie rozkręcałem mocno na 3 ' date=' poprzednio inaczej sie nie dało zeby cos osiagnac to tylko 3 i wtedy przekraczała 120.

Przy spokojnej jezdzie nie widac różnicy( czyli tak nie przekraczajac 100),i rozpedzajac sie spokojnie.

A co do tego goscia .Raczej sie nie zgodzi zamówic je bez zaliczki i napewno nie wysle ci ich.W poniedziałem moze bede u niego to dokładnie sprawdze jaki to był katalog.Bo w innym sprawdzał cena była 540:(

i przy okazji sprawdziłem sobei cisnienie na cylindrach.Na wszystkich było jednakowe czyli troszke ponad 11 i ponoc jest to bdb.

 

A moze ktos wie jakie piwinno byc?

 

Pozdrawiam.[/quote']

 

Jak masz po równo 11 atmosfer na cylinder to jest rewelacyjnie jak na 17 letni silnik - u mnie jest 10 i po rozebraniu silnika okazało się że gładzie i pierścienie sa jak nowe.

Co do jazdy na nowych króćcach - z wykresu mocy i momentu wynika że wersja 50 konna powinna byc nawet dynamiczniejsza niz obecna 73 konie w zakresie powiedzmy do 5000 obr , w słabszej wersji max. moment przypada na 4000 obr a teraz na okolice 8000 stąd ta różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczka - oukej, ale żeby mieć te króćce taniej :buttrock: Oczywiście nie wyślę pieniędzy w ciemno, ale jeśli jest jakiś oficialny sposób, bardzo chętnie bym skorzystał. Króćce muszę kupić lada chwila (dzień...tydzień) a to oceniam jako okazję. Da się coś zrobić? Z góry dzięks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę z innej beczki: bardzo gwałtownie poszukuję cewek do mojej XJ - może pasują od jakiegoś pokrewnego sprzęta. Jeżeli wiecie, gdzie kupić używane (niestety oryginalne mnie nie interesują ze względu na cenę) lub akcesoryjne to dajcie znać.

Może spotkaliście się z takimi objawami: na wolnych obrotach (do 1,5-2 tys.) moto przerywa i szarpie albo gaśnie, powyżej wszystko OK - jazda przez miasto to mordęga. Na razie udało się ustalić, że nie pracują 2 cylindry, po zamianie kabli zmieniają się niepracujace cylindry - najbardziej podejrzana jest cewka, mam nadzieję, że nie moduł zapłonowy.

Proszę o opinie, ewentualnie namiary na cewkę, może ktoś z Was ma na zbyciu :?:

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana kabli na cylindrach? Czy zamiana kabli w sensie wymiana na inne? Może przyczyna tkwi w kablach? Spróbuję się rozejrzeć. Na razie szukamy cewek...

 

Zadzwoń i zapytaj o części tutaj:

 

1) facet numer 1 >> Tel. (75) 782 50 60, 0 607 65 82 91

2) facet numer 2 >> Tel. 0 501 13 62 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

embe - taaaaaakie dzięki za kontakty ;) , jeden okazał się skuteczny i cena zadowaljąca.

 

Oczywiście chodziło mi o zamiane kabli na cewkach, są w dobrym stanie, fajki i świece również - wychodzi na to, że najbardziej podejrzana jest cewka - jedna pada. Dziwne jest to, że dzieję się to tylko na wolnych obrotach - dlaczego ? nie umieli znależć nawet w warsztacie, za to wiem, że gaźniki są zdrowe. Mam nadzieję, że to nie moduł zapłonowy - finanse, naprawić to się za cholerę pewnie nie da a nowe drogie (mam takiego zdolnego tatę :banghead: , że pewnie by naprawił i moduł ale w listopadzie - brak czasu).

Z rozrzewnieniem wspominam malucha i tym podobne sprzęty, drucik się dowiązało, cewką podmieniło i jazda dalej. A teraz płacz i płać.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. Na prawdę przyjemnie mi, że coś ztego wynikło :banghead: Dzięki za esemesa. Gdy pisałeś wieczorem jechałem do garażu i w lekkim pośpiechu wracając do domu przeczytałem. Później już pośmigać nie było jak :cry: ..ale nic straconego. Jeszcze się jakośzgadamy ;)

 

Szczepcio...masz jakieś namiary na owego sympatycznego pana od króćców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę się dopisać do tego tematu jako szczęśliwy?! (chyba tak) posiadacz Yamahy XJ :P jest to mój pierwszy motocykl... zrobiłem już na nim całe 8 km :lol: strasznie mi się podoba... świetnie mi się jeździ ale teraz muszę kupić jakieś stosowne ubranko do niego :roll:

Ogólnie jeszcze jestem pod wrażeniem... chętnie bym poszedł teraz do garaży i pooglądał sobie MOJĄ Xj-kę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY -może macie przypadkiem zawór wydechowy do xjoty -własnie składam głowice i okazało sie że jeden jest min. krzywy i po dotarciu gniazda nie trzyma szczelnie.

W larssonie nie ma w klasie też a ja nie chce znów czekać 2 tyg. z yamahy :cry:

dzieki z gory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń na te numery:

 

1) facet numer 1 >> Tel. (75) 782 50 60, 0 607 65 82 91

2) facet numer 2 >> Tel. 0 501 13 62 35

 

To te same które podałem Conanowi. To są faceci z jakimiś tam częściami do XJ. Miejmy nadzieję, że będą mieli.

 

Zalicytowałem w aukcji na ibeju ale dałem za mało :P ...a to pech. Założyłem sobie dzięki temu konto i na następne razy będzie już łatwiej. Przebrnąłem przez proces rejestracji - ostro było, bo z niemieckiego nie mam żadnego "certyfikatu" :P Dzięki za namiar na króćce. Spróbuję je wreszcie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...