Skocz do zawartości

Definitywny koniec sezonu


VinAlucard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest źle. Co prawda z przyzwyczajenia zakładam jeszcze na piankę żółwia i dopiero skórę, ale ogólnie jest git. W każdym razie lepsze to niż później jęczenie, że stawy bolą.

 

O kurde, jeszcze żółw! Sherman, szczerze podziwiam :clap:

 

Wyczuwałem nutę podejrzenia o jazdę bez prawka, opie*dol wisiał w powietrzu. ^^

 

Nie dziw się. Na wiek wszyscy patrzyli. :biggrin:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z migaczem, to owszem, wg. prawa tak jest, że kto pierwszy zaczął migać, ten ma pierwszeństwo i jest poszkodowany (w takiej sytuacji).

Ale niestety ciężko to udowodnić.

Ostatnio mieliśmy na budowie taki wypadek. Gość skręcał w lewo na droge technologiczną na budowe. A od tyłu wyprzedzał cały sznur pojazdów koleś na zakazie wyprzedzania, mimo znaku "wyjazd z budowy".

No i bum.

I co?

Policja przyjechała, koleś, który wyprzedzał dostał mandat za wyprzedzanie na zakazie, a koles, ktory skrecal w lewo dostal za spowodowanie kolizji.

Bo nie dalo sie ustalic, ktory wlaczyl migacz wczesniej. Czy wyprzedzajacy mogl zobaczyc, ze ktos bedzie skrecal i mimo to zaczal wyprzedzac, czy tez skrecajacy skrecil mimo, ze juz tamten zaczal wyprzedzac.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym przypadku dostali obydwaj bo złamali przepisy, ale sprawca był jeden.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za przyjemność z jazdy?

Wolę w garażu posiedzieć na kanapie.

 

Nie mam w garażu kanapy, chyba że motocyklową :biggrin:. Ale i tak podzielam Twoje zdanie.

 

Jak w dobrym towarzystwie, to pewnie można się zastanowić :flesje:

 

Dobre towarzystwo najważniejsze :flesje: :biggrin:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dobrze że jesteś cały.

2. Szkoda że nie dogadałeś się w inny sposób... Dajesz gościowi kasę w łapę i piszecie odpowiednie oświadczenie z jego OC tak żebyś dostał kasę za moto i ciuszki.

3. Nachodzi mnie taka ogólna refleksja. Nie twierdzę że tak było, ale osobiście jak jadę puszką (zwłaszcza dużą puszką która nie ma środkowego lusterka) strasznie wkrw*** mnie jak ktoś siedzi na zderzaku (albo całkiem za samochodem, tak że np. za busikiem, gościa nie widać wcale) i nagle ogień na tłoki i wyprzedzanie... Czy nie lepiej zacząć manewr będąc nawet 30 metrów za puszką albo i dalej? Lecisz sobie wtedy spokojnie środkiem i dajesz więcej czasu żeby nawet niezbyt rozgarnięty kierowca samochodu cię zauważył. Czy nie lepiej manewr wykonywać łagodnie, jak jest miejsce to niech nawet trwa 200m i więcej a nie 50m. Wszystkim daje to więcej czasu na reakcje. Patrząc na filmiki w necie to chyba 90% wypadków podczas wyprzedzania wygląda właśnie tak że puszka zaczyna manewr 1-3 sekundy po tym jak zacznie motocyklista (który wisi na zderzaku i nagle odkręca). Dla kierowców samochodów czas upływa wolniej ^^

4. Dobrze że jesteś cały ;)

 

 

W tym przypadku masz rację, trza było go "brać na gorąco", albo nie brać w ogóle. Dupa została dana, o tym nikt nie musi mnie informować. ;)

 

W tym tak a w innym mogło być odwrotnie... Nie ma reguły.

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj myślę że na pierwszą randkę możesz mnie zabrać do garażu. Kupię świece i tanie wino.

 

Dobrze, niech będzie. Przeboleję nawet to tanie wino (jak napisałam wcześniej - towarzystwo jest najważniejsze), ale pod warunkiem że świece normalne będą a nie zapłonowe. I uprzedzam - kanapka w ZX-6R do obszernych nie należy :biggrin: :flesje:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dobrze że jesteś cały.

2. Szkoda że nie dogadałeś się w inny sposób... Dajesz gościowi kasę w łapę i piszecie odpowiednie oświadczenie z jego OC tak żebyś dostał kasę za moto i ciuszki.

3. Nachodzi mnie taka ogólna refleksja. Nie twierdzę że tak było, ale osobiście jak jadę puszką (zwłaszcza dużą puszką która nie ma środkowego lusterka) strasznie wkrw*** mnie jak ktoś siedzi na zderzaku (albo całkiem za samochodem, tak że np. za busikiem, gościa nie widać wcale) i nagle ogień na tłoki i wyprzedzanie... Czy nie lepiej zacząć manewr będąc nawet 30 metrów za puszką albo i dalej? Lecisz sobie wtedy spokojnie środkiem i dajesz więcej czasu żeby nawet niezbyt rozgarnięty kierowca samochodu cię zauważył. Czy nie lepiej manewr wykonywać łagodnie, jak jest miejsce to niech nawet trwa 200m i więcej a nie 50m. Wszystkim daje to więcej czasu na reakcje. Patrząc na filmiki w necie to chyba 90% wypadków podczas wyprzedzania wygląda właśnie tak że puszka zaczyna manewr 1-3 sekundy po tym jak zacznie motocyklista (który wisi na zderzaku i nagle odkręca). Dla kierowców samochodów czas upływa wolniej ^^

4. Dobrze że jesteś cały ;)

 

 

 

 

W tym tak a w innym mogło być odwrotnie... Nie ma reguły.

 

 

Ja jak jadę katamaranem to, a i owszem- wkurwiam się, że jakiś pajac mi siedzi na dupsku, ale praktycznie zawsze jadę dalej swoim tempem i myślę sobie "Dobra, spieprzaj jak Ci się tak śpieszy" i daję się wyprzedzić. Zachowanie to miało na celu pokazanie gościowi, że jestem, i że zaraz mnie nie będzie. ;) Migacz z mojej strony był włączony jeszcze zanim zaczął się manewr. (Migacz, parę sekund na pomachanie w jego lewe lusterko i spokojne wyprzedzanie) Co z tego, skoro koleś nawet nie miał zamiaru spojrzeć w ŻADNE lusterko, nie zrobił tego, a ja "placzę i placę". :)

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przy wyprzedzaniu długie dobra rzecz :) u mniemotow garażu rozkręcone i sobie regeneruje kosz sprzęgłowy :) ale może jutro coś poskładam i jeszcze się przewietrzę :) ciekawe tylko czy rozrząd dobrze ustawiłem po wymianie łąńcuszka :unsure:

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyprzedzaniem jest tak:

 

Kierujący pojazdem zamierzający wykonać manewr zmiany pasa ruchu winien upewnić się iż pas ruchu na który zamierza wjechać nie jest zajęty. I to bez znaczenia z której strony. W tym przypadku gość skręcający zmieniał pas ruchu (na przeciwny) i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, czym doprowadził do zdarzenia drogowego. I jeśli wezwałbyś policję dostałbyś odszkodowanie z OC sprawcy. Najwyżej przyznali by współwinę za wyprzedzanie na skrzyżowaniu, jeśli ta droga ma więcej niż 20m. Oczywiście trzeba powiedzieć że Ty jako pierwszy zacząłeś manewr.

 

MI policja chciała kiedyś przywalić mandat za podobną sytuację (skręt na posesję) ponad godzinę sie kłóciłem, nie przyjąłem mandatu, sprawa wygrana.

 

Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@milosz-RR, dokladnie, przyklad z mojej rodzinnej miejscowosci:

 

Kobieta na skrzyzowaniu skreca w lewo kulajac sie powoli. W tym momencie z niezla predkoscia wibija sie w jej drzwi kierowcy Jeep zapierdalajacy miastem 120 wyprzedzajacy ja na skrzyzowaniu z wysepkami. Samochod kobiety do kasacji, uszkodzenie kregoslupa, takie tam.

 

Wynik: koles dostaje mandat za wykroczenie. Winna zostaje orzeczona kobieta, ktora nie dosyc ze musi z wlasnego ubezpieczenia zrobic fure, rehabilitowac sie to i jeszcze naprawic Jeepa tego kretyna. Mega idiotyzm, ale co mozna na to poradzic...

leszcz wczesniej znany jako "lgawron"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...