Skocz do zawartości

Jak zdjąć koło magnesowe


Saltus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś ma jakiś patent na zdjęcie koła magnesowego w serii XV (virago) ? Mam luźny łańcuszek pompy oleju i trzeba go wymienić. Jedynym sposobem bez ściągania tego koła jest zdjęcie tylnego cylindra ale to droga mocno na około.

 

W serwisówce nie ma o tym żadnej wzmianki...

jak by co mogę porobić zdjęcia

Edytowane przez Saltus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągacz sobie dorobie, bo nie widzę, żeby było można go gdzieś kupić, ale czy jest jakiś patent na przyblokowanie silnika żeby odkręcić nakrętkę trzymającą koło magnesowe ?

 

Zamówić u dealera Yamaha i sprowadzą dla Ciebie bez problemu.

W serwisie na pewno mają swój ale serwis to nie wypożyczalnia więc pozostaje zakupienie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w sklepie narzędziowym taki ściągacz . Co 120 stopni na śruby 6 i 8 (w XV jest 8). A koło magnesowe można też zablokować śrubokrętem o wieniec zębaty(tylko żeby nie porysować). Jakby co pytaj na PW . A zresztą ja też mam luźny ten łańcuszek i gdzieś czytałem że nikt nie wymienia bo się nie zerwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w sklepie narzędziowym taki ściągacz . Co 120 stopni na śruby 6 i 8 (w XV jest 8). A koło magnesowe można też zablokować śrubokrętem o wieniec zębaty(tylko żeby nie porysować). Jakby co pytaj na PW . A zresztą ja też mam luźny ten łańcuszek i gdzieś czytałem że nikt nie wymienia bo się nie zerwie .

 

Śrubokręt jest do kręcenia śrubek a nie do wkładania pomiędzy zęby. W ten sposób bardzo łatwo skrzywić ząb na wieńcu i powstaną straszne koszty przez takie rzeźby.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to brawo za numer z wkrętakiem. :clap:

 

 

 

Jakby ciężko było wymyślić klin z drewna i wetknąć go między tryby. :banghead:

 

Ja taki patent stosowałem ostatnio w Harrym aby zablokować łańcuch sprzęgłowy i odkręcić nakrętkę na wale korbowym. Kawałek drewna włożony między łańcuch a koło łańcuchowe. I dało radę, a nakrętka nie była mała bo 41mm, do tego metrowa dźwignia i bujanie się na niej jak małpa.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zapomniałem o tym temacie, a warto byłoby napisać parę słów dla potomnych. Tak więc najlepszym sposobem aby zablokować silnik na jaki wpadłem było wepchnięcie do jednego cylindra parę metrów grubego bawełnianego sznurka w suwie kompresji. Patent z tylnym hamulcem na niewiele się zdał, próbowałem nawet w 3 osoby - tj. 2 osoby dociskały tył motocykla i wciskały hamulec a trzecia próbowała odkręcać. Pomimo nowych szczęk z tyłu sposób nie zadziałał, możliwe, że w motocyklach kilkucylindrowych ten sposób zdał by egzamin.

Po odkręceniu nakrętki trzymającej koło magnesowe, nadejszła pora na ściągacz zamówiony od gościa z allegro ---> http://img18.allegro...6/86/2087468623

Środkowa śruba jest zakończona płasko, dlatego aby nie zniszczyć wału dobrze jest między nią a wał włożyć kulkę z łozyska o jak największej średnicy, a następnie możliwie najdokładniej wycentrować ściągacz. Później już z górki - dociągać środkową śrubę i gdy czujemy mocny opór uderzenie z wyczuciem młotkiem (w centralną śrubę). Aby zapobiec katapultowaniu magneta podczas ściągania :biggrin: można zostawić nakręconą nakrętke z punktu pierwszego albo poprosić o pomoc kolegę :)

 

 

p.s. za te patenty ze śrubokrętem powinna być kara rocznej abstynencji ;)

Edytowane przez Saltus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...