Skocz do zawartości

Ciśnienie sprężania virago tylko 8 i 9 bar


piotr123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

od pewnego czasu reanimuje virago 125.

Czas na silnik.Odpala ale zmierzona kompresja to na przednim garku 8,2 bar na tył 9 bar.

Powinno być 11bar.Czy to bardzo duży ubytek kompresji?Nie wiem jak będzie sie zachowywać w czasie jazdy?

Moto nie złożone do końca tak więc nie moge wyprobować..

Moto stało u mnie w częściach 3lata.Może pierścienie się "zastały" lub uszczelnienia na zaworach?

Dodam ze przy odpaleniu świece robiły się z czasem wilgotne -jakby olejem.(ale nie kopci)-przebieg 34tys km.

Czy rozbierać głowice i cylindry i posprawdzać wszystko czy z czasem się to ułoży i będzie cykać...co sądzicie?

 

AAAA może jakaś serwisówka do 125.Nigdzie nie ma!szok Same do 250cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Virago wiem, że nie może być większej różnicy ciśnień, niż 2 atmosfery, tzn. dopuszczalne jest, gdy na jednym cylindrze jest 8, a na drugim 10. Tylko że to trochę większe Virago :buttrock: Myślę, że dobrze gdyby było powyżej 10 bar. Coś mi się wydaje, że mogła być przegrzana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powinno być MINIMUM 11 to już będą ograniczone osiągi. Nie sądzę żeby to był problem tego, że coś się zastało a uszczelniacze na zaworach nie mają żadnego wpływu na kompresję. Możesz zastosować płukankę do silnika i może jakiś tam nagar ustąpi co pozwoli pierścieniom lepiej pracować.

 

Zacznij od próby olejowej, bo mogą równie dobrze gniazda zaworowe puszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pojemnosci 125 czyli 62 na gar to jest dobry wynik! napewno nie odczujesz z tego powodu braku w osiągach. Co innego to że motocykl stał (rozebrany) trzy lata, mogły sie pojawić wżery na elementach stalowych. Mimo wszystko nie wyrywałbym się z rozbiórką silnika. Najpierw bym go złożył i pojeździł.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam

W mojej Virago na obu cylindrach jet 8 Barów.

Świeczki ciągle są czarne ale nie dymi odpala ładnie gaźnik regulowałem

iglica na środkowym wcięciu.

 

Robił Pan coś z tym u siebie , czy jeździ Pan tak jak jest ?.

Również zastanawiam się nad rozkręceniem silnika i wymiany pierścieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W mojej Virago na obu cylindrach jet 8 Barów.

Świeczki ciągle są czarne ale nie dymi odpala ładnie gaźnik regulowałem

iglica na środkowym wcięciu.

 

Robił Pan coś z tym u siebie , czy jeździ Pan tak jak jest ?.

Również zastanawiam się nad rozkręceniem silnika i wymiany pierścieni.

Złota łopata kolego. Patrz na daty postów...7 lat minęło.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złota łopata kolego. Patrz na daty postów...7 lat minęło.

Nie bardzo rozumiem. Kolega MarcinVirago zachowal sie zgodnie z zasadami panujacymi na Forum, tzn. skorzystal z wyszukiwarki, znalazl interesujacy go temat i zadal pytanie. W efekcie zostal pouczony ze postepuje nieprawidlowo I to przez moderatora. Przeciez ciagle dochodza nowi uczestnicy Forum i maja problemy, ktore juz zostaly opisane. Co w takim razie robic jezeli zalozenie nowego tematu to dublowanie i zasmiecanie Forum, a znalezienie interesujacego tematu i zadanie w nim pytania to tez blad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...