Skocz do zawartości

Pontiac Transsport 3,8 v6 czy ktoś tym jeździ?


marian65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To samo tyczy sie dyslekcji i dysgrafii i calego tego pierdolnika, kiedys jak nie umial sie wyslowic czy napisac to byl glab i wystarczala ojcowska reka aby sie mogl nauczyc a dzis zalatwia sobie kwit i ma wyj**ane na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarCrazHa

Kiedyś,czyli za komuny nie istniało ADHD(bynajmniej ja nie słyszałem).Był uczeń jakiś nie tenteges to go bach do specjalnej i po sprawie.A dzisiaj siedzi taki na lekcji patrzy w okno ,w dzienniku bania na bani.Co jakis czas skoczy z czekoladkami do dyrektora i dostaje promocje do nastepnej klasy.

Robią krzywdę tym dzieciom naprawdę wielką.Szkoda tylko że ta sytuacja odbija się negatywnie na innych dzieciach .No,nauczyciele też swoje przejdą z nimi.

Edytowane przez MarCrazHa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj siedzi taki na lekcji patrzy w okno ,w dzienniku bania na bani.Co jakis czas skoczy z czekoladkami do dyrektora i dostaje promocje do nastepnej klasy.

Robią krzywdę tym dzieciom naprawdę wielką.Szkoda tylko że ta sytuacja odbija się negatywnie na innych dzieciach .No,nauczyciele też swoje przejdą z nimi.

 

Żeby było tak prosto..

Dla ucznia z jakąkolwiek opinią trzeba pisać specjalne plany wynikowe z uwzględnieniem danej dysfunkcji i obniżonymi wymaganiami koniecznymi, więc nie tak łatwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być o Pontiacu, jest o dzieciach. Oj brakuje ludziom sprawnie działającego forum.... :biggrin:

 

Prawda jest taka że komputery to gówno. Widzę po siostrzeńcach, tylko komp. PS, PSP, Nintendo... a jazdę rowerem ledwo ogarniają w wieku 11 lat... :banghead:

 

Ja mam syna (6 lat) i dostęp do kompa ma bardzo ograniczony. Jest w takim wieku że jeszcze nie uczy się praktycznych rzeczy w komputerze (a kompy to przyszłość więc będzie musiał się nauczyć) więc tylko gra i gra i gra... Nie powiem bo sam tez lubię pyknąć w Need for Speed i razem gramy, ale tygodniowo dzieciak przy kompie spędza ok.4-5h. Łatwa sprawa jest gdy się nie ma czasu dla dziecka "Włącz se kompa i graj a nie zawracaj d... " Ale tak nie można..... Dziecko marnuje dzieciństwo, niszczy sobie wzrok i pozbawia się możliwości zainteresowania czymś innym co mogłoby być jego fachem w przyszłości. Jak tak dalej pójdzie to za 20 lat będziemy mieli samych informatyków w kraju... Moje pokolenie jest chyba ostatnim które dzieciństwo spędzało na realnych grach z realnymi rówieśnikami, na dworze.

 

Nie masz wielkiego wyboru - szlaban na kompa i intensywna nauka życia skierowana do syna. W innym przypadku syn będzie "kaleką".

 

Po przeczytaniu tego tematu doceniam fakt że mój syn tak często zawraca mi d... pytaniami kiedy złożymy WSK i pojeździmy. :notworthy:

 

Kup swojemu jakieś moto niesprawne i powiedz mu że jak chce jeździć to musi sobie poskładać/naprawić. A nie wszystko podane na tacy... Niech się nauczy i zrozumie że aby coś mieć trzeba się trochę postarać.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre bo nasze pokolenie właśnie tak miało.

Piła na dworze, proce w lesie i motorynka, wsk w garazu u ojca.Jak nie pokręcisz to nie pojeździsz.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ural_zgora-nie wiesz jak to wygląda w przypadku instal.gazowych.U mnie zapłon działa i na gazie chodzi.Czy było by to możliwe w przyp.awarii immo?

 

 

na odleglosc Ci nie odpowiem. musialbys miec schemat elektryczny i sprawdzic dokladnie uklad pompy paliwa. Pewnie jest tam jakis przekaznik, bezpiecznik itp. Jezeli to jest OK i pompa tez to trzeba by sprawdzic czy ze sterownika wychodzi prad na sterowanie pompy paliwa. Jak nie wychodzi to calkiem mozliwe ze cos ze sterownikiem lub immo. Jezeli tylko sama pompa paliwa jest zblokowana to mozna by jeszcze sprobowac wytworzyc sztucznie cisnienie paliwa i sprawdzic czy wtrysk zaczyna podawac paliwo. Jak nie podaje to moze byc faktycznie wina immo.

 

Kup swojemu jakieś moto niesprawne i powiedz mu że jak chce jeździć to musi sobie poskładać/naprawić. A nie wszystko podane na tacy... Niech się nauczy i zrozumie że aby coś mieć trzeba się trochę postarać.

 

W 4-tej albo 5-tej klasie podstawowki z kolega pojechalismy na wioske - okolo 4km. Tam wyhaczylem dziadka, ktory mial na sprzedaz WSK 125 - oczywiscie bez papierow. Byla to sama rama i dwa silniki w czesciach. Pamietam ze chcial za to 50zl. No wiec kupilem to. Kumpel pchal rame na kolach, a ja ciagnelem wozek z reszta gratow - dziadek pozyczyl wozek. WSK byla kupiona przeze mnie i rodzice nic o tym nie wiedzieli :rolleyes: Po fakcie, gdy wszystko wyszlo na jaw, lania za ten zakup nie dostalem, tylko sie nasluchalem. Jakos intuicyjnie sam poskladalem ta WSKe - byl tylko problem ze sprzeglem, ale przy oddawaniu wozka dziadkowi ten mi powiedzial jak to ma byc. No ale geny do mechaniki i kombinowania chyba otrzymalem po rodzicach - ojciec mechanik, a matka z zawodu tokarz - frezer ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę że nie miałem kompa za młodu . Teraz przynajmniej wiem jak świecę wkręcić, jak tłok wygląda itd. Napchałem się co nie miara komarków, motorynek itd, ale chociaż miałem co robić . I zawsze jakiś terror był na wsi :biggrin: (bez tłumików) Najlepiej wspominam "trasę" wręcz wyprawę 120 km na komarku . miałem tyle części zapasowych w plecaku że w drodze powrotnej musiałem go wieźć między nogami bo taki ciężki był .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci bez schematu instalacji odpowiem, ze nie chodziłby na gazie jakby immo było zablokowane czyli jak zakładasz uszkodzony sterownik silnika.

 

Marian...a sprawdziłeś co Ci napisałem na początku tego tematu?

Bo odnoszę wrażenie, że piszesz aby pisać.

Rozwijasz wątek o skomplikowane sprawy nie sprawdzając tych prostych i jakże prawdopodobnych.

 

P.S.

Nie spotkałęm się jeszcze z immo, które nie blokuje modułu zapłonowego a co za tym idzie brakiem iskry.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian...a sprawdziłeś co Ci napisałem na początku tego tematu?

Bo odnoszę wrażenie, że piszesz aby pisać.

Rozwijasz wątek o skomplikowane sprawy nie sprawdzając tych prostych i jakże prawdopodobnych.

 

P.S.

Nie spotkałęm się jeszcze z immo, które nie blokuje modułu zapłonowego a co za tym idzie brakiem iskry.

................................................................................................................

_Monter_-Sprawdziłem sterownik czy centralkę z gazu(nie wiem jak się to to poprawnie nazywa) i wygląda na to że jest O.K.Po przełączeniu diody podaje napięcie na inne styki.Po rozmowie z typem od którego kupowałem błotnik zastanawiam się czy w ogóle mój model Pontiacka ma immo.Facet twierdzi że wcześniejsze i późniejsze miały ale ten nie :icon_rolleyes:.Jest to możliwe bo zapalałem go bez kluczyka i na zmostkowanej stacyjce(gdy się wypaliła.)Zastanawiałem się czy nie podmienić profilaktycznie sterownika silnika bo go mam ale jest trochę dłubania,no i co by się działo z autem w przypadku gdyby nawalił immobilizer.Aha,nie mam pojęcia do czego służy mrugająca dioda po wyciągnięciu kluczyka usytuowana pod konsolą.Myślałem że jest to kontrolka immobilizera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie sprawdziłeś wszystkiego.Napisałem również o przekaźnikach bo to nimi centralka steruje.

Jeden z nich odcina właśnie zasilanie silnika paliwem.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie sprawdziłeś wszystkiego.Napisałem również o przekaźnikach bo to nimi centralka steruje.

Jeden z nich odcina właśnie zasilanie silnika paliwem.

 

_Monter_-Masz rację,nie dokopałem się do przekaźników,a po wypadku z oponą straciłem chęci do grzebania.Oprócz tego potwornie zimno więc na razie załatwiam części żeby poskładać to co uległo zniszczeniu.Jak tylko będę miał wszystko to zaraz biorę się do roboty.

 

 

Marian sprzedaj mi to auto.

 

YUBY-nie podejrzewałem Ciebie o skłonności do masochizmu ale jeśli sobie życzysz to mogę opchnąć Ci pontona pod warunkiem że weźmiesz razem z moim 17 letnim synem(świetnie pompuje koła) :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...