Skocz do zawartości

Opiłki metalu w oleju - Yamaha R1 2005r


R1 GO!!!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemandero :!:

 

jako że ok. 5 tyś km temu w swojej maszynie założyłem magnetyczną śrubę spustową oleju ( poprzednia nie wiedzieć czemu nie była taka :( )

kilka dni temu zmieniałem olej, jak teraz tak i poprzednio zalałem full syntetyka motula 300V 10w-40 przy przebiegu 40tyś km.

 

wymiana co 5 tys km

 

na śrubie magnetycznej po wykręceniu ujrzałem taki czarny proszek, było tego niewiele, ale jednak, kaby to zebrać to myśle że jakiś 1mm do 2mm sześciennych się tego uzbiera, jak to rozmazałem na palcach to było takie szare.

 

jak używałem motocykla?

 

a no normalnie...

przyznam że nie dzidowałem do odcinki co światła, ale raz na kiedyś postawiłem na koło, i przydusiłem do czerwonego pola, ale nigdy na zimnym, i dbałem starannie o poziom oleju, nigdy po postawieniu na koło nie zapaliła mi się lampka oleju, bo też nie stawiam wysoko - bo nie umiem :P z poprzednim motocyklem dawałem rade, ale wszystko do czasu jak go rozbiłem przez stawianie na koło - także nikomu tego nie radze :P

 

biegi również umiem wbijać prawidłowo, ze sprzeglem zawsze w doł jak i w gore

 

 

powiedzcie czy ten czarny proszek na srubie magnetycznej to normalne zjawisko?

sa takie motocykle ktore od wymiany do wymiany po 4-6 tys km maja czysta srube magnetyczna?

 

aaa i filtr oleju zmieniam za kazdym razem, zakladam dedykowany hilofiltro - w zielonym kartoniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie ma czym się martwić.Właśnie po to jest ta śruba magnetyczna aby zbierała to ścierwo z oleju.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej by było gdyby opiłki były złote. A tymi to się nie martw.

 

Zanim napiszesz to pomyśl.

MAGNES -złote opiłki ???

 

 

Gorzej by było gdyby opiłki były złote. A tymi to się nie martw.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w MZ masz olej tylko w skrzyni, a cylinder jest smarowany przez olej w paliwie, to zwietakt ;]

 

no to dzięki za słowa otuchy ze nic złego. :)

 

 

a powiedzcie czy sa jakies silniki ktore nie zostawiaja zadnego syfu na magnetycznej srubie po 6 tys km.?

 

tak wlasciwie to skad pochodzi ten syf co mialem na srubie?

 

a i ostatnie to latwo zauwazyc te zlote (mosiężne? ) opiłki w oleju? bo z tego co kojarze to zlote pojawiaja sie gdy panewki sa zatarte i jest to warstwa mosiadzu ktora sa pokryte panewki w miejscu gdzie wystepuje tarcie.

 

a zielony kartonik to ten ;) http://cdn.cheapcycleparts.com/images/R2R/...5/supersize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a i ostatnie to latwo zauwazyc te zlote (mosiężne? ) opiłki w oleju? bo z tego co kojarze to zlote pojawiaja sie gdy panewki sa zatarte i jest to warstwa mosiadzu ktora sa pokryte panewki w miejscu gdzie wystepuje tarcie.

 

 

 

Możesz zauważyć je na dnie oleju, są charakterystyczne. Czasem towarzyszy temu tęcza na oleju w podobnym kolorze co opiłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a powiedzcie czy sa jakies silniki ktore nie zostawiaja zadnego syfu na magnetycznej srubie po 6 tys km.?

 

 

 

............ uzytkije fazera 600 co ma ponad 136 łagodnych tys w tym ze 35 moich mniej... caly czas full serwis na motorexie oleju i od wymiany do wymiany czysciutko!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...