Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem-krok po kroku.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanko - ostatnio jak polatałem w paradzie to po dłuższym postoju w paradowym korku zauważyłem że gdy chodzi wentylator (ale tak mniej więcej po 3 włączeniu) to ładowanie spada do około 12.5 V, czyli brak ładowania. Ale zaraz po wyłączeniu wentylatora ładowanie wzrasta do normalnych 14,3V (przy 5rpm).Jednorazowe załączenie wentylatora nie zmienia wartości ładowania. Pada regulator czy alternator? A może aku już stare (mam je od 6 lat a ile w motku siedziało to nie wiem)

 

Pozdro

kiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko - ostatnio jak polatałem w paradzie to po dłuższym postoju w paradowym korku zauważyłem że gdy chodzi wentylator (ale tak mniej więcej po 3 włączeniu) to ładowanie spada do około 12.5 V, czyli brak ładowania. Ale zaraz po wyłączeniu wentylatora ładowanie wzrasta do normalnych 14,3V (przy 5rpm).Jednorazowe załączenie wentylatora nie zmienia wartości ładowania. Pada regulator czy alternator? A może aku już stare (mam je od 6 lat a ile w motku siedziało to nie wiem)

 

Pozdro

kiki

 

Ja na Twoim miejscu, tak dla spokojności sprawdziłbym napięcia międzyfazowe na wolnych obrotach - powinny być jednakowe i być w okolicy 30V.

 

Chodzi mi o to aby nie uwalić regla przez wadliwie działający altek - niestety dowiadujemy się o tym po fakcie a w hondach jest to tzw. pięta achillesowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że u mnie podczas diagnozy altka bez obciążenia tylko na wolnych obrotach było odstępstwo od 30V, a na wyższych już było książkowe/prawidłowe.

 

Być może to wyszło by gdybym zrobił pomiary z żarówką/obciążenie na każdej fazie, ale nie chciało mi się kombinować z podpięciem ,,lampki,, 100W... :wink:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś założyłem altek po przewijce - napięcie międzyfazowe na wolnych obrotach poszło w górę o 8 V na każdej fazie i jest około 27V/luz, a klemach bez świateł i ze światłami tak jak fabryka przykazała.

Nic tylko śmigać i już miałem to zrobić - niestety wyszła chmurka i lunęło - muszę czekać do jutra aż obeschnie ;)

 

Podsumowując: od zakupu moto wymieniłem na nowe/instalacja - stacyjka, regulator, akuś i przewijanie altka i jeszcze kierunki - w sumie ,,impreza,, za około 800 zeta plus moja robota...

 

Ale jestem zadowolony, przynajmniej wiem co mam w moto jeżeli chodzi o tę najważniejszą elektrykę... :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Napięcie ładowania jest dobre w zakresie 13,8V-14,2V (nieraz 14,5V) zależy od obciążenia. Najlepszym sposobem na sprawdzenie alternatora jest pomiar jego mocy nominalnej podanej przez producenta. Np. jeżeli producent podaje 15A, 14V, to na maksymalnych obrotach alternator musi wytworzyć prąd 15A z zachowaniem napięcia14v na zaciskach alternatora, często producenci motocykli podają moc w watach, wtedy można przeliczyć J=P/U (J-prąd(A), P-moc(W), U-napięcie(V)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy dobrze napisze o co mi chodzi. Podłączylem regulator napiecia do suzuki gsx600F oczywiscie od fiata ale nie dziala. moze podlaczylem cos odwrotnie ??. Alternator wyglada tak:

GSX600F_160_mod.jpg

Wy lutowałem obecny regulator i podłączyłem nowy tzn zielony kabel do wzbudzania przez żarówkę do tego czerwonego kolo diody a żółty do nóżki zdawało się "+" pod dioda. Masę oczywiście do masy.

Żarówka się świeci (nie gaśnie) a ładowania brak? na oryginale było ponad 15V. Dobrze myślę ze żółty kabel powinienem wpiąć do tego dłuższego czerwonego?.

Dziękuje za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat 126p. Motor 89r Nie mam za bardzo jak zrobic zdjecia ale mam dokladnie ten sam alternator, wyjelem diode i podlaczylem tak jak na foto.

http://dodane.pl/file/824608/GSX600F_160_mod.jpg

 

PS: Nie ma 3 kabla w tej wiazce. Ten gruby jest "+" a ten drugi cienszy "+" po stacyjce.

mam taki schemat np. tylko troche tego nie rozumiem: http://www.czarnikm.republika.pl/sch/alt126.gif

Edytowane przez Zwyrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...