Skocz do zawartości

Kominiarka


Sylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie te Probike nie wydają mi się aż tak złą opcją ale może podrzucicie chociaż jakieś konkretniejsze modele skoro probike odpadają tylko nie rzucajcie we mnie Sidi, Dainese bądź Alpiny bo to jest za dużo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja najtańszej za 10 bym nie kupił - to tak jakby sobie worek foliowy na głowę założył. Kumpel się połasił bo tania i wypierd*olił jeszcze szybciej niż kupił. Odżałuj te 35-50 zł i kup coś z czego będziesz zadowolony i nie będzie cię wkurzać za każdym razem. W sumie sam mam kominiarkę za 35 zł i już 2 sezon w tej samej śmigam i jest cacy.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja najtańszej za 10 bym nie kupił - to tak jakby sobie worek foliowy na głowę założył. Kumpel się połasił bo tania i wypierd*olił jeszcze szybciej niż kupił. Odżałuj te 35-50 zł i kup coś z czego będziesz zadowolony i nie będzie cię wkurzać za każdym razem. W sumie sam mam kominiarkę za 35 zł i już 2 sezon w tej samej śmigam i jest cacy.

 

pzdr

Różnica taka między foliówką a kominiarką za dychę, że ta druga jest z bawełny i wchłania pot... ;)

 

Na butach jednak bym naprawdę nie oszczędzała, niemniej na pewno można znaleźć coś o przyzwoitej relacji ceny do jakości.

http://moto.allegro.pl/item1067013939_szos...3_lodz_y66.html może ktoś się o tych wypowie, bo wyglądają i z opisu brzmią zachęcająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te Probike nie wydają mi się aż tak złą opcją ale może podrzucicie chociaż jakieś konkretniejsze modele skoro probike odpadają tylko nie rzucajcie we mnie Sidi, Dainese bądź Alpiny bo to jest za dużo :(

 

SIDI Vertigo polecam jak najbardziej (kupiłem w tamtym sezonie używki i jestem bardzo zadowolony), co do kominiarek, polecam brubeck - głowa się nie poci, kominiarka nawet po użytkowaniu przez kilka tyś. km. (bez prania) nie śmierdzi, świetnie leży na głowie, nie gniecie.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominiarka to zdecydowanie brubeck.

 

Co do butów, może warto rozważyć buty "wojskowe" ? Magnumy czy też jakieś podobne. Dołożyć te 100-150 zł i moim zdaniem będą dużo wygodniejsze i zapewnią większą ochronę niż te probikery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję tą za dychę ;) Rozciągnęła się po paru jazdach, drapie, trzepocze - mówiąc krótko będę rozglądać się za nową ;)

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używam butów, które pokazałeś w linku i jestem bardzo zadowolony.Kominiarkę mam z Louisa ale taką z logotypem, cienką z płaskimi szwami i jest super(nie wiem czy to ta sama.)

Kominiarka cienka i przyjemna a buty używam 4 sezon i miały w drugim wypadek ze mną.

Lewy zdarty czub i nadal znakomicie się kupy trzymają.

Jak zadbasz i będziesz używał pasty normalnej (nie jakieś tam w płynie) to odwdzięczą Ci się.

Mało tego i drugie też takie kupię.

 

Na butach nie oszczędzaj. Te z pierwszego linka wyglądają na takie które nie przetrzymają sezonu, dodatkowo brak jakiejkolwiek wentylacji... Może ktoś takich butów używa i się wypowie, bo może się mylę.

To jednak Ci się wydaje.Wentylację też mają.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzięki opinii Montera :) która notabene bardzo mi odpowiada :P i któremu za info dzięki! ;) Kupię te probikery oraz kominiarę z tych lepszych które polecacie! Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Luisiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ostatnio Brubecka, wczesniej miałem zwykłą, bawełnianą, z Larssona za 10zł, Niebo a ziemia. Brubeck nie uciska, nie przesuwa się przy zakładaniu kasku, no i ma właściwości odprowadzające wilgoć - nie wsiąka w wyściółkę kasku. Polecam.

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale - co mnie zupełnie zaskoczyło - brubeck nie szyje kominiarek o własnościach chłodzących. kupiłem oxforda z coolmaxu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na butach nie oszczędzaj.Ja byłem mądrzejszy nie posłuchałem dobrych rad forumowiczów i kupiłem:

http://moto.allegro.pl/item1090474208_wile...rozmiar_46.html

Szajs straszny,już dziś wiem że nie wytrzymają dużej jak do końca sezonu a dbam o nie .Wyprodukowano w Pakistanie!Dałem w kwietniu 350PLN .

 

Jak szukasz dobrej kominiarki to pogadaj ze strażakami oni mają na wyposażeniu rewelacyjne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...