Skocz do zawartości

HUSABERG czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedz,chyba raczej zrezygnuje.Do husaberga skusiła mnie cena(chcę do ręki 4400),moc no i ten remont(dzwoniłem do gościa,mówił co tam robił).Do tej pory mam yamaha dt 125 no i chciałem jakąś konkretniejszą pojemność bo yamaha to ju dawno za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz,chyba raczej zrezygnuje.Do husaberga skusiła mnie cena(chcę do ręki 4400),moc no i ten remont(dzwoniłem do gościa,mówił co tam robił).Do tej pory mam yamaha dt 125 no i chciałem jakąś konkretniejszą pojemność bo yamaha to ju dawno za mało.

To już poszukaj lepiej YZ250F albo jak chcesz żeby było w miarę tanio to YZ125, po DT to tak będzie rakieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym bardziej jakiegoś enduro/hard enduro poszukać w bardzo dobrym stanie,najlepiej zarejestrowanego,tak żeby nie zabrakło mocy jak z dt 125 po miesiącu.Mam nadzieje kolejnym sprzętem cieszyć się przynajmniej kilka sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal patrzec, takie maszyny mają a se po bajorku jezdzą, w Polsce byle łepek na xt by ich pozamiatał :D

 

Wczoraj wyregulowałem zawory w husie kumpla, nie powiem, nieciekawa robota, klapki malutkie a szczelinomierz trzeba włozyc głęboko bo srubka z grzybkiem.

 

Manual od tego husa zaleca aby lac olej 5w lub 10w, ja dałem kumplowi taki olej jak wlalem do kata 15w50 300V, chyba będzie ok?

 

Polatałem tym trochę po sniegu, zapier... okrutnie, na ustawieniu zapłonu "low" mozna na 3ce puscic gaz i praktycznie stanąc w miejscu a silnik nie zgaśnie tylko będzie parkotał, gaźnik dellortho, nie wiem czy z pompką, ale póki co nie sprawia problemów, oby spisywał sie lepiej niz w lc4 :/ Prowadzi się praktycznie jak 2T.

 

Jest mały problem z piastą, rocznik 02 więc jeszcze jest tam słaba piasta jak w 520 i zaczęła ona pękac miedzy zębatką a osią, znajomy wyciął pęknięcie i zaspawał TIGiem, ale trzeba sie rozejrzec za drugą piastą najlepiej tą mocniejszą od 525, a to spory koszt.

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hus 1998? do tego ciężko o nowe tajle, to ciekawe skąd ktoś wymienił korbę. Jak husa to tylko od 2003, do niego dostaniesz każdą śrubkę i wygląda bardziej na 21 wiek no i nie ma dellorto, ja tez nie wspominam dobrze tego gaźnika z lc4.

 

Jjank gęsty olej jak na te temp za oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam podłącze sie do tematu ,

szukam jakiegos moto na weekendy przesiadam sie z wr426

pojawił sie na allegro Husaberg fc 550 z 2005r

wiece cos na temat tego moto ? ?

polecacie czy odradzacie i lepiej isc w ktm 520 ?

moze cos polecicie w gre wchodzi cross enduro czterosuw 450 520 525 550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o husy to nie ma reguły, moj kumpel ma fc z 6 biegami i e-startem i homologacją, zawias niby ma ten co ja (obydwa 2002) ale mój jest twardszy,

co do mechanicznych różnic to oprócz skrzyni nie sądzę aby jakieś były, prawdopodobnie inny jest moduł,

ja napewno nie wział bym husa fc z crossową skrzynią i bez estartu (trzeba sporo siły i wyczucia zeby to kopnąc w garazu, a w terenie moze to byc dramat, bo kopka jest bardzo długa i z lewej strony, do tego dochodzi gaźnik delortho, ktory czasami moze doprowadzic do rozpaczy) jeśli to zwykły cross bez homologacji to daj sobie spokój, lepiej wziac crf czy yzf, ogólnie mi te sprzęty sie bardzo podobają, ale nie mam pojęcia jak to będzie sie spisywac w praktyce, jak z dostępnoscią częsci, czasami drobna pierdoła moze utrudnic zycie, u kumpla z tego co widzę bardzo cieżko jest wyczuc luz na odpalonym, to moze byc bardzo upierdliwe w skali calego dnia, byc moze są trochęlepsze maszyny niz ktm, ale czy są tak dobrze wykonane i przemyśłane? zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten husaberg ktory mnie interesuje jest z 2005r i tez koles mowi ze ma e starter i twierdzi ze moto pali od 1 kopa wiec nie ma problemu tym bardziej ze przywykłem do yamahy ktora tez ma kopke po lewej

ogółem wiem dwa husy jeden w poznaniu FE 550 z 2005 r drugi w świeradowie FC 550 tez 2005r

róznica cenowa 1000zł na korzyść fc i teraz nie wiem czy warto dopłacać te 1000zł praktycznie tylko za oświetlenie

czy brac tańszego i przeznaczyć ewentualnie na remont chociaz ponoć i ten FE i FC po remontach przygotowane nie trzeba w nich nic robic ,, (jak to w wiekszosci sprzedawanych moto)

 

moze ktos jeszcze wyrazic swoja opinie co do sx 520 ?

czy nada sie do jazdy typowo po lesie czy tylko sie umęczę i odpuścić sobie temat 4biegowej skrzyni i jak w las to lepiej patrzeć za 6biegową

 

ewentualnie jezdził ktoś husabergiem FE 501 i FC 550 konkretnie chodzi mi o te co myślicie który żywotniejszy czy bedzie problem z serwisowaniem któregoś z nich ??

http://allegro.pl/husaberg-fc-550-rok-2005-nie-ktm-yamaha-suzuki-i3129708760.html

http://otomoto.pl/husaberg-fe-501-jak-ktm-M3471787.html

 

sory za bład ale zaspany jeszcze pisałem i teraz jak juz sie na dobre obudziłem to oczą nie wierze oczywiście Yamaha ma po prawej stronie wiec faktycznie problem z kopaniem moze być dobrze ze jest Estarter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nada sie , ale trzeba zapie**alac , sx 520 ma taka moc i moment ze spokojnie pociagnie, klopot moze byc w terenie gorzystym .

 

Mi sie tez strasznie podoba FE 570 - widze ze i ceny przyzwoite w raichu , zauwazylem ze nowe sprzety na wytrysku nie maja juz kopki , czyzby wtyskowiec nie mial nigdy problemow z paleniem ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...