Skocz do zawartości

Polecani producenci częsci samochodowych


samolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o dzielenie się informacjami na temat dobrych a także fatalnych producentów części samochodowych.

Z własnego doświadczenia, Bardzo dobrej jakości części:

- amortyzatory olejowe Kayaba - wytrzymują ponad 100 tys km w samochodach średniej klasy (choć mają nieco "miększe" od Monroe

- końcówki drążków kierowniczych TRW (dawne Lucas)

Kiepskiej jakości:

- klamki Toprana - nowe nie otwierają drzwi :)

- opony zimowe Kormoran - są niesamowicie głośne i często pojawiają się na nich "guzy"

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć graty fabryczne, to montuj Lemfordera lub febi bilstein, zwłaszcza opłacają się osobom, które dużo jeżdżą, bo koszt zakupu zwraca się przy dużym przebiegu. Tarcze hamulcowe i klocki niezależnie ile jeździsz dawaj ATE, TRW, Zimermann, raz bezpieczeństwo a dwa wysoka jakość - mierne tarcze potrafią się pokrzywić nawet po przejechaniu przez większą kałużę - do dupy z taki materiałem, no i ten obciach piszczących klocków, zwłaszcza w gablocie z średniej lub wyższej półki ;) Z tańszych części, których nie wstydziłbym i nie wstydzę się zakładać do swojego samochodu to Kager, Kraft, i nawet tureckiego Teknorota testowałem i dał radę. Nigdy nie kupujcie noł nejmów, ktoś kto gwarantuje jakość produktu powinien się pod nim podpisać. Z pompami wody nie eksperymentujcie, zwłaszcza w BMkach, jak padnie to tylko Rauville albo HEPU z metalowym wirnikiem! Firma ENZET w Warszawie produkuje przewody hamulcowe, również w oplocie stalowym, przetestowałem je w FZcie i prawdopodobnie założę takowe do E-39 :)

A i jeszcze jedno, jest taka szwedzka firma SBS (Scandinavian Brake Systems), produkują też elementy zawieszenia i amortyzatory pod nazwą NK lub NK SBS, przetestowałem amorki - dały radę, firma jest mało znana na naszym rynku i wygląda atrakcyjniej cenowo niż np Sachs. Poziom wykonania i ceny odpowiada KYB :)

Promowany przez Intercars 4max to małe chińskie rączki, nie testowałem ale jakoś nie mam odwagi ;)

Edytowane przez DZIADU

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable zapłonowe " JanMor ". Polski dobry producent kabli zapłonowych. Mogę polecić.

4 maxa nie polecam. Przynajmniej łączników stabilizatorów. Dostałem w intercarsie 2 łączniki które różniły się długością o ~1,5 cm.

Nie wiem czy ktoś miał do czynienia z firmą " global precision ". Chodzi o uszczelkę automatycznej skrzyni biegów. Nie mogę powiedzieć wiele o jej trwałości bo śmigam niecały rok, ale cena - 13 zeta przy 65 za febi bilstein, przekonała mnie. A nie cieknie :biggrin: i to mi wystarczy.

Edytowane przez BIL

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promowany przez Intercars 4max to małe chińskie rączki, nie testowałem ale jakoś nie mam odwagi ;)

Akumulator firmowany przez te chińskie rączki przeżył u mnie rok (a bezproblemowo to pół) więc nie tknę więcej tego szajsu nawet kijem.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć graty fabryczne, to montuj Lemfordera lub febi bilstein, zwłaszcza opłacają się osobom, które dużo jeżdżą, bo koszt zakupu zwraca się przy dużym przebiegu. Tarcze hamulcowe i klocki niezależnie ile jeździsz dawaj ATE, TRW, Zimermann

 

ja mogę jeszcze od siebie polecić gumy do zawieszenie Hans Pirns oraz tarcze Mikoda, trochę tańsze od Brembo, ATE a jakościowo lepsze od Brembo MAX.

 

Do tego jeszcze firma NGK, kable zapłonowe, KW, H&R zawieszenie,

 

Tłumik Bosala przelatał u mnie prawie 100 tyś więc chyba nieźle :)

 

 

a masz Bosala z kwasiaka czy zwykły? Jakieś większe opinie bo stoję przed kupnem tłumika Bosala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOze to malo oryginalne ale jesli moge staram kupowac sie czesci oryginalne badz dobre zamienniki. Niestety zycie nauczylo mnie, ze jak kupisz tanio to za chwile padnie i bedziesz musial kupic dobra tak ze suma sumarum wydatek i tak bedzie wyzszy od oryginalu. Kupuje raz a porzadnie i zapominam na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOC , dobre zamienniki to często te same części co na pierwszy montaż. Sztuka w tym by wiedzieć który zamiennik jest OK a który badziewny.

Bosalka miałem parę lat temu i na pewno nie był z nierdzewki.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumiki kat expo , solidne zabezpieczenie antykorozyjne

klocki Steinhof

tarcze mikoda

corteco

kayaba (tylko korea i japan)

niektóre rzeczy hansprise

febi (tuleje)

trw końcówki drążków i sworznie

pierścienie i panewki prima

pompy wody denckermann

 

 

nie polecam

4maxx

monroe

klocków ferrodo premier

tarcz ate

tarcz zimmerman

tarcze brembo

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemforder - głównie jeśli chodzi o zawieszenie

INA - rolki, łożyska, popychacze

Ruville - jak wyżej - pakowacz (w środku INA, SKF, Contitech i inne godne polecenia firmy)

GRAF - pompy wody

Edytowane przez wicek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...