Skocz do zawartości

Komar poważnym weteranem?


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze oto pozwoliłem sobie zacytowac:

Skoro ma to byc moto miesiäca, to komar odpada bigrazz.gif

bieda w tym miesiącu ale pewnie przez to ze miesiąc krótszy D.gif

nie zagłosuję też na komara -bo mam dość śniegu i edycji w których zwyciężają stare motorowery tylko dlatego że są starymi motorowerami ,

Wybór w tym miesiącu jak cholera.................... evil.gif

Były jeszcze inne ale znikneły:)

Wiec autopromocja swoja droga, ale tak mnie nasuneło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komar jest weteranem i nic tego nie zmieni :biggrin:

ciekawe ilu z tych co się wyśmiewają z komara przynajmniej na nim siedziało ?

ilu zaczynało swoją przygodę z motocyklami właśnie od tych staruszków?

ilu wie jak wymienić olej czy cokolwiek innego przy motocyklu?

raczej tylko starsi posiadacze 2oo mają szacunek do polskich motocykli bo na nich zaczynali swoją przygodę,

kiedyś motocyklista musiał umieć zrobić wszystko przy motocyklu a teraz ? teraz większość to użytkownicy

co ze złamaną klamką jadą do serwisu :clap:

wk...wia mnie takie gadanie że komar to nie zabytek,a za to WSK jest cud miód

sie zdenerwowałem :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze oto pozwoliłem sobie zacytowac:

Skoro ma to byc moto miesiäca, to komar odpada bigrazz.gif

bieda w tym miesiącu ale pewnie przez to ze miesiąc krótszy D.gif

nie zagłosuję też na komara -bo mam dość śniegu i edycji w których zwyciężają stare motorowery tylko dlatego że są starymi motorowerami ,

Wybór w tym miesiącu jak cholera.................... evil.gif

Były jeszcze inne ale znikneły:)

Wiec autopromocja swoja droga, ale tak mnie nasuneło:)

 

Bo komar motorowerem (50cm³) jest, a nie motocyklem wiec jak dle mnie do tytulu "motocykl miesiäca" ni jak nie pasuje. Kto inny ma juz dosc sniegu -ktöry ma duzy udzial na fotkach i nie dal Ci glosu.

Bieda w tym miesiäcu - malo startujäcych i foty slabe.

Jedyny glos - ze nie lubi edycji w ktorych zwyciezajä stare motorowery ... to dla Ciebie powöd , zeby zakladac ten temat?

Nie ubiedactwiaj sie- snieg pomalu zniknie to i samopoczucie sie poprawi... :biggrin:

A ja nauke zaczynalem od Komar 3 :crossy:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze oto pozwoliłem sobie zacytowac:

Skoro ma to byc moto miesiäca, to komar odpada bigrazz.gif

bieda w tym miesiącu ale pewnie przez to ze miesiąc krótszy D.gif

nie zagłosuję też na komara -bo mam dość śniegu i edycji w których zwyciężają stare motorowery tylko dlatego że są starymi motorowerami ,

Wybór w tym miesiącu jak cholera.................... evil.gif

Były jeszcze inne ale znikneły:)

Wiec autopromocja swoja droga, ale tak mnie nasuneło:)

 

Granat czym sie przejmujesz, niech sobie glosuja na plastiki i armature, blachary tez leca na piekne i lsniace motocykle, coz taka ich percepcja swiata, ale najpiekniejsze jest zawsze w srodku :lalag:

 

 

ilu wie jak wymienić olej czy cokolwiek innego przy motocyklu?

 

 

 

Poczytaj dzial mechaniczny, fachofcy olej wymieniaja a ale juz o dokreceniu sruby spustowej zapominaja i im sie nagle silnik w polu zaciera a pozniej zalamywanie rak i lament. No ale tak to jest jak komarki bee bo przeciez to wstyd i wiocha, za to ucza sie na sprzetach gdzie remont niestety juz idzie w tysiace. Dlatego ja mowie czym skorupka za mldu nasiaknie, tym ... :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gurim - masz rację pisząc na przykładzie angielskiej motoryzacji, że polska nie ma się za bardzo czym pochwalić.... zgodzę się z tym - jak najbardziej! ale nie skreślaj ich od tak, bo są "made in Poland".

 

Sokół 1000? połowa HD, połowa Indiana, do tego polska "jakość" i oto jest sprzęt z którego jesteśmy dumni

tutaj wsadzasz kij w mrowisko..

 

Gośka

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dzial mechaniczny, fachofcy olej wymieniaja a ale juz o dokreceniu sruby spustowej zapominaja i im sie nagle silnik w polu zaciera a pozniej zalamywanie rak i lament. No ale tak to jest jak komarki bee bo przeciez to wstyd i wiocha, za to ucza sie na sprzetach gdzie remont niestety juz idzie w tysiace. Dlatego ja mowie czym skorupka za mldu nasiaknie, tym ... :lalag:

 

racja, fakt jest taki, że gdyby nie to małe ustrojstwo to nie znał bym podstawowych zasad pracy silnika, nie potrafił bym śruby dokręcić a na widok smaru miałbym efekt wymiotny, tylko nie wiem jak się to ma do tematu czy komarek jest weteranem, dla mnie to był pierwszy szczebel drabiny ewolucji ot i tyle.

 

Na szczęście ten szczebel został u mnie w garażu :biggrin: pojawił się już 4 z rzędu a ten pierwszy nadal trwa, i jak będzie tak dalej to chyba moje dzieci jeszcze go będą katować :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze, tylko nie mieszajcie Junaka z Nortonem, nie opowiadajcie ze mial byc 500 ccm - to wszystko sa basnie z mchu i paproci :)

Wild - to ze Sokol 1000 to bliska kopia Indiana z kopia przodu HD to nic nowego, prawdziwie polskim wytworem byl wlasnie Junak i Sokol600 jesli chodzi o 4 suwy.

Jakkolwiek Qurim ma niewatpliwie racje porownujac nasze osiagniecia motocyklowe do europejskich, czy swiatowych to jednak trzeba docenic wysilek ludzi chcacych stworzyc ten przemysl najpierw w warunkach permanentnego braku kasy i glupich przepisow ( II Rzeczpospolita ) a potem pod radziecka okupacja ( PRL ).

Tak ze nie dziwi mnie sentyment do marzen naszych rodzicow czy dziadkow i Komar rowniez u mnie zostal weteranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale sie porobiło, wojna domowa przez bzyka, a chciałem sie tylko zapytac czy tylko ja mam swira:) Zasadniczo nie zalezy mi na wygranej, ani na przychylnych opinach ludzi, bo kazdy ma swoja, i nie mam pretesji, jedni Rozumiem i szanuje, jednak Qrim troche przesadziłes, mysle ze nasz przemysł motocyklowy zreszta jak i samochodowy jednak kawał dobrej roboty, jednak SHL do 2000 roku była bez wiekszych zmian produkowana nw Indiach i jeszcze była przez Hindusów exportowana i chwalona. Osa była chitem na zachodzie a nawet zachodni dealerzy przyjechali zakupic pare kontenerów Os ale okazało sie ze lipa, Honda chciała w latach 70-tych wejsc w spółke z WSK Mielec a nasze SHL-ki i WSK-175 biły nawet rekordy w róznych zawodach crosowych itd. Ze mieliśmy przesrane z racji Wielkiego Brata to normalne, i to w Moskwie planowano co gdzie i kto bedzie produkował,ale nasza duma powinno byc to co było mimo ze w komunie to tylko UB sie rozwijała. Nasi inzynierowie po upadku muru dostali doskonale płatne prace w zachodnich firmach samochodowych wiec .....Zapraszam do "Legend PRL-u" co prawda pan Mikiciuk nie jest moim idolem, ale dotarł do ciekawych ludzi i opowiesci, jak sie to oglada to człowieka krew zalewa ze w szczytowym momencie rozwoju naszej motoryzacji KTOŚ powiedział STOP. To ze skupialismy sie na rozwoju 2T wynika z braku na rynku wszystkiego, takie były czasy, ale jak widziałem ostatni model WSK to mi szczena opadła....niestety "nielzja". Wiec mysle ze moze nie ze sie chwalic ale mozemy byc dumni z naszej motoryzacji. Takie NRD wielki Simson AVO przeciez to smiec...słaby, nijaki, wiem zaraz posyadacze AVO mie zlinczuja, a my wtedy mielismy Janka, znacznie lepszego. Nawet ówczesna MZ tropy była stosunkowo taka sobie, tyle ze szybka. U nas miał byc motocykl tani, w miare szybki i łatwodostepny i te postanowienia sie spełniły sukces? Moze połowiczny ale nie wstyd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Interlokutorów ;)

Wszyscy macie rację, ale zawsze jest jakieś ale. A szczególnie w Polsce. I to nie tylko tyczy jednośladów :icon_mrgreen:

AdamM napisał ".. nie mieszajcie Junaka z Nortonem, nie opowiadajcie ze mial byc 500 ccm - to wszystko sa basnie z mchu i paproci ... Sokol 1000 to bliska kopia Indiana z kopia przodu HD ... prawdziwie polskim wytworem byl wlasnie Junak i Sokol600 jesli chodzi o 4 suwy.... nie dziwi mnie sentyment do marzen naszych rodzicow czy dziadkow i Komar rowniez u mnie zostal weteranem ... "

I to jest sedno tematu.

Komar i inne zabawki mają przede wszystkim sentymentalne znaczenie ....

Kiedyś już pisałem, Junak, zresztą nie tylko On, zrobiony z przyzwoitych współczesnych znaczy obecnych materiałów i w zgodzie z zamysłami konstruktorów będzie jeździł i cieszył jeszcze parę pokoleń "motonitów"

A Komar to też zabytek, jak i ... pralka Frania czy kapliczka "Wawel".

Pozdrawiam

K54

 

PieS

I jeszcze na koniec. zabory zaborami, Rosja Rosją, Indie Indiami, jaki sprżęcior chcecie w przeważającej części posiadać ????

TANI

znaczy w domyśle chiński ....

I gdzie tu miejsce na polską produkcję motocykli ???

Skoro każdy z NAS chce zapłacić jak najtaniej jest jak jest i Romet składa łobce rzeczy ... :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wild - to ze Sokol 1000 to bliska kopia Indiana z kopia przodu HD to nic nowego, prawdziwie polskim wytworem byl wlasnie Junak i Sokol600 jesli chodzi o 4 suwy.

 

Bliska kopia Indiana i HD byl CWSM 55, Sokol to byla juz modernizacja wykonana przez polskich inzynierow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec mysle ze moze nie ze sie chwalic ale mozemy byc dumni z naszej motoryzacji. Takie NRD wielki Simson AVO przeciez to smiec...słaby, nijaki, wiem zaraz posyadacze AVO mie zlinczuja, a my wtedy mielismy Janka, znacznie lepszego.

Granat- AVO Jest słabe? Tzn nie wiem o czym mówisz bo raz ze Avoki sa niezawodne i to tylko 250 a nie Junakowe 350. Moze stad sie wydawać ze jest słabe. Jeszcze można porównać do EMW które często bez remontu silnika wciąż jeżdżą. Junak sie tylko jeżdżący zdarzy. Ale to dlatego ze był mało używany.

Miałem jedno i drugie i nigdy więcej Junaka za to Avoka chętnie.

 

jasne, że nic nowego.

tylko wkurza mnie takie płytkie gadanie.

 

Gośka

No ale o co sie wkurzasz? Nie mieliśmy kasy, możliwości to w porównaniu w innymi wychodzimy na zacofańców. Jaramy sie tylko ze względów patriotycznych czy sentymentalnych, ale dopisywanie ideologi, ze takie to było wszystko super to już naiwność. Nie było. Było Tanie i co najważniejsze Było. To to już wszystkie plusy. Komar ma swoje latka i w związku z tym jest weteranem. Tyle ,ze jak już słusznie zauważono nie jest motocyklem. Pojazdem jednośladoym. Pokrewnym. Ale motocyklem nie jest.

I zlitujcie sie. Zaraz będzie że "dobrze zrobiony junak.... "naprawdę mi sie nie chce wałkować. Ładny jest. I drogi. I może pomysł był fajny ale się śpieszyli czy coś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granat- AVO Jest słabe? Tzn nie wiem o czym mówisz bo raz ze Avoki sa niezawodne i to tylko 250 a nie Junakowe 350. Moze stad sie wydawać ze jest słabe. Jeszcze można porównać do EMW które często bez remontu silnika wciąż jeżdżą. Junak sie tylko jeżdżący zdarzy. Ale to dlatego ze był mało używany.

Miałem jedno i drugie i nigdy więcej Junaka za to Avoka chętnie.

 

To teraz pokazales jaki z ciebie mechanior :bigrazz: Tym co fabryka zrobila potrafisz jezdzic ale tam gdzie trzeba wykazac sie kunsztem mechanicznym i znajomoscia mechaniki (bo junak ma silnik wbrew pozorom skaplikowany i zaawansowany technicznie) zeby to wszystko odpowiednio i zgodnie zlozyc to niestety juz nie dales rady. Jak to mowia mierz sily na zamiary nie zamiar podlog sil. A jako ze mam wiecej doswiadczenia od Ciebie to powiem jeszcze, ze mnie poza jednym razem kiedy iskrownik zamokl nigdy ten motocykl nie zawiodl i zawsze w pelnym komforcie wracalem nim do domu :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę z tematy zeszło :biggrin: ale na janka złego słowa nie powiem, dwa razy nad może z Bielska dojechałem i kopa wrażeń była :biggrin:

tylko że wtedy jak motocykl padł to przejeżdżający drogą inny posiadacz 2oo sie zatrzymał pomógł jeszcze , a teraz? teraz to nawet na drodze nie odmacha

gdzie te czasy się pytam gdzie tamta kultura wśród motocyklistów ? wymarli jak dinozaury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...