Skocz do zawartości

POTWÓR - totalna samoróbka nawiedzonego inżyniera


Rekomendowane odpowiedzi

Zbudować się da ale pomyśl o biurokracji - chcesz sprzedawać swoje motocykle pod marką SAM bo tylko tak zarejestrujesz. Chyba że dasz wtrysk, katalizator, elektronikę, załatwisz homologację (spora kasa) i w ogóle całą resztę papierów itd. wtedy będzie to jako nowa marka pojazdów. Do tego jeszcze dolicz reklamę marki, testy, promocje produktu, prezentacje, dealerów itd.

 

No i kto to kupi? Kilku klientów może się znajdzie, trochę na tym zarobisz ale czy zwrócą się koszty tworzenia form, matryc i całej reszty? Trudna droga.

 

Zobacz na inne manufaktury motocykli chociażby z zachodu - czy któraś z nich jest zrobiona tanią, łatwą drogą? Wszystkie są sponsorowane lub właszczone przez bardzo bogatych ludzi nawiedzonych na punkcie motocykli, którzy mają w chój siana i jeszcze więcej wolnego czasu. To się nazywa rzeczywistość. Marzenia są fajne. Sam też marzę o polskim motocyklu, i to nie byle jakim. Plan w głowie mam, obraz sprzętu w głowie też w głowie. potrzebuje "tylko" 20k PLN na początek i warunków warsztatowych żeby to wyrzeźbić.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwór jest jednym z wielu motocykli zbudowanych od podstaw w garażu jakie pokazywały się na naszych drogach w latach siedemdziesiątych. Bez dostępu do internetu oraz fachowej literatury powstawały przedziwne konstrukcje np. trzycylindrowa WSK 535cc, dwucylindrowy Junak V 700cc czy kilka bokserów na bazie M72 z cylindrami i głowicami Junaka. Kilka egzemplarzy motocykla z silnikiem Syreny 3 cylindry, jeden znany mi przypadek AWO z silnikiem Syreny 2 cylindry oraz jeden motocykl z silnikiem Fiat 750cc zbudowany w Radomiu. Jedyną Syrenę z oblachowaniem (zbiornik, panele boczne) zrobionym z wytłoczek samochodowych też zbudowano w Radomiu.

Najsłynniejszym konstruktorem praktykiem i marzycielem był Friedel Munch budowniczy dwukołowego mastodonta. Zbudował 478 motocykli własnej konstrukcji i stracił na tym cały swój majątek łącznie z prawami do marki Mamuth.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Syrenie czytałem też w ŚM. Coś jakby Zundapp z silnikiem od Sryty, w latach 70-tych robiony.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety koszta koszta koszta i realia zabijaja wszystko a cel szczytny :)

 

 

 

ta syrenka to była rama i skrzynka cymbała ks600 i czytajac opowiesc o tym motocyklu serducho optymizmem sie wypelnialo i usmiech na ustach sie pojawial , kiedys to byly czasy hehe

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Było kilka takich konstrukcji z Jawy, to jedna akurat z tych ładniejszych. 6 cylindrów z TwinSport`a w jednym....ciekawe czy koleś nadąża spuszczać nieprzepalony Mixol z tłumików. Taki urok Zjawy 350. :icon_mrgreen:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japońce mieli CBX czy Z ,a pepiki 3 jawy 350 w jednym :icon_razz: Nie powiem bo źle nie wygląda, tylko ciekawe jak jeździ ?

 

Węgra nazywasz pepikiem ? dziwne.

Motocykl bardzo ciekawy. Silnik zestawiono tak szmo jak polska WSK 3 cylindry tylko co na to ta biedna skrzynia biegów? chociaż dwie zostały mu w zapasie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to jest wypas.--zx12r -- http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Kawasaki/ZX-12R/79927

 

muj

 

.

.

.

 

no i -

honda vf 750 drag sam ja robilem.dawno temu -- http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Honda/VF_750/22186

 

 

drugi drag ktorego sam robilem z cbr 1000 ---

.

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Honda/CBR_1000_F/22184

Edytowane przez szkudlar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...