Skocz do zawartości

Makabryczny wypadek w Sosnowcu


Piotr Dudek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przyczyna wypadku mogla byc opcja zejscia z kola na skreconej kierownicy , a te fabryczne zekomo wymiekaja w krytycznych sytuacjach :lapad:

Ponad dwa lata używałem testówek 1000RR codziennie i ani raz nie zawiódł mnie ten amor nawet po lądowaniu na skręconym przednim a w serwisie miałem do czynienia z kilkoma powypadkowymi i w KAŻDYM komp pokazywał awarię amortyzatora skrętu. A jazda po muldach na średnicówce w stronę Rudy to była bajka a stosunku do innych motocykli.

Faktycznie na Tor Poznań Irek wymieniał to ustrojstwo na top racingowy klasyczny OHLINS.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość psychoterapeuta

majkelpl! nie wstawiaj mi manipulacynych tekstow typu "jakbyś sie rozp... na drzewie i zabil kilka osob.." Rownie dobrze moge zapytac ciebie co by bylo jakbys ty zabil kogos albo siebie jadąc na moto. To też by była głupota czy tylko pech...

"Jaky" to rodzaj myslenia życzeniowego... jakbym wygral w totolotka, jakbym byl prezydentem, jakby psychoterapeuta zabil siebie albo kogos. Manipulacja słowami.

Chodzi mi tylko o twoj brak szacunku do zmarłego czlowieka. Nie ważne czy była to jego wina czy nie. W tym momencie wielu jego bliskich jest zalamanych, bo oprocz tej "glupoty", o której smiesz pisac mial zapewne wiele innych dobrych cech, za które ktos go kochal.

Nie lubie takich mądrali jak ty. Nie wiem, czy celowo prowokujesz czy faktycznie jesteś przekonany o tym, że napisałeś cos mądrego i konstruktywnego.

Bez poważania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dlatego ze ktos ma malo oleuma w glowie i leci 160 km/h lub 200 km/h juz o wlasnych silach nie wstaje.

W tym tkwi problem a nie w tym ze czepiam sie ze zginal czlowiek ...

Moze by tak pomyslec i troche wolniej jezdzic, co ?

Młodego nie nauczysz żeby wolniej jeździł po prostu on sam musi to przeżyć mieć wypadek i uświadomić sobie że nie zawsze tak jest ja się jeszcze nie nauczyłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, wyperdalaj z tymi swoimi szalenstwami na tor a nie na uczeszczane ulice !!!!

Moze potrzeba wiecej mlodych aby zginel i bylo to naglosniane aby pozostali poszli po rozum do glowy

:lalag: ty to majkel tempy gość jesteś...

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie coś bliżej napisać o tym fabrycznym amorku skrętu ? Co z nim nie tak ?

Sile tlumienia dobiera zaleznie od predkosci z jaka lecisz (mierzona obrotami tylnego kola). Kumpel mi opowiadal ze jak stoppala robisz to jak pod koniec wcisniesz hamulec tylnego kola, to amorek odpuszcza momentalnie, przednie kolo ucieka i gleba.

A tak poza tym to podobno calkiem daje rade do zastosowan drogowych.

 

A co do twojej wypowiedzi majkel to nie skomentuje, bo wg mnie ona jest ponizej dna. Jedna sprawa to mowic, zeby ludzie nie smigali na gumie w ruchu ulicznym, a inna ze koles zasluzyl na smierc. Znasz go? Zrobil Ci cos? Zrobil cos tak powaznego, ze uwazasz ze powinien zostac stracony? Zastanow sie zanim natepnym razem cos chlapniesz!

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscar, szacunek dla osoby zmarlej to nie to samo co przemilczenie niewygodnych kwestii i usprawiedliwianie idiotycznych, bezmyslnych wystepkow. Majkelpl nie tanczy na grobie zmarlego ani nie smieje sie w twarz jego rodzinie. Mowi co mysli na temat osob ktore jezdza jak idioci i kazdy wie, ze ma w tym sporo racji. Pewnie, ze nie wiemy co sie dokladnie stalo ale mamy koniec listopada, puszkarze juz dawno zapomnieli o motocyklach, jest zimno i slisko a niektorzy dalej lataja tak, jakby byli niesmiertelni. I musza sie liczyc z konsekwencjami o ktorych niektorzy tutaj wola nie pamietac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscar, szacunek dla osoby zmarlej to nie to samo co przemilczenie niewygodnych kwestii i usprawiedliwianie idiotycznych, bezmyslnych wystepkow. Majkelpl nie tanczy na grobie zmarlego ani nie smieje sie w twarz jego rodzinie. Mowi co mysli na temat osob ktore jezdza jak idioci i kazdy wie, ze ma w tym sporo racji. Pewnie, ze nie wiemy co sie dokladnie stalo ale mamy koniec listopada, puszkarze juz dawno zapomnieli o motocyklach, jest zimno i slisko a niektorzy dalej lataja tak, jakby byli niesmiertelni. I musza sie liczyc z konsekwencjami o ktorych niektorzy tutaj wola nie pamietac.

 

Kolego to nie miejsce na kłótnie z Majkelem ale czytaj uważnie cały temat zanim coś napiszesz.

Shimma była głównym powodem utraty panowania nad motocyklem.(mam fotki śladów pozostawionych na nawierzchni jezdni przez przednie koło).

Niema silnych i nawet najlepsi kierowcy na świecie nie mają skutecznego sposobu na wyprowadzenie motocykla ponieważ dochodzi do niej tylko przy bardzo dużych prędkościach.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema silnych i nawet najlepsi kierowcy na świecie nie mają skutecznego sposobu na wyprowadzenie motocykla ponieważ dochodzi do niej tylko przy bardzo dużych prędkościach.

130 to nie dużo a ja przy tylu złapałem nawet nie wiesz kiedy cie to dopadnie. Moim zdaniem na shime to jedynie na gumę wyrwać ale w takiej sytuacji nie ma czasu na myślenie co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130 to nie dużo

 

130km/h - to nie dużo??? - wystarczy by zabić!

 

Moim zdaniem na shime to jedynie na gumę wyrwać ale w takiej sytuacji nie ma czasu na myślenie co robić

 

Próbowałeś? Udało się?

 

To co piszesz usprawiedliwia tylko twój wiek.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Rownie dobrze moge zapytac ciebie co by bylo jakbys ty zabil kogos albo siebie jadąc na moto. To też by była głupota czy tylko pech...

 

Nie wiem jak y ale ja widze roznice miedzy pechem a igraniem z losem.

 

 

:lalag: ty to majkel tempy gość jesteś...

 

Dobrze, ze Ty przynajmniej ten naj..... jestes

 

...szacunek dla osoby zmarlej to nie to samo co przemilczenie niewygodnych kwestii i usprawiedliwianie idiotycznych, bezmyslnych wystepkow. Majkelpl nie tanczy na grobie zmarlego ani nie smieje sie w twarz jego rodzinie. Mowi co mysli na temat osob ktore jezdza jak idioci i kazdy wie, ze ma w tym sporo racji. Pewnie, ze nie wiemy co sie dokladnie stalo ale mamy koniec listopada, puszkarze juz dawno zapomnieli o motocyklach, jest zimno i slisko a niektorzy dalej lataja tak, jakby byli niesmiertelni. I musza sie liczyc z konsekwencjami o ktorych niektorzy tutaj wola nie pamietac.

 

:notworthy: :lalag: :buttrock:

 

Pytanie, czy lepiej krytycznie podejsc do sprawy, przedyskutowac, czy jedynie postawic kilka swieczek ktore nikomu nic nie przyniosa.

 

Przedyskutowanie moze zmienic poglady u niejednego, jezeli to uratuje wiec chociarz jedna osobe, to warto bylo.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie miejsce na kłótnie z Majkelem ale czytaj uważnie cały temat zanim coś napiszesz.

Shimma była głównym powodem utraty panowania nad motocyklem.(mam fotki śladów pozostawionych na nawierzchni jezdni przez przednie koło).

Niema silnych i nawet najlepsi kierowcy na świecie nie mają skutecznego sposobu na wyprowadzenie motocykla ponieważ dochodzi do niej tylko przy bardzo dużych prędkościach.

 

Kolego przeczytaj raz jeszcze to co napisalem a dopiero potem zdecyduj czy chcesz mnie pouczac. Bo odpowiedziales mi w taki sposob jakbys nie zrozumial co napisalem a przeciez wyrazilem sie jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeczytaj raz jeszcze to co napisalem a dopiero potem zdecyduj czy chcesz mnie pouczac. Bo odpowiedziales mi w taki sposob jakbys nie zrozumial co napisalem a przeciez wyrazilem sie jasno.

Dokładnie zrozumiałem a nawet zaznaczyłem kawałek Twojego tekstu. Możesz na spokojnie sprawdzić a nie unosić się.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...