Skocz do zawartości

Paranoja roku ! Pie*** Polonez


Mobilaiz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zadaj pytanie, czy skoro ma napady, to czy też ma prawo rozpieprzać innym motocykle? :banghead:

 

Albo ludzi...

 

Ja twierdzę, że posiadanie prawa jazdy jest prawem każdego człowieka, ale o ile spełnia pewne warunki. Zgłosiłbym wniosek do sądu o skierowanie człowieka na badania psychologiczne odnośnie możliwości prowadzenia pojazdów bo moim zdaniem to nie jest zabawne, że gość który ma "napady" i uj wie co mu strzeli do łba jeździ po ulicy. Strzeli mu np. zepchnięcie motocyklisty z drogi "bo ON JEDZIE, i to JEGO DROGA...". No sory, ale jeśli ktoś nie odpowiada za swoje czyny z powodu choroby, to dlaczego się ryzykuje zdrowie innych. Rozumiem z drugiej strony konieczność w miare normalnego życia takiego człowieka i że brak auta mu utrudnia, ale są pewne granice, a jak widać człowiek może być niebezpieczny.

 

Co do sedna - Facet walczy, żeby gościa nie ukarali bo nie był świadomy co robi, ale przypominam że kodeks cywilny i odpowiedzialność z oc pokrywa przede wszystkim właśnie szkody wykonane nieświadomie. A co do wskoczenia na maske - nie było przypadkiem tak, że stanąłeś przed gościem i chciał Cię przejechać to wskoczyłeś? Czy wskoczyłeś z boku?

Edytowane przez krycek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego obrońca cały czas macha jego kwitami i tym, że skoro ma napady też ma prawo normalnie żyć i posiadać samochód

No to się wszystko zgadza - ja za to mam regularne napady snu, tak raz na dobę (czyt. "wieczorami chce mi się spać" :D) i też mam prawo normalnie żyć i posiadać samochód. Jeśli jednak zdarzy mi się taki napad podczas prowadzenia (zasnę za kółkiem?) i spowoduję szkody - będę musiał za nie odpowiedzieć. I tylko tego (aż tego?) wszyscy oczekujemy od swawolnego sama. Czy ten prawnik zostawił mózg w domu?

Edytowane przez bozoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Zgłosiłbym wniosek do sądu o skierowanie człowieka na badania psychologiczne odnośnie możliwości prowadzenia pojazdów bo moim zdaniem to nie jest zabawne, że gość który ma "napady" i uj wie co mu strzeli do łba jeździ po ulicy. Strzeli mu np. zepchnięcie motocyklisty z drogi "bo ON JEDZIE, i to JEGO DROGA...".

...

 

No jakby za to akurat zabierali prawo jazdy to luzniej by sie na drogach zrobilo moze. I bezpieczniej. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się wszystko zgadza - ja za to mam regularne napady snu, tak raz na dobę (czyt. "wieczorami chce mi się spać" :D) i też mam prawo normalnie żyć i posiadać samochód. Jeśli jednak zdarzy mi się taki napad podczas prowadzenia (zasnę za kółkiem?) i spowoduję szkody - będę musiał za nie odpowiedzieć. I tylko tego (aż tego?) wszyscy oczekujemy od swawolnego sama. Czy ten prawnik zostawił mózg w domu?

 

Prawnika się nie czepiaj. Jego rolą nie jest wymierzanie sprawiedliwości. Ma "wytargować" jak najniższą karę lub jej całkowity brak. Nawet kosztem stworzenia "pomroczności jasnej". Każda skuteczna linia obrony jest w porządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozwolenie na giwere tez niech mu dadzą jeśli będzie się o takowe starał - no w końcu ma prawo żyć jak normalny człowiek i mieć takie same prawa... A jak kogoś rozwali w chwili zapomnienia to trudno... chory jest przecież i trzeba zrozumieć

:flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie chciałam wkleić tę wiadomość. Najciekawszy jest komentarz poniżej... to niejedyny parkingowy terrorysta w stolicy.

A jak tak sobie przypomnę, to moja puszka też nosi ślad po "właścicielu" miejsca, na którym miałam czelność stanąć. Biedaczek tylko nie wie, że pucha stara, jedna ryska jej nie zaszkodzi, a i sentymentu do niej nie mam (ma jeździć, to wszystko).

 

Socjopaci są wśród nas i jest ich więcej niż nam się wydaje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim żona zrobiła prawko i zaczęła mi zabierać kolejne pojazdy dojeżdżała tramwajem do metra.

Mieszkamy w okolicach Huty, więc do placu Wilsona, gdzie wysiadała tramwaje jeżdżą prawie puste. Któregoś razu małżonka wróciła do domu mocno wzburzona. Mówi, że wsiada do wagonu, gdzi były może dwie osoby. Siada, rozkłada gazetę, tramwaj dojeżdża do następnego przystanku. Tam wsiadła staruszka - wg opowiadania żony typowy moher. Około 80 lat, skurczony i zgarbiony. Prosto od wejścia podeszła do mojej małżonki i trzanęła ją w michę, krzycząc, że to jej miejsce i ona zawsze tu siedzi.

 

Najgorsze jest to, że w takich sytuacjach człowiek jest zupełnie bezradny.

 

Kierowca Poloneza otrzymał uprawnienia od jakiegoś urzędnika. Jak się okazuje, ta decyzja powoduje zagrożenie życia lub zdrowia. Chyba mogłaby się tym zainteresować prokuratura, bo jest to czyjeś zaniedbanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce urzędnik i tak nie poniesie odpowiedzialności( z tego co się orientuję) takiej, jaka byłaby odpowiednia.

Urzędnik nie, ale urząd może być pociągnięty do odpowiedzialności - co prawda na ew. odszkodowanie zrzucamy się wszyscy, ale chyba jakoś to przebolejemy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędnik nie, ale urząd może być pociągnięty do odpowiedzialności - co prawda na ew. odszkodowanie zrzucamy się wszyscy, ale chyba jakoś to przebolejemy :wink:

 

A urzędnicy dalej będą bezczelni i bezkarni. Nie wiem jak to jest w innych krajach, ale taki urzędnik powinien bulić z własnej kieszeni. :buttrock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A urzędnicy dalej będą bezczelni i bezkarni. Nie wiem jak to jest w innych krajach, ale taki urzędnik powinien bulić z własnej kieszeni. :buttrock:

 

 

Jak jeden czy drugi zapłacił by ładną sumkę (oczywiście ze swojej kieszeni) na rzecz jakiegoś domu dziecka czy jakiejś innej fundacji to każdy kolejny by sie zastanowił co robi.Ale u nas w kraju to rzecz nie realna bo są równi i równiejsi.Najłatwiej jest zgnoić jakiegoś "szarego" obywatela i by pokazać "że się coś robi" natomiast siebie się nie widzi bo tak najłatwiej i najwygodniej. :banghead: :banghead: :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...