Skocz do zawartości

Full Syntetyk olej do B12S?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planowałem zakup oleju Motul 7100 10W -40 syntetyk do Bandziorka 1200 ale przeczytałem gdzieś w necie artykuł Pawła Boruty, że producent nie zaleca oleju syntetycznego do tego modelu. Z drugiej strony podążając za instrukcją obsługi: "stosować najlepszej jakości oleje, API SF lub SG" to ten Motul w pełni się nadaje.

 

Więc teraz zastanawiam się co miał na myśli autor cytując słowa producenta?

 

Miał ktoś jakieś doświadczenia z zalaniem syntetyka?

 

Moto ma niecałe 12tyś przebiegu więc kondycja silnika jest jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planowałem zakup oleju Motul 7100 10W -40 syntetyk do Bandziorka 1200 ale przeczytałem gdzieś w necie artykuł Pawła Boruty, że producent nie zaleca oleju syntetycznego do tego modelu. Z drugiej strony podążając za instrukcją obsługi: "stosować najlepszej jakości oleje, API SF lub SG" to ten Motul w pełni się nadaje.

 

Więc teraz zastanawiam się co miał na myśli autor cytując słowa producenta?

 

Miał ktoś jakieś doświadczenia z zalaniem syntetyka?

 

Moto ma niecałe 12tyś przebiegu więc kondycja silnika jest jak najbardziej OK.

 

A gdzie wyczytałeś w instrukcji o syntetyku?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wyczytałeś w instrukcji o syntetyku?

 

W instrukcji nic nie pisze o syntetyku, pisze jedynie o najlepszej jakości oleju. Spełniającego normę API SF lub SG i lepkości 10w-40.

A to, że syntetyk to sam zasugerowałem, jako że syntetyki to najlepsze oleje, półsyntetyki średnia półka i mineralne niższa półka jakościowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ciszej. Byłem w szoku słysząc różnicę :icon_eek: Bardzo wiele dźwięków zostało zabitych.

 

Mój B12s z 2001 roku najlepiej pracował na Mobilu1 5w50 i Agipie 10w60. Na tym drugim nawet przy bardzo sotrej jezdzie (zaglądanie na czerwone przy byle okazji) nie wymagał dolewki od wymiany do wymiany.

Na 10w40 dolewałem przy moim stylu jazdy koło 0,3 l/1000 km (przy jezdzie bardzo spokojnej faktycznie zero)

Bandit lubi olej o lepkosci 50 i wiecej i już :)

A ja lubie syntetyczny wiec nawet do bmw teraz taki leję. I nie dolewam i wszystko chodzi jak w zegarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko to zedytuj, bo dostaniesz ostrzeżenie od Dudzia :D

 

Jeżeli tylko ban będzie poparty argumentami to czemu nie. Za naukę się płaci ;) a uczyć się i poznawać inne opinie trzeba całe życie.

 

Generalną esencją mojego pytania jest: dlaczego producent nie zaleca syntetyku do B12?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecenia producenta to niezbedne minimum, wlasciciel zawsze moze wlac olej o wyzszych parametrach od zalecanego.

Poza tym producent w wyjatkowych wypadkach ( Triumph, Ducati zalecaja syntetyk ) wypowiada sie na temat jaki to ma byc olej, przede wszystkim ma byc silnikowy o wlasciwej klasie SAE i juz.

Tak jak Marlew uwazam ze oleje klasy 10W40 dla olejakow to pomylka, zdecydowanie olej W50 / 60 bedzie lepszy wygaszajac wiekszosc nieprzyjemnych dzwiekow silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zalany syntetyk przez poprzedniego właściciela w B 6,5. Silnik pracował jak w sieczkarni - stukał, dzwonił, szumiał. Po wymianie na mineralny - inna maszyna - cisza, spokój, jak na Japonię przystało.

Ty chyba zwariowałeś? Mineralny? Jeśli już to półsyntetyk - proszę, nie rób tego. Ten twój B6,5 wodniak czy olejak jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...