Skocz do zawartości

Problemy porady techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby to tylko silnik świrował na większej prędkości to bym podejrzewał impulsator bo podobno często mają takie objawy. Ale inne rzeczy też wariują.... :banghead: Myślę że jakiś luźny przewód, masa albo któryś bezpiecznik... Tak gdybam, rzuciłem okiem w schemat wczoraj i..odechciało mi się robić. Jakieś pomysły?

 

To prawie tak jakbyś jeździł w jakimś Trójkącie Bermudzkim :icon_biggrin:

 

 

A tak na serio to zastosowałem się do rady i zalałem ATF`em i....jest super!!!

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno że się podoba. Kolejny przekonany. :icon_biggrin:

 

A ja dziś wziąłem się za Harrego. Ostatnie 2 tyg. walczyłem z japońcami znajomych, dziś się zbulwersowałem i stwierdziłem że jednak Harry potrzebuje obsługi. Pogrzebałem w kablach, wtyczki popsikałem, wyczyściłem, dogiąłem wszystkie konektorki i problemy zniknęły, narazie te z radiem i obrotomierzem. A czy silnik OK to się jutro okaże, musze wyskoczyć za wiochę i przeciągnąć trochę. Przy okazji zmieniłem filtr i olej, MOTUL 10W50. Ciekawe jak to będzie śmigało.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pytanko: chciałbym wymienić w Sporcie kierunki na takie z LEDami zamiast tradycyjnych żarówek - czy potrzeba do tego specijalnych przerywaczy? Widziałem kilka rodzajów takowych przerywaczy oglądając kierunki LED.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kierunkami Kellermanna montowanymi w kierownicy, które to posiadają dodatkowo światło pozycyjne- cena zacna, ale wygląda to ciekawie. Chciałbym zostawić tradycyjne kierunki, a LED-y zamontować dodatkowo, na tył takie

 

http://www.moto-akcesoria.pl/kierunkowskaz-led-micro-1000-df-ze-swiatlem-stopu-i-pozycyjnym-czarny,p,26724

 

na kierę takie - mam prawie prostą, więc powinno być to widać po zmroku dobrze

 

http://www.moto-akcesoria.pl/swiatlo-pozycyjne-oraz-kierunkowskaz-na-kierownice-bl-1000-czarny-z-jasnym-szklem,p,47075

 

ale najpierw muszę się uporać z wydechem bo deczko za głośny.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kierunkami Kellermanna montowanymi w kierownicy, które to posiadają dodatkowo światło pozycyjne- cena zacna, ale wygląda to ciekawie. Chciałbym zostawić tradycyjne kierunki, a LED-y zamontować dodatkowo, na tył takie

 

http://www.moto-akcesoria.pl/kierunkowskaz-led-micro-1000-df-ze-swiatlem-stopu-i-pozycyjnym-czarny,p,26724

 

na kierę takie - mam prawie prostą, więc powinno być to widać po zmroku dobrze

 

http://www.moto-akcesoria.pl/swiatlo-pozycyjne-oraz-kierunkowskaz-na-kierownice-bl-1000-czarny-z-jasnym-szklem,p,47075

 

ale najpierw muszę się uporać z wydechem bo deczko za głośny.

pozdr

 

"Cechy produktu:

 

Elegancki design

Technologia LED

W zestawie wszystkie niezbędne adaptery do zamontowania na dowolnej kierownicy

Długi okres żywotności: 50 000 h

Dwie mocne diody LED

Posiada homologację

 

Bylbym bardzo ostrozny jezeli chodzi o ilosc swiatla produkowanego przez "Dwie mocne diody"

Moje dwa lub trzy grosze;

Z przodu nie potrzebujesz dodatkowych kierunkowskazow. Potrzebujesz dodatkowe, zwracajace uwage swiatla. Zamiast mocowac cos watpliwego dodatkowo poszerzajacego ci kierownice pomysl o swiatlach typu przeciwmgielne montowane do crash bar ,najlepiej na dole (jezeli masz) lub do przedniego widelca. Da ci to wiecej szerokiego swiatla na droge i bedzie bardziej widoczne dla innych. Pomysl o troche innym kolorze swiatel (oczywiscie legalnym) . Zolte jak kiedys uzywali francuzi lub o kolorze niebieskawym. Badz inny niz wszyscy pozostali na drodze.

 

Z tylu proponowalbym zrobic dodatkowe swiatla na przerywacz (jeszcze raz , nie wiem czy w Polsce to legalne)Tak dlugo jak trzymasz hamulec dodatkowe migaja. Jezeli umiesz zaloz przekaznik tak zeby migaly na przenian.

Zdziwisz sie jak daleko za toba beda zatrzymywaly sie samochody

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl o troche innym kolorze swiatel (oczywiscie legalnym) . Zolte jak kiedys uzywali francuzi lub o kolorze niebieskawym. Badz inny niz wszyscy pozostali na drodze.

 

zanim zaczniesz kombinacje z oświetleniem - pomyśl o przepisach, w których przyjdzie im funkcjonować i zapoznaj się z odp. rozporządzeniem. nie jest bowiem u nas dopuszczalne mieszanie dwóch barw światła. poza tym na wypadek zastrzeżeń z tego powodu - lepiej posiadać wiedzę do obrony swojej instalacji

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl o przepisach, w których przyjdzie im funkcjonować i zapoznaj się z odp. rozporządzeniem. nie jest bowiem u nas dopuszczalne mieszanie dwóch barw światła.

jsz

 

jeszua

Zaspokuj moja ciekawosc, poniewaz nie mieszkam w Polsce.

- Czy przeciwmgielne zawsze musza byc biale?

- Jak tlumaczy sie roznice w kolorze halogenow i HID

- Co znaczy barwa swiatla? HID-y wystepuja w roznych temperaturach. Jak to jest interpretowane?

 

Dzieki

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszua

Zaspokuj moja ciekawosc, poniewaz nie mieszkam w Polsce.

- Czy przeciwmgielne zawsze musza byc biale?

- Jak tlumaczy sie roznice w kolorze halogenow i HID

- Co znaczy barwa swiatla? HID-y wystepuja w roznych temperaturach. Jak to jest interpretowane?

 

ad. 1. teraz owszem, ale znalazłem to dopiero po Twoim pytaniu. co zmienia faktu, że od dawna (a przynajmniej odkąd ja pamiętam swój kurs na pj) był zakaz stosowania mieszanych kolorów świateł głównych i dodatkowych

ad. 2. a po co tłumaczyć? AFAIK przepisy nie ujmują osobno tych źródeł światła pod względem barwy i traktują jako białe (w odróżnieniu od dawnej żółtej selektywnej). jest odpowiednie rozporządzenie, było przytaczane dość niedawno (dział przepisy) w dyskusji o oświetleniu motocykla

ad. 3. jeśli mają homologację - nie ma potrzeby interpretować. moja uwaga dotyczyła w zasadzie świateł żółtych, bo o tych pamiętałem, że nie wolno ich montować przy białym głównym. pozostałe po prostu mają być homologowane

 

fakty są takie, że nie żyjemy w germanii czy krainie zegarków, policja ani diagności przeważnie na takie zmiany nie zwracają uwagi. ale chyba na wszelki wypadek lepiej nie być na bakier z przepisami, jeśli można to osiągnąć niewielkim kosztem ;)

 

a propos: dziś w korku wyprzedzał mnie vulcan z dwoma niebieskawymi halogenami, zamontowanymi tuż przy przedniej lampie (po bokach). kompletny bezsens, praktycznie nie było ich widać na jej tle. poprawiały chyba tylko samopoczucie właściciela

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, dam sobie luz z ledami, zamówiłem tradycyjne "duże" dwustronne kierunki.

Niedawno jadąc samochodem mijałem się z motocylkistą -jakiś duży kruzer - z przodu miał chyba HIDa zamontowanego - tak je....ło po oczach (jasny dzień był), że nie sposób było go niezauważyć. Wiadomo jest to niezgodne z przepisami, ale mnie bardziej zastanawia żywotność ksenonu w motocyklu z uwagi na fakt, że większość moto pewnie ma światła załączane po przekręceniu kluczyka = zapalenie palnika w xenonie, następnie rozruch silnika = spadek napięcia prądu, wygaśnięcie xenonu i ponowne zapalenie się. Xenony ponoć nie lubią takich akcji. Tak sobie gdybam; świateł tzw drogowych/długich też pewnie nie ma przy xenonie ( w moto) ino jedne np mijania (mając reflektor na jedną żarówkę).

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dziale mechaniki jest co najmniej jedna duża dyskusja o ksenonie w moto, więc możesz rozwiać wątpliwości zapoznając się z jej treścią

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do speców jak dokładnie ustawić ten zapłon.

http://allegro.pl/zaplon-elektroniczny-harley-i1553261935.html

Ustawiłem na"oko" ale to jeszcze nie to czasem walnie w gaznik.

Gaznik Mikuni HSR42 silnik EVO 1986 rok.

O tym ,że jest cecha na wale wiem ale zapłon nie ma diody sygnalizującej iskrę więc trochę błądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do speców jak dokładnie ustawić ten zapłon.

http://allegro.pl/zaplon-elektroniczny-harley-i1553261935.html

Ustawiłem na"oko" ale to jeszcze nie to czasem walnie w gaznik.

Gaznik Mikuni HSR42 silnik EVO 1986 rok.

O tym ,że jest cecha na wale wiem ale zapłon nie ma diody sygnalizującej iskrę więc trochę błądzę.

 

musisz miec lampe.

A tutaj jest instrukcja

http://www.dynaonline.com/english/instruct/DS6-2.pdf

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym ładowaniem w EVO? Zdaje się że mam problem z altkiem. Dziś walczę z kablami, miernikami i wtyczkami. Na aku pokazuje mi max.12,9V. Na pinach altka pokazuje ok.37V. Niby ładuje ale za mało... Miał ktoś z tym do czynienia? Regulator narazie odrzucam, w końcu coś tam ładuje. Badając Ohm z pinów altka vs.masa nie pokazuje mi nieskończoności , a powinno, pokazuje 0.Badając "przejście" miernikiem z piszczałką, piszczy na obu pinach vs.masa. Trafiony alternator? :icon_evil:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...