Skocz do zawartości

Problemy porady techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

To ja pierwszy napisze, w sobote w drodze na zlot do Kola padl mi modul zaplonowy w Ironheadzie z 1981 roku, mozesz cos pomoc w tym temacie? Chetnie kupie uzywany tylko skad go wytrzasnac? Masz moze jakies wejscie skad mozna taki kupic za normalne pieniadze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrafi ktos w prosty sposob wytłumaczyc jak uruchomic głos w alarmie ? Electrownia 2007 r

pilot zblizeniowy nie naciskany electrownia tylko miga kierunkami a sie nie odzywa :icon_evil:

dopiero nabyłem i nawet nie wiem gdzie tego szukac ( alarmu znaczy sie ) :icon_rolleyes:

 

 

 

 

 

 

 

dzieki za ewentualne podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę Dyńką - musisz poszukać w serwisówce, nie wiem jak w Elce to wygląda. Syrena u mnie powinna być pod siedzeniem w tylnej części, w pobliżumodułu alarmu. Ale tematu nie zgłębiam, na razie nie montuje syreny. Najlepiej podjedź do dilera to po VIN'ie wszystko Ci powie, od razu o koszty zapytasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne fakt ma bez syreny powinna byc po prawej stronie pod deklem troche niefortunne miejsce bo mozna ja wyjac jak własna :banghead:

 

 

 

 

mam jeszcze jedno pytanko w sprawie oleji

 

 

1 ) jaki olej do silnika 20w50 syntetik czy mineralny ?? jaka ilosc ?? jakis specjalny olej silnik 1600 ( tak bez smiechu jest to 2007 r i faktycznie ma tylko 8 tys km )

2) jaki olej do skrzyni ?? w jakiej ilosci ?? czy jest osobny olej do sprzegła jak w EVO

 

 

 

byłbym wdzieczny za konkretne odpowiedzi :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pierwszy napisze, w sobote w drodze na zlot do Kola padl mi modul zaplonowy w Ironheadzie z 1981 roku, mozesz cos pomoc w tym temacie? Chetnie kupie uzywany tylko skad go wytrzasnac? Masz moze jakies wejscie skad mozna taki kupic za normalne pieniadze?

 

Moze fma Elserwis naprawi twoj stary modem, robia to rowniez wysylkowo, pieniadze niewielkie.

Znajdz ich na necie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne fakt ma bez syreny powinna byc po prawej stronie pod deklem troche niefortunne miejsce bo mozna ja wyjac jak własna :banghead:

mam jeszcze jedno pytanko w sprawie oleji

1 ) jaki olej do silnika 20w50 syntetik czy mineralny ?? jaka ilosc ?? jakis specjalny olej silnik 1600 ( tak bez smiechu jest to 2007 r i faktycznie ma tylko 8 tys km )

2) jaki olej do skrzyni ?? w jakiej ilosci ?? czy jest osobny olej do sprzegła jak w EVO

byłbym wdzieczny za konkretne odpowiedzi :notworthy:

 

1. zależy...

2. Przekładniowy, stan pomiędzy min. a max na bagnecie, tak.

 

Dokładniejsze odpowiedzi są na forum a mi nie chce się pisać po 10 razy tego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zależy...

2. Przekładniowy, stan pomiędzy min. a max na bagnecie, tak.

 

Dokładniejsze odpowiedzi są na forum a mi nie chce się pisać po 10 razy tego samego.

 

 

 

 

 

 

dzieki serdeczne :notworthy: :notworthy: :notworthy: to moze przy jakiejs okazki zapodaj linka do tego 9 razu :icon_rolleyes: sam przeczytam :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze fma Elserwis naprawi twoj stary modem, robia to rowniez wysylkowo, pieniadze niewielkie.

Znajdz ich na necie,

No to musze sie pochwalic ze wspolnie z kolega-elektronikiem naprawilismy moj modul;) Okazalo sie ze uszkodzeniu ulegl element wykonawczy koncowki mocy, tzn. tranzystor Darlingtona, oraz cewka zaplonowa (ktora z poczatku wygladala na dobra, tzn dawala iskre przy sprawdzaniu "na krotko" jednak potem przestala). Teraz pozostal dylemat-czy to cewka wykonczyla modul czy moze modul cewke.. Teraz pozostaje zabezpieczyc modul przed czynnikami zewnetrznymi, zlozyc motocykl i jezdzic bo na razie wszystkie przewody wisza "na pajaka";) Ale jaka satysfakcja z pokonania amerykanskich elektronikow;)

 

P.S. Wspomniany Elserwis za naprawe chcial ok 3-4 stowek plus koszty przesylki w 2 strony, mnie czesci kosztowaly jakies 25 zl plus browar dla kolegi ktory je przywiozl z Olsztyna plus "dowod wdziecznosci w plynie" dla elektronika, razem zamknelo sie w 100 zl;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to cewka mogła wykończyć moduł.Gdy dostaje przebicia to one są niebezpieczne dla elektroniki.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy znacie może jakieś inne źródło linek, cięgieł (oprócz allegro) - mam zamiar założyć wysoką kierownicę a ceny produktów z allegro mnie przeraziły (koło 600zł za komplet).

Z góry dziękuję za podpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...