Skocz do zawartości

Problemy porady techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Tak chodzi o EVO.

Naciąg łańcucha jest raczej o.k. ma trochę luzu (...ale ile to jest trochę :)to już inna kwestia )

Zmieniłem olej na typowego RevTech`a do sprzęgła.Może mimo wszystko jest za gęsty- ale to w końcu zalecany. Sprawdzę naciąg łańcucha. A ile on powinien mieć luzu?? Z tego co pamiętam ma parę minimetrów luzu.

 

Trochę boje się wlać ATF bo sprzęgło mam trochę niestandardowe - jakiś kevlar ponoć ktoś wsadził.

 

Z tymi linkami gazu też niezła jazda...ceny dość wysokie.

Edytowane przez flstc1340
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tymi linkami gazu też niezła jazda...ceny dość wysokie.

Zależy jaką linkę masz jeśli standard to tu masz tanio http://moto.allegro.pl/harley-davidson-linka-i1477478808.html .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz gdzieś w okolicy firmy która dorabia linki motoryzacyjne? Dorobienie linki gazu ze 20pln powinno kosztować.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce używek. Jak już założę to raczej coś nowego żeby nie było niespodzianek.

Potrzebuje długie na 32", w oplocie stalowym i przy gaźniku montaż na "poprzeczny wałek", bo z tego co się orientuje to oryginał jest zakończony kulką- chyba że się mylę.

malyhd wstępnie mi zaproponował coś za około 175pln/szt. i tydzień czekania :banghead:

 

ni mam niestety nikogo kto dorabia coś takiego

Edytowane przez flstc1340
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo firm które dorabiają linki wysyłkowo,wystarczy poszukać np : http://www.motolinki.pl/

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ni mam niestety nikogo kto dorabia coś takiego

 

Nie chciałbym się narzucać ale takie coś znalazłem na Naszym forum:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/135463-dorabianie-linek-kalisz-woj-wlkp/

 

http://www.linkipiast.pl/

 

U mnie w okolicy były 2 miejsca gdzie dorabiali linki, jeden majster skończył chyba karierę, wkrótce sprawdzę drugi namiar bo potrzebuję linkę licznika. Kupiłem nową za ponad 100PLN (oryginał) i zerwała mi się na pierwszym wyjeździe w sezonie `09, wk...łem się i od tamtego czasu latam bez prędkościomierza. Jakbym umiał zaklepać końcówkę linki obrotowej to by było spoko, sam wkład pasuje od Jawy TS350 tylko że za długi jest.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim Sporcie też mam jakby problem z wyłapaniem luzu, uczę się tego moto dopiero, ale wydaje mi się, że luz powinien łatwiej się dać wyłapać - przede mną wymiana oleju m.in w skrzyni - piszaecie o ATF - znczy się taki do skrzyń AT? Aktualnie mam w skrzyni taki ciemny śmierdzący olej :icon_biggrin: - ponoć zalecany. Jedynka podczas wrzucania ciut trzaśnie ale to ponoć norma, pozostałe biegi wchodzą bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATF olej wlewa się do sprzęgła a nie do skrzyni.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na taką wlewką ,bo u mnie najgorzej jest teraz wbić jedynkę na zimno.Jak się rozgrzeje to jest ok.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja Wam polecam raz jeszcze ATF. :icon_mrgreen: Pisałem już o tym. Fakt że trzask przy zapinaniu jedynki jest chyba w każdym moto i całkiem tego się nie usunie, ale można zminimalizować. Ja wlałem ATF do sprzęgła i skrzynia zaczęła wyraźnie lepiej pracować, łatwiej. Po dłuższym postoju jedynka trzaśnie, taki urok postojów. Zwykle "pompuję" sprzęgło kilka razy przed zapięciem jedynki gdy wsiadam na moto po postoju. Teraz nawet luz z dwójki mogę wrzucić, podczas jazdy, tego mi brakowało bo zawsze musiałem przechodzić przez jedynkę a to jest bolesne.

 

Wlałem Mobil1 ATF 220. Coś koło 35pln/litr.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeszcze dwa pytanka:

 

1. Ile oleju wchodzi do sprzęgła w Sporcie 1200R ? - przeczytałem cały wątek, ale znalazłem info dotyczące ilości oleju w silniku.

 

2. Poleciał mi olej z lag - uszczelniacze do wymiany - i najprawdopodobniej dostał się przez moje niedopatrzenie na klocki hamulcowe - moto jakoś hamuje - tu nie mam jeszcze wyczucia więc nie wiem czy ok czy coś nie teges. Profilaktycznie próbowałem odtłuścić preparatem do czyszczenia klocków i tarcz hamulcowych. Czy jest sposób na uratowanie klocków, czy trzeba nowe kupić?(obecne są w bardzo dobrym stanie) Wiem z doświadczania, iż np aceton bardzo dobrze i skutecznie odtłuszcza wszelakie rzeczy, więc może kąpiel klocków w acetonie, benzynie ekstarkcyjnej pomoże uratować sytuację? Teraz mam czas na zabawę z tym, ponieważ moto czeka u mechaniora na wymianę uszczelniaczy i olejów.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam moczenie klocków w czymkolwiek. Nigdy tego nei robiłem ale podejrzewam że mogą nasiąknąć i spuchnąć czy coś. Albo się zapalą po nagrzaniu. :icon_mrgreen:

 

Preparat do czyszczenia hamulców i czyść tarczę porządnie. A klocki to splanuj na papierze ściernym i powinny działać. Robiłem tak na kurierce gdy za mocno łańcuch nasmarowałem i chlapało na hamulec. Myłem tarczę, klocki na grubym papierze planowałem i jak nówka działało. :buttrock:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...