Skocz do zawartości

wybor motocykla EXC


Rekomendowane odpowiedzi

Gawron: zapłon z lc4 98 raczej daje iskrę co obrót wału, nie co dwa. Silnik rozbierałem X razy i nie znalazłem magicznego urządzenia, od ktorego moduł dowiadywałby się, czy to właściwe GMP. Chyba, że zgubiłem jakiś przełącznik parzyste/nieparzyste :icon_biggrin: W ogóle, jest możliwe, żeby dwusuw odpalił na co drugim zapłonie :D?

Nie nie sprawa się już w ogóle wyjaśniła. Iskra jest tak czy siak co obrót wału. Problem polega na tym ze ten jego zapłon od 4t nie jest w stanie "obsłużyć" najwyższych obrotów do jakich 2t powinno się zakręcić i jest efekt jak odcięcie zapłonu. A to że motor dymił, ciężko palił itp to była wina tylko świecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niewielka róznica między 250 4T czy 250 2T??Bo piszesz że huska 250 podobnie a jak ten SXF??

Nie.Nie tak jak SXF.Osobiście Huśk-ą lepiej się jeździ od SXF(przynajmniej po torze).

Odczucie miałem takie,gdybym pojeździł trochę sxf pewnie szybko poszlaby w nie pamięć,2T ma lepszy temperament,jest narwana. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze prędzej z 400 exc ma zbliżone koniki 48.

Jeździłem przeważnie w 4t powyżej 400 teraz śmigam 250 2t i wszystko to kwestia przyzwyczajenia.Trwało to z 2 miechy zanim rozgryzłem walory 2t.Teraz jeździ mi się świetnie.

Ostatnio wsiadłem chwilkę na 400 exc z 2008 i pomyślałem że lepiej się jeździ na 250 t a jeszcze rok temu zaklinałbym się że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hej, co lepsze do endurowania: exc 200 czy 250 sx i dlaczego? A moze honda cr 250? Czy 250sx z 2000r ma ten sam silnik co 98r? Czy warto dokładać jakies 2k zeby dostac 200exc z USD z przodu? Czy jest istotna róznica w spalaniu miedzy 200 a 250?

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, co lepsze do endurowania: exc 200 czy 250 sx i dlaczego? A moze honda cr 250? Czy 250sx z 2000r ma ten sam silnik co 98r? Czy warto dokładać jakies 2k zeby dostac 200exc z USD z przodu? Czy jest istotna róznica w spalaniu miedzy 200 a 250?

Jak dla mnie EXC200 jest lepsze, inne przełożenia skrzyni, mniejsze spalanie, całkiem fajny dół, masa podobna, a co do zawiasu to tak warto. Obecnie po sprzedaży 520stki "testuję" :icon_mrgreen: EXC200 mojego brata i wiecie co? coraz bardziej mi się ten "śmierdziel" :wink: podoba, po prostu rower z silnikiem jak nie wyjedziesz to weźmiesz pod pachę i wynieśiesz :icon_mrgreen: . A wracając do spalania to można się naczytać sporo opinni o kosmicznym apetycie tych maszyn ale nie ma dramatu, porównująć do 520stki wychodzi podobnie około 6-7L na setkę. Oj coś czuję że jak zaliczę jeszcze kilka wypadów na "rowerze" EXC200 to będą nici z EXC530 :buttrock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest istotna róznica w spalaniu miedzy 200 a 250?

 

exc 250 rocznik 95 na żeliwnej tuleji(tulejowany+tłok wossnera), palił przy użytkowaniu 70% las, 20% tor mx, 10% dojazdy po czarnym średnio 9/100km, w sumie tyle co moja crm125 przy bardzo agresywnym pałowaniu :D ale tylko z jednym egzemplarzem miałem doczynienia może nowsze palą mniej, czytając fora wygląda że powinien mniej palić, no ale pisze jak było....

 

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do spalania to można się naczytać sporo opinni o kosmicznym apetycie tych maszyn ale nie ma dramatu, porównująć do 520stki wychodzi podobnie około 6-7L na setkę.

6-7 litrów?? Chyba jak pyrkałeś sobie po lesie :) Kumpel na żwirce w 3 godziny opróżniał bak. Na 100 km wychodziło mniej więcej 11-12 litrów.

Swoją drogą 520'tka też coś mało ci pali:D No ale wiadomo, wszystko od jazdy zależy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, 9l/100 to moja XL czasami wciągnie, a na żwirowni pewnie więcej...U mnie chłopaki do 250 na niedzielny wypad leją pod korek+butelki z wahą, a rzadko przekraczamy 100km. Pewnie wszystko zalezy od stylu jazdy.

 

Panowie, a czym róznią się np. roczniki sx250 z 98 a 2001?

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-7 litrów?? Chyba jak pyrkałeś sobie po lesie :) Kumpel na żwirce w 3 godziny opróżniał bak. Na 100 km wychodziło mniej więcej 11-12 litrów.

Swoją drogą 520'tka też coś mało ci pali:D No ale wiadomo, wszystko od jazdy zależy.

Tiaaaa pyrkałem a w połowie trasy zapakowałem moto do plecaka i dalej pieszo :lalag: , to że da się poróżnić w trzy godziny zbiornik to żadna nowina ja piszę o jeździe enduro (jazda przełajowa z duża ilością podjazdów i techniczych odcinków powalone drzewa itp. trochę toru) a nie o pałowaniu nonstop przez trzy godziny na max. kręcąć bączki jak pajac na jakieś "żwirce" albo o wpi******niu się w bagno i wycie jak wilk do księżyca nie mogąc się wygramolić co ma na celu chyba tylko zagotowanie moto. i uj***nie się po pachy, sporty typu "żwirka" czy bagienko nie są w moim stylu niczego nie uczą i moim zdanie są stratą czasu ,EOM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym spalaniem to Ghollum trochę przesadziłeś. Chyba że masz mniejsze dysze założone w gaźniku co nie wróży dobrze silnikowi na dłuższą mete. W terenie jaki podałeś uważam że jest niemożliwe takie spalanie w 2t. Cały poprzedni sezon przelatałem dwusuwem ktm 250 i nigdy nawet jak bardzo chciałem to te 9.5l nie starczyło na 100km. Nasze crosscountry w siedlęcinie(2 godz.) na 530 exc bez tankowania przejeżdżam bez włączania rezerwy, dwusuwem nie było bata żeby się nie zatankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...