Skocz do zawartości

wybor motocykla EXC


Rekomendowane odpowiedzi

To z kolei u mojego kumpla po zdjęciu baku i lewego dekla ukazał nam się zupełnie nie oryginalny zapłon. W sensie KTMa ale od LC4 :icon_rolleyes:

Wynik jest bardzo prosty. Motor kumpla nie wkręca się na obroty i bardzo dymi nawet ciepły bo zapłon od 4t daje iskrę co drugi obrót wału! Stąd też wzięło się strasznie głośny metaliczny podźwięk w bańce na wydechu bo paliwo z co drugiego suwu jest przerzucane do wydechu i tam się zapala.

Masakra jakaś...

Zastanawiamy się teraz czy wystarczy zmienić sam moduł i magneto może zostać czy wszystko trzeba zmienić.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslisz dlaczego ktoś wymienił ten moduł jakaś wada KTM że padały moduły?? U mnie raczej na 100% tuleja jest zapsuta i dlatego tak jedzie :/

możesz jeszcze zobaczyć czy masz oryginalne magneto. Bo możesz mieć zamiennik SEM. A wtedy moto chodzi niby ok ale juz nigdy nie jest tak jak fabryka. No ale największy wpływ na to miał by i tak moduł jak by był nie oryginalny.

 

Z tymi kanałami w cylindrze to trzeba by może go wysłać do jakiś fachowców (ale takich znanych i prawdziwych) żeby ocenili czy to faktycznie zostało źle wykonane. Myślę że u takich ludzi nie wiele by kosztowało samo dopracowanie i kosmetyka cylindra.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przychodze z garażu i mam problem świeca na podgiętym pływaku iglicy podniesinej na maxa jest dalej czarna??Czegoś nie przepala więc czego to jest wina może to byc wina tuleji ??czy bardziej zapłonu??czy oddać go na złom??:P

Edytowane przez nowytzrdt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włochaty pomyliłeś sie w drugą stronę. Przy lewym powietrzu świeca idzie w przegrzewanie a nie w przykopcenie.

Jak kolega pisze że iglicę podciągnął na maxa w górę to sobie wzbogacił skład i zamiast zubożyć to wzbogacił mieszankę.

Pzdr.

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyliłem się oczywiście pierścien jest podniesiony do góry czyli iglica opuszczona na sam dół :) a dalej czarnoo :/

 

Dzisiaj jeździłem i powiedzmy że jest dobrze nie odcina itd.Tylko czy może mi ktoś wytłumaczyc jaka to ma mieć moc czy na ma byc mega mocne np po aprili RX.Bo jak czytałem to na forach było że szatan że dobry to enduro itd a dla mnie jest za słaby także nie wiem czy tak ma byc czy coś jest nie tak.Jakby ktos mógł dać porównanie np do SXF 250 albo do SX 125??Doł ma fajny 2 gaz i jest koło na 3 tez ale juz cieżej a góra to jakas pomyłka :/

Edytowane przez nowytzrdt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron: zapłon z lc4 98 raczej daje iskrę co obrót wału, nie co dwa. Silnik rozbierałem X razy i nie znalazłem magicznego urządzenia, od ktorego moduł dowiadywałby się, czy to właściwe GMP. Chyba, że zgubiłem jakiś przełącznik parzyste/nieparzyste :icon_biggrin: W ogóle, jest możliwe, żeby dwusuw odpalił na co drugim zapłonie :D?

Edytowane przez xden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyliłem się oczywiście pierścien jest podniesiony do góry czyli iglica opuszczona na sam dół :) a dalej czarnoo :/

 

Dzisiaj jeździłem i powiedzmy że jest dobrze nie odcina itd.Tylko czy może mi ktoś wytłumaczyc jaka to ma mieć moc czy na ma byc mega mocne np po aprili RX.Bo jak czytałem to na forach było że szatan że dobry to enduro itd a dla mnie jest za słaby także nie wiem czy tak ma byc czy coś jest nie tak.Jakby ktos mógł dać porównanie np do SXF 250 albo do SX 125??Doł ma fajny 2 gaz i jest koło na 3 tez ale juz cieżej a góra to jakas pomyłka :/

Miałem okaje jeżdzić SXF kilka rundek po torze.Nie zachwycil mnie.42-45 km to nie to co w XR 600.Co do 200 exc faktycznie 50 km(tylko ktm nie dławi moto w wersji homologowanej )między 250 nie wielka różnica.Moja huśka 250 ma 51 km i mogę stwierdzić że podobnie do 200 exc .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...