Skocz do zawartości

Mieszanie oleju w silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam że można... i tak robie.

 

Gdy jestem np. 1000 km od domu to nie znajdę Walvoline (na którym jeżdżę w domu) tylko szukam czegoś 10W40-półsyntetyk i leję.

 

Gdybym się trzymał tylko jednej firmy to bym nigdzie nie pojechał ;)

 

Pozdrawiam

SebJaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób robi dziwny błąd, jadąc na minimum, lub poniżej stanu, bo np. w sklepie nie ma Arala 20W50. To co? W razie potrzeby można wlać cokolwiek, jak nie ma motocyklowego, to nawet samochodowy. Zawsze to zdrowsze dla silnika niż jazda na sucho.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czolem!

 

Ja slyszalem, ze mieszanie olejow moze doprowadzic do spienienia mieszaniny w skrzyni korbowej... Czym to dalej grozi to w sumie nie wiem, ale sie po czesci moge domyslac ;).

 

Ale jak pisze - slyszalem. Zdazylo mi sie miec w skrzyni korbowej mieszanine motocyklowego Motula 5100 10W40, Mobila 4T 10W40 i... samochodowego Lotosa 10W40 i... nic :P. Moto jezdzilo, sprzeglo nie slizgalo, nic sie nie dzialo niepokojacego.

Wszystkie oleje jednak byly niby tej samej klasy (10W40) i byly polsyntetyczne.

 

A zrobilem tak bardziej z przymusu niz z glupoty. Bylem jakies 400km od domu, gdy zorientowalem sie, ze mam suchy bagnet po wczesniejszych 600 przejechanych km - silnik wszamal caly nadmiar. Bylem bez oleju, a wrocic trzeba bylo. Na stacjach oczywiscie nigdzie Motula nie bylo. Uznalem, ze lepiej miec jakikolwiek olej, niz jezdzic na suchej misce ;).

Kupilem Lotoasa polsintetika, wlalem i... na pewno bylo lepiej niz bez oleju :crossy:. Do domu wrocilem :crossy:.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litera W w oznaczeniu klasy lepkości, oznacza że oleje są mieszalne z innymi posiadającymi W.

Czyli 99% olejów na rynku jest mieszalnych.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...