Skocz do zawartości

Nowy kask od Shoeia - XR1100


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam, jako że sezon motocyklowy powoli sie konczy czas na premiery ciuchow oraz wszelkich akcesoriow motocyklowych.

 

i tu pytanie poniewaz jeszcze nie znalazlem na 4um czegos o nowym kasku shoeia xr1100

 

miał juz ktos okazje przetestowac taki kask? jakie sa odczucia podczas jazdy miedzy jego poprzednikiem xr1000? warto kupic ten nowszy model czy moze lepiej czekac na obnizki cen starego modelu?

 

pozdro :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że wczoraj przymierzałem (nie jeździłem) XR1100, a na codzień jestem użytkownikiem XR1000.

 

Co mogę powiedzieć o XR1100 po przymiarce to:

 

- Rzeczywiście lepszym wydaje się mechanizm szyby, działa miękko i bardzo łatwo się zamyka, tryb city łatwo się ustawia. Ale już XR1000 pod tym względem jest świetny.

 

- Więcej miejsca przed brodą to nie marketing tylko odczuwalny ficzer, fajne.

 

- Subiektywnie wydaje mi sie, że jest trochę dłuższy, w sensie wnętrze kasku lepiej opina dół policzków.

 

- Jak spojrzałem na niego od dołu to jakoś spasowanie gąbek i uszczelki na około wydało mi się jakieś takie gorzej wykonane

 

To tyle co mogę powiedzieć o swoich odczuciach JEDYNIE po przymiarce. Nie jeździłem, więc nie wypowiadam się o wrażeniach z używania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzałem i też jeżdżę w XR1000 do tego co napisał przedmówca:

 

- większe pole widzenia,

- więcej miejsca na uszy (i trochę inny jego kształt),

 

A tak w ogóle to do mnie przemawia wyjmowane wnętrze, ciekawe czy jest cichszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja dołożę swoje 3grosze...;-)

Dziś odebrałem xr-1100 i oczywiście wybrałem się na 3godzinne ,,testowanie"... ;-)

Wcześniej używałem zamiennie suomy vandala i marushina 777 - wiem że to ,,nie ta liga" ale byłem ciekaw jak wypadnie na ich tle...

Dla szukających streszczenia - ZAJE***STY!!! ;-D gorrrąco polecam ;-) oczywiście jeśli budżet pozwoli...

Dla szukających merytorycznego uzasadnienia: zdecydowanie więcej miejsca przed szczęką (w porównaniu do xr-1000 -nie jeździłem-jedynie przymierzałem i zupełnie mi nie leżał :-( ); zdecydowanie stabilniejszy niż suomy i marushin podczas większych prędkości; widać że spece od tuneli aerodynamicznych maczali w nim łapki ;-) cichszy niż oba wymienione razem wzięte ;-) ; jeśli chodzi o unoszenie...w suomy odczuwałem już przy 140km/h a tu do 160 było extra (więcej nie jeździłem)

...ale...jeśli chodzi o wentylację - suomy robił to lepiej (oczywiście to jedynie moje subiektywne odczucia)

większe jest również pole widzenia oraz to, że pinlock daje radę - parowania nie stwierdziłem...

Podoba mi się również to, że można w nim zostawić malutka szparkę - tj.nie zamykać szyby do końca - czego nie mogłem zrobić w suomy.

aaa...i jeszcze jedno - wnętrze jest jakoś inaczej ukształtowane niż xr-1000 który mi nie pasował - xr-1100 jest pod tym względem duuużo lepszy dla mojej czaszki :-)

no i te wypasione malowania...mniam ;-)

pzdr

SpaceDog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bylem dzis w moto akcesoriach i dowiedzialem sie, ze ma sie niedlugo pojawic szybka fotochromowa do w/w modelu. Z tym, ze ma byc ok. dwukrotnie drozsza od standardowej (koszt ok. 500pln). Myslicie, ze to dobry pomysl wart swojej ceny?

W koncu zniknalby problem z za ciemna szyba w nocy lub razeniem przez slonce w dzien...(nie dysponujac okularami w danym momencie).

Edytowane przez krzywer

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banghead:

Bylem dzis w moto akcesoriach i dowiedzialem sie, ze ma sie niedlugo pojawic szybka fotochromowa do w/w modelu. Z tym, ze ma byc ok. dwukrotnie drozsza od standardowej (koszt ok. 500pln). Myslicie, ze to dobry pomysl wart swojej ceny?

W koncu zniknalby problem z za ciemna szyba w nocy lub razeniem przez slonce w dzien...(nie dysponujac okularami w danym momencie).

Pewnie że dobry pomysł jeżeli tylko kogoś stac na taki bajer :biggrin: . Mój kask kosztował tyle co wspomniana szybka :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mieście to spokojnie da radę jeździć w nocy z przyciemnianą szybą.

500zł to chyba jakiś żart, może poszukaj sobie tej szyby na ebay US czy amazon.

Ja tylko zbieram opinie:)

 

A jezdzil ktos moze z szyba progresywna, przyciemniona od gory? Zdaje to egzamin?

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba progresywna nie zdaje egzaminu, teraz jezdze z dwiema szybami - jedna w kufrze druga na kasku, jak trzeba to zamieniam. Mysle ze dobrze zrobiona fotochromowa mogla by byc ciekawa propozycja, a co do ceny to 500 to troche sporo, ale jak znam zycie to ebay poratuje sporymi upustami ;).

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako wieloletni użytkownik okularów z fotochromem stwierdzam, że o ile pomysł fajny, o tyle skuteczność raczej nie będzie powalająca. przyciemnienie jest stosunkowo niewielkie, a szybkość reakcji niespecjalna - typowa blenda p-słoneczna bije fotochrom na łeb pod tymi względami

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezdzil ktos moze z szyba progresywna, przyciemniona od gory? Zdaje to egzamin?

Tak . mam taka. I jest mocno "średnia" . żeby patrzeć przez część zupełnie przeźroczystą musisz mieć głowę w mega dziwnej (i mega niewygodnej) pozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...