Skocz do zawartości

Jazda w grupie ,a policja


Rekomendowane odpowiedzi

Ja niemam prawka i jakoś jeźdze i jest ok. I nie wszycy mają możliwość robienia prawka, kolega zadał inne pytanie a nie pytał czy brak prawka to przejaw gówniarstwa. Poczułem się urażony!!

 

Jest ok, dopoki nie wpier**** do kogos albo ktoś do Ciebie.

Nie wszyscy mają mozliwosc zrobienia prawka !? Chłopie, weż Ty poczytaj to co piszesz.... WSZYSCY mają możliwość zrobienia prawka.

A jak nie masz wieku - to dla Ciebie przewidziano motorowery o poj. do 50.

Mi też sie zdarzało jechac bez prawka, ale na Boga - nie pisz ze to jest ok.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja mam prawko :biggrin:

 

To przekaż kolegom "twardzielom" chociaż tych kilka opinii stąd :D

 

Ja niemam prawka i jakoś jeźdze i jest ok. I nie wszycy mają możliwość robienia prawka, kolega zadał inne pytanie a nie pytał czy brak prawka to przejaw gówniarstwa. Poczułem się urażony!!

 

Zadał inne pytanie, tak, a Ty nie postarałeś się odpowiedzieć, tylko strzeliłeś focha w innej kwestii (której nawet szkoda komentować, bo dorosłych się nie słucha przecież w Twoim wieku).

No skąd się bierze to przekonanie, że nie można poczekać, że się pewnych rzeczy nie przeskoczy..Nieważne, że DRa i pewnie po lesie. Tak dupna trochę ta samowolka i tłumaczenie się z braku uprawnień.

Edytowane przez Grass

nie

 

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odroczą prawko (czyli sąd określi kiedy dopiero możesz zdawać).

Możesz podać podstawę prawną? :banghead:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja mam prawko :biggrin: ,ale te dwie osoby są w trakcie robienia

 

Tym bardziej mogą jeszcze chwilę poczekać. Ciche przyzwolenie w naszym kraju i pomoc życzliwych kumpli, którzy również nie doceniaja ryzyka prowadzą własnie do takich rzeczy.

Ostatnio w sklepie padło pytanie do chłopaka, no, to jeździsz przecież, nie..?

A kiedy ten odpowiedział, że nie, bo czeka dopiero na egzamin, to spojrzeli na niego jak na idiotę :banghead:

Jak ja sama robiłam dopiero papierek też usłyszałam "no to trzeba jeździć z kimś, kto ma..."

 

Porąbane....

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chwalę się!

 

Dzisiaj wybrałem się na miasto, i kierując się w stronę stacji benzynowej pozwoliłem sobię lekko odkręcić manetę...Pech chciał, że na przeciwko stacji stał radiowóz;/ Zatankowałem, odpaliłem moto i stało się...Pan policiant machnął do mnie lizakiem, a ja bez prawka, a ''B''się drukuję;/

Zdejmuję kask, a facet do mnie:

-Ja pana skądś znam!?

-Noooo, ttttak...Jeździłęm z Panem ''ELKĄ''

-To jeszcze nie zrobiłeś kat ''A''

-Noo, jakkkoś ttakkk wyszłoo...Matura i te sprawy...

-DObra daj dowód, spiszę cię, i już mi się tu nie pokazuj bez prawka...Wiesz że kara wynosi 500zł?

-Wwwiem, wwwiem....Dziękuję, dowidzenia..

-No, nara

 

 

Byłem w szoku, mile zaskoczony, i mało nie miałem pełnych gaci...

Nigdy więcej bez prawka w miasto, Amen.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś jeździłem bez prawka, ale nie wspominam tego zbyt miło ani się nie chwalę, bo zdaję sobie sprawę z tego, jak mogło się skończyć. Tłumaczenie, że "nie każdy może zrobić prawko" (koszty?) nie jest żadnym sensownym tłumaczeniem. Takie mamy teraz czasy, że każdy domaga się akceptacji i wszyscy mają mieć po równo - terror subiektywizmu? W myśl tego tłumaczenia można ukraść Maybacha, bo kogoś na niego nie stać. :icon_mrgreen: a chce mieć. Jasne, że motocyklista często/gęsto ma w sobie jakiegoś ducha niepokornego i nie jest mi obcy ten stan. Natomiast pewne wymogi prawne trzeba spełniać i tyle. Żadna ubezpieczalnia za nas tyłka nie nadstawi, gdy komuś zrobimy bubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś jeździłem bez prawka, ale nie wspominam tego zbyt miło ani się nie chwalę, bo zdaję sobie sprawę z tego, jak mogło się skończyć..

 

Spowiedź z tego grzechu mam nadzieję była? Zadość uczynienie też? :icon_mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja mam prawko :biggrin: ,ale te dwie osoby są w trakcie robienia ,dlatego tak pytałem bo wszyscy z kim jeżdżę twierdzą że grupy nie zatrzymują albo właśnie że pierwszy (ten z uprawnieniami) się zatrzymuje :banghead:

 

P.S A czy policjanci poza mandatem skierują sprawę do sądu jak się jedzie bez uprawnień??Czy zazwyczaj sam mandat(pomijam np.wypadek bo wtedy wiadomo)???

Należy rozdzielić kwestię posiadania "uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych" (zdobywanych z PJ dowolnej kategorii) od posiadania "prawa jazdy wymaganej kategorii".

Jeśli masz PJ jakiejś innej kategorii (czyli masz "uprawnienia..."), to za prowadzenie jednośladu może spotkać Cię najwyżej mandat 300zł i bez punktów karnych.

 

Znacznie gorzej sprawa wygląda przy braku uprawnień - tutaj nie wiem... ale chyba i sądem się to może skończyć i to nawet w przypadku samej kontroli - bez 'zdarzenia' (zderzenia/dzwonu).

 

Znany jest mi przypadek kolizji spowodowanej przez kierowcę puszki - wymuszenie na motocykliście, który miał wyłącznie prawko B. Sprawcą wypadku został uznany kierujący samochodem, a motocyklista został ukarany mandatem w maksymalnej przewidzianej wysokości - czyli 300zł.

 

Nie zmienia to faktu, że powinniśmy mieć wszystkie papiery w porządku i właściwą kategorię PJ dla świętego spokoju.

 

 

Czy autor wypowiedzi o 'niemożności zrobienia prawka' może sprecyzować o co mu chodzi?

 

- Jeśli ktoś "nie może" go zrobić mimo kilku podejść, to również nie może jeździć.

 

- Gdy "nie może" ze względu na wiek, to tym bardziej nie może jeździć (nie ma nawet uprawnień).

 

- "Nie może" ze względu na koszt egzaminu? Nie może jeździć, bo któregoś dnia nadejdzie taki moment, że zastanie go susza w zbiorniku na środku drogi i co wtedy? Za co naleje? O utrzymaniu motocykla w nienagannym stanie technicznym czy przeglądach to może chyba tylko poczytać/pomarzyć :banghead:

 

 

ps. pozdrawiam policjantkę, motocyklistkę z Otwocka, która 'w promocji' nieco łagodniej traktuje dwukołowców z kat. B :) (nie sprawdzone empirycznie, ale nie mam podstaw, by wątpić w autentyczność wypowiedzi wspomnianej :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy rozdzielić kwestię posiadania "uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych" (zdobywanych z PJ dowolnej kategorii) od posiadania "prawa jazdy wymaganej kategorii".

Jeśli masz PJ jakiejś innej kategorii (czyli masz "uprawnienia..."), to za prowadzenie jednośladu może spotkać Cię najwyżej mandat 300zł i bez punktów karnych.

 

Znacznie gorzej sprawa wygląda przy braku uprawnień - tutaj nie wiem... ale chyba i sądem się to może skończyć i to nawet w przypadku samej kontroli - bez 'zdarzenia' (zderzenia/dzwonu).

 

Znany jest mi przypadek kolizji spowodowanej przez kierowcę puszki - wymuszenie na motocykliście, który miał wyłącznie prawko B. Sprawcą wypadku został uznany kierujący samochodem, a motocyklista został ukarany mandatem w maksymalnej przewidzianej wysokości - czyli 300zł.

 

(...)

 

Tak z czystej ciekawości (mam A), jesteś pewien braku punktów karnych przy tym rodzaju wykroczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości (mam A), jesteś pewien braku punktów karnych przy tym rodzaju wykroczenia ?
Nie sprawdzałem w Ustawie (ani tym bardziej empirycznie), ale z 'dobrze poinformowanych źródeł' wiem, że nie ma przewidzianych punktów.

Nawet podczas kontroli zapytałem o to policjanta i potwierdził, rzeczona policjantka motocyklistka również.

Inne osoby związane z tematem (np. instruktorzy) też nie mieli wątpliwości. Gdyby się znalazł jakiś głos mówiący inaczej, to z pewnością zadałbym sobie odrobinę trudu i dokopał się do stosownego zapisu w U-PoRD, ale tak uznałem to za 'pewnik'.

 

Może ktoś zna tak 'z bańki' Paragraf, Artykuł, Ustęp...? bo nie chce mi się szuakć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chwalę się!

 

Dzisiaj wybrałem się na miasto, i kierując się w stronę stacji benzynowej pozwoliłem sobię lekko odkręcić manetę...Pech chciał, że na przeciwko stacji stał radiowóz;/ Zatankowałem, odpaliłem moto i stało się...Pan policiant machnął do mnie lizakiem, a ja bez prawka, a ''B''się drukuję;/

Zdejmuję kask, a facet do mnie:

-Ja pana skądś znam!?

-Noooo, ttttak...Jeździłęm z Panem ''ELKĄ''

-To jeszcze nie zrobiłeś kat ''A''

-Noo, jakkkoś ttakkk wyszłoo...Matura i te sprawy...

-DObra daj dowód, spiszę cię, i już mi się tu nie pokazuj bez prawka...Wiesz że kara wynosi 500zł?

-Wwwiem, wwwiem....Dziękuję, dowidzenia..

-No, nara

Byłem w szoku, mile zaskoczony, i mało nie miałem pełnych gaci...

Nigdy więcej bez prawka w miasto, Amen.

 

pzdr

 

U mnie było bardzo podobnie, tylko pan policjant podszedł gdy tankowałem i zaprosił do siebie.

Nie widziałem w ogóle że chce mnie zatrzymać bo było ciemno, gdybym nie tankował to bym pojechał dalej o niczym nie wiedząc. 300zł i 6 punktów czy jakoś tak to się skończyło...

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...