Skocz do zawartości

Co myślicie o Suzuki GSX600F / GSX750F ? ( GSX 600 F , GSX600 F , GSX 750 F , GSX750 F )


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć kolego!

 

Tak na wstępie to gratuluje maszyny! Pamiętam, że latałeś za nim jak "zakręcony wariat"...a tu jajeczko płata figle:) Co do problemu - trzeba zaznaczyć, że silniki GSX-ów są bardzo wrażliwe na temperaturę, w zimnych dniach faktycznie rozrusznik dłużej kręci, czasem pojawiają się problemy. W zeszłym roku przestawił mi się rozrząd w motocyklu, ponieważ jajko za cholerę nie chciało odpalić...jedyne co mi przyszło na myśl to branie "na pych"...no i bam! Próbuj zawsze odpalać sprzęt przy minimalnym gazie -wiadomo ze ssania a najlepiej byłoby trzymać motocykl w ciepłym garażu - koniec problemu:)

 

Pozdrawiam, Djobeł

 

Heh dzieki Djobeł ;)

Czytalem wlasnie ze silniki GSX-ów są bardzo humorzaste i kapryśne w chłodniejsze dni...a w ciepłe zawsze odpalają :lalag: Co do garażu to właśnie szukam jakiegoś na okres zimowania Zuzi...albo i na dłużej jak by sie tylko udało...

Pierwszy raz miałem taki problem....ciesze sie ze forum juz dziala ;)

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jakie macie przełożenia w Jajkach ?

Przed wymianą napędu miałem 15/45

Teraz wymieniełem 15/47

 

Zastanawiam się jak duża rozbierzność jest między tym co pokazuje licznik a prędkością rzeczywistą, bo to że lepiej przyspiesza to już wiem :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zastanawiam się jak duża rozbierzność jest między tym co pokazuje licznik a prędkością rzeczywistą, bo to że lepiej przyspiesza to już wiem

 

Przecież bardzo łatwo możesz to obliczyć :icon_mrgreen:. Do tego dodaj kilka procent, bo Suzuki i tak lubi oszukiwać. A jak chcesz miec pewność, to GPS prawdę Ci powie.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież bardzo łatwo możesz to obliczyć :eek:. Do tego dodaj kilka procent, bo Suzuki i tak lubi oszukiwać. A jak chcesz miec pewność, to GPS prawdę Ci powie.

 

Pawel

Apropo prędkości...no i opon, zastanawia mnie jedno...czemu mimo że katalogowa prędkość max. dla 750 jest 220km/h, licznikowo pociskałem jakieś 240 choć faktyczna prędkość była biorąc pod uwage zawyżanie przez licznik niższa...to czemu opony do GSXF 750 są z indeksem prędkości W czyli 270 a nie np. V czyli 240 :icon_evil: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

na wstępie witam wszystkich Miłosników GSXFów :)

 

od września jestem szczęśliwym posiadaczem Imbryka bardo chwale sobie moterk, miałem na początku problemy z wchodzeniem w zakręty , jednak po wjechaniu na stacje i dopompowaniu opon problem znikł :) obecnie robiew nim plastiki :) chciałbym uzyskac kilka rad od Was a nie hce pisać w kilku tematach tego samego :) Ponieważ jest to mój pierwszy motocykl a ja jestem zwolennikiem że jak już cos kupie to dbam i jeżdże tym do końca , potrzebowałbym jakies serwisówki to mojego GSXF-a 600 ( '97) , o oponkach już gdzieś czytałem w tym temacie ( żeby nie było cały przewertowałem ) , ale na co zwracać szczególna uwagę ( poza poziomem płynów i olejów oraz naciągiem i prawidłowym nasmarowaniu łańcucha ) , z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Djobel a allegro przejrzales??Ja znalazlem siedzenie do swojego jajka wlasnie na allegro :smile:

P.S

Co żeś zrobil belzebubie ze plastiki potrzebne?? :banghead:

 

Jakim olejem macie zalane jajka? ja mam 15w50 Motul 5100 polsyntetyk.

 

Potrzebuje jeszcze rady co do zestawu napedowego gdyz na oku mam D.I.D wzmocniony o-ringowy...czy daje rade?

 

Pozdrawiam jajcarzy :icon_mrgreen:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku Bel Ray EXS 10W50 w tym Shell Advance Ultra 15W50(też syntetyk) :smile:

 

 

Dzieki Domel za odpowiedz,w takim razie zostaje przy Motulu 5100 15w50 polsyntetycznym :smile:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co żeś zrobil belzebubie?? :banghead:

 

 

 

Pozdrawiam jajcarzy :icon_mrgreen:

 

Dzięki za miły komplement :buttrock:

 

Naszła mnie chęć na zrobienie z jajka enduro ;) Jadąc przez trawę nadziałem się na pieniek no i lewa strona pługu trochę ucierpiała;/

 

Śledzę allegro częściej niż FM, ale nie mogę nic znaleźć.

 

Co do oleju - mam taki sam jak Twój - bez zastrzeżeń jak do tej pory:)

 

Pozdrawiam wariatów i jajcarzy!

V-TWIN wanker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jak by ktoś reflektował mam do jajka 750 oryginalna uszczelke pod głowice wraz z kpl.oringów,tłumik wybebeszony środek,prawą owiewkę po szlifie .

 

Dawno już nie mam tego moto a części zostały za wszystko 100 zł biorąc pod uwagę cene samej nowej uszczelki z uszczelniaczami ( 400 zł) to myślę że to dobra cena.

W razie czego zdjęcia na meil

 

tak na marginesie mój licznikowo szedł 240km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę allegro częściej niż FM, ale nie mogę nic znaleźć.

 

Swego czasu równiez rozglądałem się za pługiem . Było albo za drogo (500) , albo nieco uszkodzony . Ostatecznie podkleiłem pęknięcie zywicą i mata szklaną , taki mały zestaw . Nie malowałem , bo i tak się porysuje w czasie latania po winklach . :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu równiez rozglądałem się za pługiem . Było albo za drogo (500) , albo nieco uszkodzony . Ostatecznie podkleiłem pęknięcie zywicą i mata szklaną , taki mały zestaw . Nie malowałem , bo i tak się porysuje w czasie latania po winklach . :icon_razz:

 

To fakt, albo jest szrot albo ceny skrajnie drogie. :lapad:

 

Jak to możliwe, że porysowałeś pług podczas winklowania...chyba z glebą :biggrin:

V-TWIN wanker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...