Skocz do zawartości

Co myślicie o Suzuki GSX600F / GSX750F ? ( GSX 600 F , GSX600 F , GSX 750 F , GSX750 F )


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jest to świetny niezawodny ale raczej zwyczajny motocykl. Za cenę z rocznika 97 dostaniesz troszkę starszy ale nie przeciętny sprzęt. Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy to są super. Silnik wkręca się żywo na wysokie obroty, motocykl dobrze prowadzi się w zakrętach. Pozycja za kierownicą turystyczna, czyli wygodna a nie sportowa. Polecał bym GSX750F, miałem okazje przesiadać się bezpośrednio z 600 na 750 i 750 ma dużo lepszego kopa na niskich obrotach (nie spotykanego w innych motocyklach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Czesc wszystkim!!!

Ma ktos moze jakies informacje na temat Suzi GSX 600F???

Dane obslugowe itp.?

Kupilem taka ostatnio z 1996 roku.

Ma 3500 km przebiegu i troche mi sie w ten przebieg nie chce wierzyc.

Moze ma ktos podpowiedz jak to sprawdzic ?!!!

Interesuje mnie rowniez gdzie w tym motorze dolewa sie plynu do chlodnicy???!!!

 

Czekam na porady, za wszelkie bede dzwieczny!!! :)

 

Pozdrawiam

Michal z pomorza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpliwe by 6-letni sprzęt miał 3500 przebiegu, te roczniki mają z reguły przebiegi od 20 do 50 tys. km. Możesz sprawdzić np. czy nie ma śladów silikonu pod głowicą na brzegach (będą jeśli silnik był rozbierany i coś wymieniane). Ogólnie możesz sprawdzić stan tarcz hamulcowych, przy tym przebiegu powinny być idealne, klocków, stopień zużycia zębatek i łańcucha. Daty na przewodach hamulcowych, czy zgadzają się z rocznikiem. Stopień zużycia uszczelniaczy przedniego zawieszenia, czy nie ma wycieków. Przede wszystkim przy jeździe z prędkością ok. 40-50 km/h puść kierownicę i zobacz czy nie ściąga, ani nie lata na boki. A najlepiej podjedź do jakiegoś dobrego serwisu Suzuki, tam za niewielkie pieniądze będą w stanie ci wszystko sprawdzić. Tak mały przebieg jest bardzo podejrzany, motocykl mógł być po wypadku i mieć np. wymienioną deskę rozdzielczą i wiele innych elementów. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich!

Niedawno zdalem prawko na kat. A. Teraz wypadaloby cos kupic, w zwiazku z tym mam pytanie czy gsx600f nadaje sie jako pierwszy motocykl?

Jesli nie to czy moglibyscie doradzic cos innego w tej samej klasie, ew. innej ?

 

Z gory dzieki za kazda pomoc.

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helloł,

 

Co do gsxf'a nie mam najlepszego zdania, słyszałem że jest awaryjny, sypie się silnik, skrzynia itd. Jest to tani sprzet, który głównie z tego powodu (nic dziwnego) zdobył w Polsce popularność.

Nie jeździłem jednak kataną i nie potrafię poprzeć opinii konkretnymi doświadczeniami. U mnie w mieście parę lat temu wszyscy na gsxfach jeździli w dresach w paski i może przez to się zraziłem. Złe skojarzenia.

Co do tego, czy jest to dobry pomysł na pierwsze moto, myślę że nie. Ma ponad 80 koników, waży ponad 200 kilo, polecałbym kupienie mz, cz, jawy (za jakiś 1000), poganianie 1000-2000 km, żeby zobaczyc przede wszystkim czego się oczekuje od moto, jaki się ma styl jazdy itd, a przede wszystkim nauczyc się jeździć ... trochę.

 

Po takim dystansie możliwe, że wybierzesz Intrudera, albo nakeda, albo ... sam zobaczysz, czego Ci będzie trzeba.

Dwusuwa sprzedasz dość łatwo, z małą, lub bez utraty wartości.

Będziesz umiał sobie poradzić z większym i cięższym moto o wiekszej mocy

itd.

 

Tylko pamiętaj, najłatwiej się zabić, jak sie stwierdzi, że moto nie ma już przed tobą tajemnic, a umiejętnościami sięgasz poziomu Maxa, Valentinika, albo Giacomo A.

 

Spokojnego ganiania.Pozdróweczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, całkowicie się zgadzam z ty, że gsx`f nie jest dobrym moto na początek, jest za mocny, za ciężki i zbyt łatwo ponoszą na nim emocje. Mimo "tylko" 80 KM jest to już motocykl o dobrych osiągach (4,4 do 100). Proponuję najpierw MZ, a jak nie kubisz dwusuwów, to coś typi Suzuki GS 500E. Kawasaki ER5, czy może coś z lekkich czoperków, nap yamaha 535 Virago. To tylko przykłady, wybór jest duży. Ja jeżdziłem zarówno na GS500E, jak też na gsx600F. Różnica jest kolosalna, uwież mi, gs jest znacznie lepszy jako pierwszy motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że GSX 600 F nie jest na początek złym sprzętem. Nigdy nie polecam rozpoczynania kariery motocyklowej od hiperbike-ów, ale też nie od sprzętów najsłabszych. GSX-F jest właśnie takim motocyklem "po środku", nadaje się do turystyki, parametry ma na tyle porządne by nie wlec się daleko za innymi, ale też nie jest na tyle mocny by za bardzo wymykać się spod kontroli. Sma sobie musisz odpowiedzieć na pytanie czy jesteś w stanie opanować chęć szaleństwa i na początku jeździć wolniej, nie wchodzić ostro w zakręty i przede wszystkim nie dać sobie wejść na ambicję, nie dać się podpuścić. Niedawno koleś 21 lat na kawasaki ZX-7R, ścigał się z bardziej doświadczonym motocyklistą (dał się podpuścić) i w momencie kiedy zobaczył samochód, który chciał skręcić w lewo spanikował, stracił panowanie nad motocyklem i skończyło się to tragicznie. Ale to samo może się zdarzyć na 125-tce i nie ma reguły, trzeba tylko jeździć tak jak pozwalają na to własne możliwości, a nie możliwości motocykla. A co do awaryjności GSX-F to nie słyszałem by miał jakieś poważniejsze mankamenty, kumpel jeździł 2 lata i nic się nie zepsuło, faktem jest że do najtrwalszych też nie należy więc lepiej wybierać młodsze roczniki z małym przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na poczatku dzieki za wszystkie sugestie. Co do MZ nie bardzo mnie to kreci i jak czytalem gdzies na forum dosyc szybko sie nudzi, pozniej nie wiadomo jak to sprzedac,a jak kupowac to wolalbym na jakis dluzszy okres a nie sprzedawac po powiedzmy roku. Uwazam sie za dosyc rozsadnego czlowieka jezeli chodzi o bezpieczenstwo dlatego napisalem taki temat. Jak widac opinie sa podzielone. Czesc uwaza, ze gsxf to motocykl dobry na poczatek czesc, ze nie bardzo.

Co do dresow jezdzacych na gsxf ciezka sprawa ja nigdy dresem nie bylem i nie zamierzam byc (dres to stres :( jednak wolalbym cos z motocykli sportowych (moze nie typowo sportowych bo to rzeczywiscie za duzo na poczatek, dlatego myslalem o gsxf). Choppery i cruisery mnie raczej nie kreca. Moze tak jak polecacie GS500 lub ER-5 calkiem sympatyczne motorki, jednak wolalbym cos z owiewkami. Wkazdym razie dzieki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hmmmm na poczatek chciałbym sie nie zgodzic z opinia ze F-ki sa wadliwe, jeżdzę tym motocylkem od Lipca I tyle co ona dostala Chodzi jak Nowa. Własnie F-ka jest moim prawdzimym pierwszym motocyklem. Kiedys tylko jezdzilem Ogarem:)) Bardzo dobrze mi sie ja prowadzi w miescie jak i poza. Ale napewno nie jest to maszyna ktora bede trzymal ladnych pare latek, a to nie z powodu ze jest wadliwa czy tam cus;)) Jak dla mnie to juz za slaba. Slabo idzie na gume :lol: ale warto podkreslic idzie 8) Ale tak jak dla mnie na poczatek do zapoznania sie z "prawdziwymi" motocyklami to jest rewelacja!!! Na poczatku czulem jak mnie rwie do tylu:) Teraz mysle powioli na zmina. Moze Sradziocha 750 mi zaimponuje kto wie:)) AHA zapraszam do podziwiania mojej pięknej F-ki na FORUM->> ALBUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

nie żartuj Kolego, kupiłeś sprzęta i nie wiesz, ze nie dolewa się płynu do chłodnicy, bo tam nie ma chłodnicy z płynem chłodniczym? to co masz tam z przodu, przed silnikiem, takie żeberkowane to chłodnica oleju silnikowego, którym jest chłodzony ten silnik. To, co napisal kolega powyżej to dobre sposoby na sprawdzenie wiarygodności przebiegu. poza pomysłem wyjazdu do serwisu suzuki. raczej źle mi się kojarzy. może dlatego, ze mam złe wspomnienia i nie polecam szczerze serwisu we wrocławiu. ale w jeleniej górze jest ok i bardzo rzetelny, a ceny umiarkowanie nioskie, czego nie mozna powiedzieć o wrocławiu.

 

szerokiej drogi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...