Skocz do zawartości

Świece irydowe czy zwykłe


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

witam..zapodaje temat o swiecach irydowych do naszych sprzetów..czy ktos ma jakies konkretne zdanie na ten temat??? czy warto jest wydac kupe kase na te swieca czy pozostac przy tradycyjnych??? z tego co słyszałem to w nich chodzi tylko o zywotnosc bez czestych wymian bo wytrzymują tysiace kilometrów a co do osiagów silnika mają nie wielkie znaczenie...jesli ktos na tym jezdził to niech napisze pare zdań..pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy to kupę kasy kosztuje ja mam je po 36 zł. Na swoich sprzętach nie testowałem ale ostatnio robiłem dr-z 400 i chodziła lepiej na zwykłej cr8e niz na irydzie cr8eix. Z opini słyszałem że są mniej podatne na zalania i wytrzymują dłużej, może lepiej odpalają zimny silnik( opinia od cbr 600f3 ) Pozdrawiam

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wyboru i przyzwyczajenia. Świeca irydowa powinna być jeszcze bardziej podatna na samooczyszczanie z nagaru, dzięki swej konstrukcji, co w znaczący sposób może zniwelować zjawisko pełzania/przeskoku wyładowania elektrycznego (iskry) na izolator. Osobiście nie testowałem tych świec, bo nie mam takiej potrzeby, dla mnie od dłuższego czasu świece DENSO spisują się idealnie tj. od wymiany okresowej do wymiany. Ngk sobie odpuściłem, bo nie szło na nich trochę pojeżdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..czy ktos ma jakies konkretne zdanie na ten temat???

Ja mam. Założyłem kiedyś i jadą już 2 "normalną" turę. Z racji prze...go dostępu do świec. Kosztowały 1,5 tyle co zalecane w manualu, nie była to jakaś "kupa" szmalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzalem irydowa swiece to faktycznie iskra byla jak by mocniejsza i praktycznie nie miala szans na skakanie dokola bo zawsze wychodzila z najcienszego punktu tej szpilki irydowej . Jest jeden minus szczotka swiecy raczej bym nie polecal czyscic bo niestety iryd jest bardzo kruchy i nawet jak spadnie cala swieca na podloge to potrafi sie odlamac szpilka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po założeniu do 2 kolejno maszyn, monstera 600 i mojego r1100rs zauważyłem równiejszą pracę, szybsze i mniej problemowe rozgrzewanie - zwłaszcza włocha. czy warto każdy sam oceni, ale pod względem komfortu użytkowania są wyraźnie lepsze o standardowych

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma uzasadnienia stosowania irydowych ..poza jednym punktem trudnością z wymianą świec w moto , ostatnio serwisowałem VFR800 niby nic ale niewielka różnica w cenie świecy irydowej a zwykłej , fakt większej trwałości świecy irydowej ( większy interwał zmian) oraz przede wszystkim fakt bardzo utrudnionego dostępu do świec z dwóch przednich cylindrów świadczy na korzyść świec irydowych , osobiście aktualnie śmigam XJ900s komplet świec do tej maszynki kosztuje 48zł , za to jedna świeca irydowa około 46-48 zł , świece wymieniam co 12 tys km czyli na jedna świece irydową musiałoby wypadać wymiana co najmniej po 48 tys km aby taka zamiana była uzasadniona...wątpliwe aby świece irydowe wytrzymały taki przebieg bez wcześniejszej wymiany

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma uzasadnienia stosowania irydowych ..poza jednym punktem trudnością z wymianą świec w moto , ostatnio serwisowałem VFR800 niby nic ale niewielka różnica w cenie świecy irydowej a zwykłej , fakt większej trwałości świecy irydowej ( większy interwał zmian) oraz przede wszystkim fakt bardzo utrudnionego dostępu do świec z dwóch przednich cylindrów świadczy na korzyść świec irydowych , osobiście aktualnie śmigam XJ900s komplet świec do tej maszynki kosztuje 48zł , za to jedna świeca irydowa około 46-48 zł , świece wymieniam co 12 tys km czyli na jedna świece irydową musiałoby wypadać wymiana co najmniej po 48 tys km aby taka zamiana była uzasadniona...wątpliwe aby świece irydowe wytrzymały taki przebieg bez wcześniejszej wymiany

Żywotność świec irydowych wg. deklaracji większości producentów wynosi około 100 tyś km.Nawet jeśli te deklaracje są nieco przesadzone , to Twoje 48 tyś. nie powinny być zbyt wielkim problemem.Wyżej kilka osób napisało o innych korzyściach z ich stosowania ( szybsze nagrzewanie , równiejsza praca , łatwiejszy rozruch zimnego silnika...).Poza tym różnica w cenie między zwykłymi a irydowymi nie zawsze jest tak duża - zwykłe do mojego moto kosztują ok. 32 zł/szt. , a irydowe ok. 50 zł/szt.Ja osobiście wybieram irydowe , Ty masz prawo zrobić jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Panowie macie takie małe porównanie ...wiem zaraz powiecie że to porównanie wykonano na jakimś pierdzipędzie .... uważam to za mało istotne ... a wynik porównania jest ciekawy;... http://nexgenbikes.c...arizma-r-zma-r/ poza ty w strefie GENERAL tej strony jest kilka ciekawych rzeczy ....

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...