Skocz do zawartości

zapięcie kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie chodzi mi o zapięcie kasku, a dokładnie o sposób w jaki powinno się go zapinać w tym przypadku. Poniżej podaje linki do 2 zdjęć. Szukałem już na googlach itp. ale niestety nic nie znalazłem :( Prosiłbym o jakieś wyjaśnienie, albo o zdjęcie.

 

http://bikepics.com/pictures/1560536/

http://bikepics.com/pictures/1560543/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czerwca zeszłego roku, a kask jest mojej laski, zapinałem właśnie tak jak pokazujecie, ale truła mi, ze jest jakoś luźno i żebym się zapytał na forum :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazek

BTW może rozmiar kasku jest źle dobrany? albo skorupa po prostu za długa i nie pasuje na głowę dziewczynie? tak strzelam, bo to najprostsze rozwiązanie po stwierdzeniu "za luźny"

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to kogo obchodzi czy ktoś jeździ tysiącem czy 250-tką ..??? - w pytaniu było jak zapiąć kask z takim a takim mocowaniem a nie od którego m-ca i dlaczego tak wcześnie nauczyłeś się wkładać kask z takim mocowaniem i jak bardzo zaważyło to potem na twój rozwój emocjonalny ?

Człowiek tylko pyta się jak się kask zapina prawidłowo .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzilem ze ktos moze miec z tym problem... :|

 

Napisałem, że nie miałem z tym problemu tylko laska mnie poprosiła żebym się zapytał, a tu od razu szydzenie... w moich kaskach nie miałem nigdy takiego zapięcia, jedynie widziałem jak to się zapina, ale jak mi tak marudziła to zacząłem wątpić czy na pewno dobrze jej to pokazałem i wolałem się upewnić...

 

obrazek

BTW może rozmiar kasku jest źle dobrany? albo skorupa po prostu za długa i nie pasuje na głowę dziewczynie? tak strzelam, bo to najprostsze rozwiązanie po stwierdzeniu "za luźny"

jsz

 

Problem jest chyba właśnie w tym, ze wzięła trochę za duży rozmiar. Mówiłem, że kask musi być trochę ciasny bo potem środek się ubije. Jak założy kominiarkę to powinno być ok (do tej pory nie chciała jeździć w kominiarce, ale teraz będzie musiała, żeby nie było luźno)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(do tej pory nie chciała jeździć w kominiarce, ale teraz będzie musiała, żeby nie było luźno)

 

nie ma tak źle, kominiarka poprawia higienę kasku. no i ułatwia ułożenie włosów pod garnkiem ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sq9jkt, tak się składa, że DD jest jak na razie jednym z bezpieczniejszych jak nie najbezpieczniejszym rodzajem zapięcia. U mnie w Arai takie przynajmniej siedzi.. A Ty jakie masz? ;) Edytowane przez Yosarian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kask Nitro i jak miał bym wiązać sznurki pod brodą to bym zobił jak napisałem wyżej ! Co do bezpieczęśtwa to nie pisz głupot , zobacz jak np w nitro jest torozwiązane

 

To ty piszesz glupoty, kompletne bzdury i nic wiecej. W poznaniu z twoim badziewiarskim nitro to cie nawet na trening nie wpuszcza

 

(mialem nitro i wiem co mowie)

slownik jezyka polskiego rowniez by ci sie przydal. Proponuje nad tym popracowac.

Edytowane przez niki_lauda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...