Skocz do zawartości

R6 nie pali


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czemu r6 04 nie chce zapalić,na wyświetlaczu pojawia się kod błędu error-1. Podczas uruchamiania zapłonu słychać terkotanie. Motocykl posiada alarm datatol a przed tą awarią podładowywałem aku bo było rozładowane. Czy może wystarczy zmienić aku na nowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czemu r6 04 nie chce zapalić,na wyświetlaczu pojawia się kod błędu error-1. Podczas uruchamiania zapłonu słychać terkotanie. Motocykl posiada alarm datatol a przed tą awarią podładowywałem aku bo było rozładowane. Czy może wystarczy zmienić aku na nowe?

 

Też tak kiedyś miałem. Akumulator trzeba naładować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czemu r6 04 nie chce zapalić,na wyświetlaczu pojawia się kod błędu error-1. Podczas uruchamiania zapłonu słychać terkotanie. Motocykl posiada alarm datatol a przed tą awarią podładowywałem aku bo było rozładowane. Czy może wystarczy zmienić aku na nowe?

 

Rozrusznik kreci normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECU to chyba coś z wtryskiem.

 

Nie znam tego moto, ale jezeli jest tylko jedna ECU i moto jest na wtrysku to bedzie to jedostka silnika.

 

Er-1 - żaden sygnał nie dociera z ECU

 

dziwny jest tylko opis kodu tego bledu :icon_rolleyes: Co kontroluje sygnaly wychodzace z ECU jezeli jest tylko jedna jednostka ? Moze powinno byc "zaden sygnal nie dociera do ECU" ?

Chodzilo by pewnie o takie sygnaly jak np impulsatory, TPS i inne sygnaly z czujnikow.

 

Na poczatek naladuj dobrze baterie jak kolezanka i koledzy radza bo moze napiecie przy kreceniu rozrusznikiem na tyle spada ze jednostka zalapuje "zgona".

Jezeli to by nie pomoglo to trzeba sprawdzic zasilanie jednostki (w tym takze bezpiecznik/i), mase jak i zlacze jednostki i ewentualne przekazniki.

 

PS. Ewentualnie "ciachnac" tego datatol`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku swoja drogą, bo - R6 nabyta z DataTool czy sam się "bawiłeś" w instalację? Długo alarm, czy dopiero założony? "Rozbroiłeś" na zimę? Tryb serwisowy? Może sam kombinowałeś w odłączanie tego alarmu ?Masz instrukcję do niego? Najprościej mówiąc - posprawdzaj kolorki i prawidłowe podłączenie przewodów wg instrukcji , jeżeli posiadasz takową. Zwracaj uwagę na rocznik motocykla, są różnice.

Może się przyda:

 

http://www.datatool.co.uk/pdfs/system3_ug.pdf

 

http://www.bikestar.pl/datatool/dobor_motocykla.pdf

 

 

nie

 

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku swoja drogą, bo - R6 nabyta z DataTool czy sam się "bawiłeś" w instalację? Długo alarm, czy dopiero założony? "Rozbroiłeś" na zimę? Tryb serwisowy? Może sam kombinowałeś w odłączanie tego alarmu ?Masz instrukcję do niego? Najprościej mówiąc - posprawdzaj kolorki i prawidłowe podłączenie przewodów wg instrukcji , jeżeli posiadasz takową. Zwracaj uwagę na rocznik motocykla, są różnice.

 

R6 kupiłem dwa miesiące temu już z zamontowanym alarmem DataTool i oprócz wprowadzenia go w tryb serwisowy w celu podładowania aku nic z nim nie robiłem.

Dziękuję za wszystkie rady:) ale chyba zacznę od najprostszej sprawy i kupię sobie na wiosnę nowy akumulator i jeśli to pomoże\nie pomoże, to napiszę o tym w tym temacie.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Er-1

No signal are received from the ECU.

Open or short circuit in wiring sub lead.

Malfunction in meter.

Malfunction in ECU.

 

Schemat do ręki i sprawdź po kolei zasilania i masy.

 

A czy motocykl był po jakimś szlifie czy cały ?

Może nie kontaktuje kostka przy liczniku lub przy ECU.

 

Edytowane przez Raczek_6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...