Skocz do zawartości

PRĄDNICA 12 V -KASKA -DYLEMATY ETC.


ricardo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgodze sie. Pradnice maja z reguly bardzo zblizone przelozenia a co za tym idzie obroty pracy, w "ruskach" jest to chyba cos ok. 1,5:1 czyli na obrotach silnika rzedu 1000 rpm pradnica ma ich 1500.. i w "maluchu" jest na pewno podobnie, jak nie mniej. Od tego zeby uniezaleznic napiecie ladowania od obrotow jest wlasnie regulator napiecia.

Zerknij sobie kiedys pod maske (albo raczej pod klape) malucha z pradnica i przyjrzyj sie jakie tam a kola na pasek klinowy. Wada pradnicy jest to ze przy mnalych obrotach jest bardzo male ladowanie inaczej niz w alternatorach. Regulator jest bardziej po to aby nie dopuscic do wzrostu napiecia powyzej okreslonej wartosci.

 

Co do szybkości obrotów silnika i prądnicy to powiem tak. Ja miałem szybką czwórke i dyfer 9. Po jeździe w mieście kontrolka ładowania lekko sie żarzyła. NIe pamietam do jakiej teraz prędkości. Pisze oczywiście o przełożeniu na 4 biegu. W trasie nie było problemów z ładowaniem, bo oczywiście większe obroty silnika. U siebie miałem zastosowany regulator mechaniczny maluchowski.

Cos nie tak miales z reglerem. U mnie juz lekkie przekrecenie manetki gasi kontrolke ladowania. Swieci sie tylko na wolnych obrotach.

Edytowane przez Storm007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam dobrze, ale kiedys ktos z forum prosil mnie o rysunki przejsciowki i opis co z tym zrobic dalej. Dostal to o co prosil tylko nie pamietam kto to byl :)

 

Odnosnie przelozenia pradnicy w maluchu i w rusku to jak zaczynalem przerobke to m.in. od tego zacznalem. Robilem pomiary kol pasowych w maluchu "pradnicowym" (na uczelni byl taki silniczek :) ) i z tego co pamietam przelozenie bylo takie same jak w rusku czyli 1,5.

 

U mnie kontrolka na wolnych rowniez sie swieci, a przy lekkim dodaniu gazu gasnie. Wazna jest tez kwestia kto jakie wolne obroty ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwagę dla formalności, że zgaśnięcie kontrolki nie oznacza występowania ładowania akumulatora.

Lampka sygnalizuje stan pracy prądnicy w układzie lub jej niedomagania.

O tym, czy akumulator jest ładowany, czy nie i jakim prądem - możemy się dowiedzieć wpinając w obwód amperomierz dwukierunkowy (galwanometrem chyba określany fachowo).

Pewien obraz sytuacji daje też pomiar napięcia w układzie. Pozwala sądzić, że jeśli przy włączonych odbiornikach napięcie w układzie jest utrzymywane powyżej znamionowego 12V to układ jest w zrównoważony napięciowo i jest szansa, że przy wzroście napięcia do 12,7 pojawi się prąd ładowania.

 

Tak, czy siak. Na tą chwilę poszukuję takiego regulatora:

http://www.jezpol.pl/show/ERNAP-2s/

 

Jakby ktoś spotkał, gdzieś jeszcze w sprzedaży to chetnie odkupię, producent już nie produkuje tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze motor jest bez frędzli na kierownicy wiec może dlatego to obleśnie wyglada ;]

Prince , ty mnie chyba kochasz, całe 3 lata czekałes.. na ten jeden jedyny moment.. no i masz. Toz to ci sie śnic musiało nocami.Jesuu , tyle czasu :icon_mrgreen:

Ja juz nie pamietam jak toto wygladało, jedyne co pamietam to te fredzle :icon_mrgreen: i zje*any lakier raz matowy , raz swiecący.

JAk zaczne siwiec to se komplecik sprawie: piec Ural + buda od kaśki + wózek

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie kiedys pod maske (albo raczej pod klape) malucha z pradnica i przyjrzyj sie jakie tam a kola na pasek klinowy.

Wlasnie zerknalem i tak "na oko" bez mierzenia przelozenie jest tam na pewno mniejsze niz 1,5:1 - moze 1,2:1 czy cos takiego, wiec nie wiem do czego pijesz poniewaz to oznacza ze w maluchu pradnica obraca sie jeszcze wolniej a jednak laduje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mogłbym pomóc z tym reglerem

napisz meila [email protected] lub zadzwon 694-128-477 to Ci załatwię

I jeszcze list motywacyjny, stosunek do służby wojskowej i książeczkę szczepień kota.

Napisał ;] Masz to napisz ze masz i ile checz na PW.

 

Prince , ty mnie chyba kochasz, całe 3 lata czekałes.. na ten jeden jedyny moment.. no i masz. Toz to ci sie śnic musiało nocami.Jesuu , tyle czasu :icon_mrgreen:

Ja juz nie pamietam jak toto wygladało, jedyne co pamietam to te fredzle :icon_mrgreen: i zje*any lakier raz matowy , raz swiecący.

JAk zaczne siwiec to se komplecik sprawie: piec Ural + buda od kaśki + wózek

Fajoska pamięć do śmieci co? Ale reszty tego co wspominasz nie pamiętam, a co do bytności na forum to chyba nie bo jestem tu krócej. W każdym razie frędzle były super ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze list motywacyjny, stosunek do służby wojskowej i książeczkę szczepień kota.

Napisał ;] Masz to napisz ze masz i ile checz na PW.

Fajoska pamięć do śmieci co? Ale reszty tego co wspominasz nie pamiętam, a co do bytności na forum to chyba nie bo jestem tu krócej. W każdym razie frędzle były super ;)

 

Prince jesteś nad wyraz upierdliwy to wiedzą wszyscy co choćby raz byli na forum.

byc moze iz zostałeś przez mamusię odstawiony od piersi zbyt wcześnie i ta zgryżliwość występuje u Ciebie właśnie z tego powodu.

To iz czasem pomagam innym w zakupie części nie upowaznia Cie do krytykowania mnie lub innych .

Kilku ludziom pomogłem w zdobyciu częsci , a nawet mając na zbyciu przesyłałem im za darmo np. Wentura dostał odemnie nową przejściuwkę do pradnicy maluchowskiej,dwa odrzutniki na wał które cięzko dostać co najlepiej wie ,, Granat'' i wszystko za friko

teraz robie granatowi kopkę i ośkę bo zjechaną miał totalnie i też za fri.

Ostatnio regler ktos pisze nie może dostać u nas jeszcze są więc mu kupię normalnie w sklepie po holerę ma przepłacać na alegro .Zresztą po to jest to forum abyśmy sobie wzajemnie pomagali a nie szydzili z siebie wzajemnie, skoro jednak nie możesz swym wielkim umysłem tego pojąc to ....sam się domyśl...

 

Jesteś młody ćwicz jogę po roku ćwiczeń laskę zrobisz sobie sam

 

I wiedz że nie wszystko sprowadza się do pieniędzy czasem dobre słowo,gest lub uczynek więcej znaczy.A pieniądze no cóż te leżą na ulicy wiedzieć jednak należy w jakim momencie je podnieśc i jak widzę tej wiedzy Ci niezmiernie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z czystym sumieniem, że Hius to gość z klasą, pomógł mi bezinteresownie za co mam nadzieje kiedyś będe miał okazje się odwdzięczyć.

Ale wracając do wątku, patenty są różne ale o chałaśliwej pracy prądnicy 126p mało kto wspomina. Najważniejsze to zabezpieczenie łożyska w przejściówce i dobre spasowanie kół zębatych prądnicy, rozrządu i nie powinno być problemu. WIększość kich jakie wychodzą to przeróbka na odpierdziel, byle by szybko. Po to jest forum żeby wysłuchać argumentów wszystkich stron. Ja na obecnym etapie przerabiam prądnice na maluchowską bez ingerencji w blok, jeżeli będzie niewypał to i tak będzie zawsze lepiej nic oryginał :flesje:

Edytowane przez ventura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac jeszcze do wirnika to musi byc chyba jakos zabezpieczony przed przesuwaniem sie w osi :rolleyes: (jezeli nie ma zadnych zabezpieczen to wirnik moze po jakims czasie wyjechac :) ) Poza tym trzeba to zrobic w miare z glowa tzn tak, aby byla uwzgledniona do tego jakas tam rozszerzalnosc cieplna materialow.

W moim przypadku dratew zrobi swoje jak sądzę.

Co do bloków :

NIGDY WIĘCEJ...przeróbek :icon_exclaim:

Widziałem w Bornym Sulinowie na zlocie jak grupa z Koszalina przerabia prądnicę w rusku -jako materiał stosuje prądnicę Daihatsu Charade.

Tam jest wykorzystana też częściowo stara prądnica.

Gdybym miał być szczery chyba następnym razem wybrałbym tą wersję (Koszalińską). Tu jakby technika jest na wyższym poziomie-myślę o możliwości dokładnej regulacji ustawienia luzu międzyzębnego :lalag:

Rikardo,i ta wersja Koszalińska jest chyba najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o jakośc ładowania-regler w środku i dobre światła.Ale koszta troszke wynoszą więcej jak prądnica od malucha.Sam osobiście zainwestowałem w ten system do mojej Kaśki.Jest człowiek co to przerabia/nie wykorzystuje starej prądnicy,tylko toczy nowe elementy/jak byś był zainteresowany to dam Ci namiar.Wygląda to dużo estetyczniej niż na zamieszczonych fotkach,i co ważne, to rok gwarancji.

Edytowane przez j35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rikardo,i ta wersja Koszalińska jest chyba najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o jakośc ładowania-regler w środku i dobre światła.Ale koszta troszke wynoszą więcej jak prądnica od malucha.Sam osobiście zainwestowałem w ten system do mojej Kaśki.Jest człowiek co to przerabia/nie wykorzystuje starej prądnicy,tylko toczy nowe elementy/jak byś był zainteresowany to dam Ci namiar.Wygląda to dużo estetyczniej niż na zamieszczonych fotkach,i co ważne, to rok gwarancji.

 

Bardzo dziękuję za chęć pomocy.

Pozostanę przy tym co już mam z uwagi na poniesione koszty.

A w przypadku m-ki pozostanę w oryginale.

:lalag:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za chęć pomocy.

Pozostanę przy tym co już mam z uwagi na poniesione koszty.

A w przypadku m-ki pozostanę w oryginale.

:lalag:

Pozdrawiam.

Rozumiem Cię doskonale,w M 72 oryginał,to oryginał,wiadomo koszty poniosłeś.Ale w innych przypadkach naprawde warto.Tym bardziej ze ingerencja w blok jest niewielka, i w każdej chwili można wrócić do oryginału na 6V,po małej przeróbce instalacji/żarówki,+reg, napięcia/.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince jesteś nad wyraz upierdliwy to wiedzą wszyscy co choćby raz byli na forum.

byc moze iz zostałeś przez mamusię odstawiony od piersi zbyt wcześnie i ta zgryżliwość występuje u Ciebie właśnie z tego powodu.

To iz czasem pomagam innym w zakupie części nie upowaznia Cie do krytykowania mnie lub innych .

Kilku ludziom pomogłem w zdobyciu częsci , a nawet mając na zbyciu przesyłałem im za darmo np. Wentura dostał odemnie nową przejściuwkę do pradnicy maluchowskiej,dwa odrzutniki na wał które cięzko dostać co najlepiej wie ,, Granat'' i wszystko za friko

teraz robie granatowi kopkę i ośkę bo zjechaną miał totalnie i też za fri.

Ostatnio regler ktos pisze nie może dostać u nas jeszcze są więc mu kupię normalnie w sklepie po holerę ma przepłacać na alegro .Zresztą po to jest to forum abyśmy sobie wzajemnie pomagali a nie szydzili z siebie wzajemnie, skoro jednak nie możesz swym wielkim umysłem tego pojąc to ....sam się domyśl...

 

Jesteś młody ćwicz jogę po roku ćwiczeń laskę zrobisz sobie sam

 

I wiedz że nie wszystko sprowadza się do pieniędzy czasem dobre słowo,gest lub uczynek więcej znaczy.A pieniądze no cóż te leżą na ulicy wiedzieć jednak należy w jakim momencie je podnieśc i jak widzę tej wiedzy Ci niezmiernie brakuje

Yyy do pieniędzy? Tzn kopka taka droga była czy co? ;)

Kilku ludziom pomogłeś i fajnie się zachował ventura który publicznie podziękował. Natomiast pisane publicznie o swoim pomaganiu traktuje jak powiedzenie " Poproś ładnie" czy inny sposób podkreślenia "jaki jestem zajebisty gość". Mamy przytaczać co kto komu wysłał i za ile, czy ile staruszek przeprowadzał przez jezdnie i ile kotów ściągnął z dachu? Ma to sens? Dodatkowo jest śmieceniem wątku. Czujesz się krytykowany ćwicz jogę. Najwyraźniej ci się przyda bardziej niż mnie ;)

 

Czas na pytanie za 100 punktów

Czy tym też Huis pochwali się na forum jak się nauczy?

Żartuję. Pamiętaj Joga ci uratuje ;)

Pytanie brzmi :

Czy ma ktoś patent na to od jakiego moto można zastosować tłumiki olejowe w przednim zawieszeniu np M72.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...