Skocz do zawartości

suzuki gsxf


rosa102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam brać motocyklową! mam problem i co mam zrobić?po odebraniu moto po serwisie postawiłem go do garażu ale dzisiaj postanowiłem go przepalić odpalił na ssaniu bez problemu w miarę rozgrzewania ujmowałem ssania aż do momentu kiedy był gorący i wszystko by było O.K.ale moto na wolnych obrotach pracuje coraz wolniej,wolniej i gaśnie odpalam ponownie i ponownie itd. i cały czas to samo do tego jak dodam gazu to delikatnie strzela z tłumika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wygląda na zbyt bogate ustawienie mieszanki na wolnych lub ktoś zwiększył poziom paliwa.

Trzeba to poprawić. Sam możesz jedynie dla sprawdzenia podnieść obroty na max.1200 przy gorącym silniku.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Podjedź jeszcze raz na sprawdzenie, ale jak się zrobi cieplej. W tych temperaturach silniki wariują, mieszankę masz teraz ustawioną pod pusty wydech i wolny filtr K&N, także zasilanie w paliwo jest raczej OK, chociaż z tymi przeróbkami to nigdy nie wiadomo, najlepiej ustawiać to w temperaturach otoczenia przyjaznych dla motocykla. Być może któraś ze świec znów padła, ma jakieś przebicie, trudno to ocenić przez net. Trzeba to po prostu raz jeszcze sprawdzić, chociaż u nas motocykl pracował idealnie i na ciepło i na zimno. Sam nic nie grzeb, proszę. Ten motocykl jednak uwielbia sprawiać problemy mechanikom ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ma to jakiś wpływ ale moto ma filtr KN oraz pusty wydech a z tego co wiem to jest ustawiony według serwisówki

 

A o tych faktach zapomniałeś napisać o razu ?

Dominik dobrze pisze o warunkach temperatury otoczenia. Odstaw motocykl i poczekaj na cieplejsze dni bo wtedy dopiero można będzie sprawdzić ja silnik się zachowuje na drodze.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusty wydech-kiedyś to przerabiałem ale w silnikach dwusuwowych w skuterach.Lekko podnosi moc silnika.W czterosuwach raczej daje charakterystyczny dźwięk niż podnosi moc Jeżeli chodzi o Twój problem to przychylam się do wypowiedzi P.D. i przyczyny szukałbym w złej regulacji mieszanki na biegu jałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak pisał Dominik i Piotr poczekam do wiosny może to temperatura a może jeszcze będzie potrzeba regulacji.Dla spokojności duszy nie będę go przepalał do marca.Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niedoborze tlenu w mieszankach bogatych,paliwo nie ulega całkowitemu spaleniu stąd własnie strzały z tłumnika, a że w niskich temperaturach gęstość powietrza się zmiania,to silnik bez regulacji się nie obejdzie,jednak gdy warunki pogodowe się polepszą i temp średnia podniesie się znacznie( np: na wiosne) znów potrzebna bedzie regulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...